Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Apkaltų procesas


Damoklo kardas virš prezidento galvos  
Savaitraštis "Ekstra“, Portalas "Delfi", 2006 10 30 
Trejus metus Konstituciniame teisme savo eilės laukiantis grupės Seimo narių prašymas išaiškinti dėl pašalinto prezidento Rolando Pakso rėmėjo Jurijaus Borisovo apdovanojimo S.Dariaus ir S.Girėno medaliu lyg Damoklo kardas kybo virš prezidento Valdo Adamkaus galvos. Iš 2003 m. gautų ir iki šiol neišnagrinėtų prašymų Konstituciniame teisme likę tik 4, tačiau šis vienintelis liečia konkretų asmenį.
Kodėl visuomenei ir prezidentui svarbus klausimas ilgai laukia savo eilės? Ar ši neišnagrinėta byla nėra kabliukas, ant kurio pagautas prezidentas negali nepaklusti meškerę laikančioms rankoms? J.Borisovas S.Dariaus ir S.Girėno medalį gavo 2001 metų liepos 6 dieną iš pirmą kadenciją prezidentaujančio Valdo Adamkaus rankų kaip Lietuvos aviatorių rėmėjas.
Valstybinis apdovanojimas pagelbėjo J.Borisovui 2003 metais gauti Lietuvos pilietybę, kurią suteikęs tuometis prezidentas R.Paksas dėl pilietybę suteikusio dekreto vėliau apkaltos būdu buvo pašalintas iš posto. Advokatai R.Pakso apkaltos metu reikalavo kaip liudytoją iškviesti V.Adamkų, kuris 2001 metų birželio 14 dienos dekretu Nr.1373 apdovanojo J.Borisovą medaliu, taip priskirdamas jį Lietuvai nusipelniusių žmonių kategorijai.
Seimo narys Petras Gražulis, kurio iniciatyva grupė Seimo narių 2003 metų lapkritį kreipėsi į Konstitucinį teismą, įsitikinęs, kad J.Borisovas medaliu apdovanotas pažeidus įstatymą ir Konstituciją. "Skiriant apdovanojimą J.Borisovui, jau vyko ikiteisminis tyrimas, - sakė P.Gražulis.
Apdovanoti teikiamus kandidatus Prezidentūros darbuotojai tikrina Vidaus reikalų ministerijos registruose, tačiau toks patikrinimas nesudarė kliūčių J.Borisovui gauti apdovanojimą. Anot oficialaus Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, 1999 m. liepos-2002 metų vasario mėnesiais apie "Avia Baltikos" veiklą buvo informuoti ne tik generalinis prokuroras, bet ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, Prezidentūra.
"Ekstra" Konstitucinio teismo pirmininko Egidijaus Kūrio paklausė, kodėl dar neišnagrinėta J.Borisovo apdovanojimo byla, ar nagrinėjimas nėra uždelstas tyčia, nes priėmus prezidentui nenaudingą sprendimą, kuris yra tikėtinas, V.Adamkus sulauktų rimtos kritikos?
"Jus dominantis klausimas - artimos ateities dalykas, - atsakė E.Kūris. - Jokio delsimo nėra. Bylų nagrinėjimo terminai priklauso ne nuo to, ar sprendimas bus palankus kuriam nors asmeniui".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas