Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Rusijos interesai ES bendrijoje


JAV pareigūnas perspėja Europą dėl priklausomybės nuo Rusijos dujų  
Portalas "Delfi"", 2006 10 30 
Dėl naujo dujotiekio, kuris eis Baltijos jūros akvatorija iš Rusijos į Vokietiją, Europa gali tapti dar labiau priklausoma nuo Rusijos dujų, pirmadienį interviu Vokietijos verslo dienraščiui perspėjo aukštas JAV pareigūnas.
Tokį JAV valstybės sekretorės padėjėjo Kaukazo ir Pietų Europos klausimais pavaduotojo Matthew Bryza'os požiūrį išspausdino pirmadienį leidinys "Financial Times Deutschland".
Šiaurės Europos dujotiekio maždaug 1200 km vamzdžiu, kuris bus nutiestas Baltijos jūros dugnu tarp Rusijos ir Vokietijos, bus galima tiekti be tranzito maždaug 55 mlrd. kubinių metrų Rusijos gamtinių dujų į Vakarų Europos rinkas. Nutiesti vamzdį po vandeniu kainuos 5 mlrd. eurų.
Manoma, kad pirmoji dujotiekio eilė bus paleista 2010 metais.
Dujotiekį tiesti apsiėmusio konsorciumo akcininkų tarybai vadovauja buvęs VFR kancleris Gerhardas Schroederis. Jo sutikimas dirbti šį darbą sukėlė daug triukšmo Vokietijoje.
Interviu "Financial Times" M.Bryza pareiškė abejojąs, kad šis projektas padės išplėsti ir paįvairinti Europos dujų tiekimą.
"Mane, kaip oficialų JAV atstovą, domina, kokios įvairovės galima pasiekti, jeigu tiesiamas dujotiekis nuo vieno tiekėjo", - sako aukštas JAV valstybės departamento pareigūnas.
Jo nuomone, Šiaurės Europos dujotiekio tiesimas pakenks vieningai ES pozicijai santykiuose su Maskva, nes dujotiekio trasa aplenkia Lenkiją, kuri anksčiau pareiškė, kad nesutinka su šiuo projektu.
"Dažnai monopolininkas siekia susitarti su viena šalimi... Jeigu tai pavyksta Europai būna kur kas sunkiau žengti vienu frontu", - cituoja M.Bryzą "Financial Times Deutschland".
JAV valstybės sekretorės padėjėjo Kaukazo ir Pietų Europos klausimais pavaduotojas paragino Europą daugiau bendradarbiauti su Kaspijos valstybėmis, konkrečiai - su Azerbaidžanu, kad būtų galima mažiau priklausyti nuo Rusijos dujų.
Amerikos vertinimais, per artimiausius 10 metų Rusijos dalis dujų tiekimuose į Europą išaugs nuo 25 iki 33 proc., bet Baku gali išplėsti savo dujų tiekimą į ES iki ketvirtadalio Rusijos lygio.
Politikai Vokietijoje savo ruožtu primygtinai teigia, kad naujasis dujotiekis didina šalies energetinį saugumą.
Vašingtonui taip pat kelia nerimą tai, kad VFR kanclerės Angelos Merkel pirminiai pažadai atsiriboti nuo Maskvos, palyginti su jos pirmtako G.Schroederio valdymo laikotarpiu, kol kas įgyvendinami sunkiai.
ES šalys nepakankamai rėmė Gruziją per pastarąjį Tbilisio ir Maskvos santykių paaštrėjimą mano M.Bryza.
Jis taip pat įspėjo Rusiją nemėginti nutraukti dujų tiekimo Ukrainai ar Gruzijai, kaip tai buvo anksčiau.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas