Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Apkaltų procesas


Saugumo vadovas ryžosi apsivalyti  
Birutė Vyšniauskaitė, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 10 25 
Nuo tarnybos buvo laikinai nušalinti keturi VSD darbuotojai
Kontržvalgyba – be vadų
Pastaruoju metu aistrų plėšomame Valstybės saugumo departamente (VSD) – sprogimas. Vakar nuo pareigų buvo nušalinti kontržvalgybos valdybos viršininkas Vytautas Damulis ir jo pavaduotojas Vilmantas Bieliauskas. Vos tai išgirdęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Algimantas Matulevičius nedelsdamas sušaukė neeilinį komiteto posėdį, kuris vyko uždarose VSD patalpose. VSD oficialiai pranešė, kad keli pareigūnai nušalinti nuo tarnybos iki bus baigtas tyrimas dėl slaptos operatyvinės informacijos sąmoningo neteisėto perdavimo, atskleidimo Lietuvos ir užsienio piliečiams bei galimo šių duomenų klastojimo. Tyrimą atlieka VSD generalinio direktoriaus Arvydo Pociaus įsakymu sudaryta specialioji komisija. Prieš keletą dienų nuo pareigų taip pat buvo nušalintas 4-ojo skyriaus viršininkas Kastytis Braziulis. V.Damulis, kaip ir jį ginantis konservatorių lyderis Andrius Kubilius bei kai kurie NSGK nariai, po šių veiksmų neatmetė, kad tai – VSD vadovybės susidorojimas po pareigūnų liudijimų komitetui. Paklaustas, ar pareigūnų nušalinimas nuo pareigų gali būti susijęs su jų liudijimu NSGK, saugumo vadovas kategoriškai neigė: „Tai nieko bendro neturintys dalykai“.
Kodėl neatleisti iš pareigų?
Iš karto po saugumo darbuotojų nušalinimo NSGK vadovas A.Matulevičius pareiškė, kad jiems pasiūlyta atlikti vadinamojo melo detektoriaus testą. Tuo tarpu VSD vadovybė aiškino, kad tokia priemonė būtų tik pagalbinis tyrimas šalia tos informacijos, kuri jau surinkta apie neteisėtą V.Damulio, V.Bieliausko ir K.Braziulio veiklą. Kol bus baigtas tyrimas, jie savo pareigų eiti negalės. Vakar vakare paklaustas, kodėl V.Damulis, V.Bieliauskas bei K.Braziulis nebuvo iš karto atleisti iš tarnybos, A.Pocius teigė, kad to neįmanoma padaryti, neatlikus tam tikrų procedūrų. Pirmiausia tyrimą turės atlikti Operatyvinę veiklą tirianti komisija. „Mums, paprastiems mirtingiesiems, atrodo, kad nušalinimas nuo pareigų yra kažkas baisaus, o statutinėse organizacijose tai, nors ir nemaloni, tačiau nereta procedūra. Pasibaigia tyrimas, ir pareigūnai kartais vėl sugrįžta į savo buvusias pareigas. Tačiau šiuo atveju VSD vadovybės veiksmai sukėlė ažiotažą, nes vyksta komiteto tyrimas, o nušalinti pareigūnai mums liudijo“, – aiškino A.Matulevičius po vakarykščio posėdžio.
Dar kartą posėdžiaus šiandien
Vakar NSGK siekė išsiaiškinti, kas lėmė, kad trys aukšti pareigūnai nušalinti nuo pareigų. A.Matulevičiaus tvirtinimu, VSD vadovas A.Pocius jokių dokumentų nepateikė, aiškindamas, jog jie operatyviniai. „Šiandien šiuos dalykus aiškinsimės dar kartą. Apklausime kai kuriuos saugumo pareigūnus ir tada nuspręsime, kokią galėtume pareikšti nuomonę dėl VSD darbuotojų nušalinimo“, – teigė NSGK vadovas.
Koją pakišo alkoholis
Be minėtų trijų kontržvalgybininkų, nuo pareigų buvo nušalintas ir VSD 9-ojo skyriaus pareigūnas Imantas Melianas. Tokių veiksmų buvo imtasi dėl to, kad per metus policininkai jį du kartus sulaikė neblaivų. Abu kartus pareigūnas, būdamas stipriai išgėręs, vairavo automobilį. Už tai jam skirti jau du griežti papeikimai. Šiuo metu I.Melianas nesirodo darbe, nes serga. Kai pasveiks, jis bus atleistas iš pareigų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas