Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Apkaltų procesas


Seimo komitetas siūlo prezidentui nušalinti A.Pocių  
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2006 10 25 
Parlamentinis Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas siūlo prezidentui Valdui Adamkui, kol vykdomas Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrimas, nušalinti departamento generalinį direktorių Arvydą Pocių nuo pareigų. Tokiam siūlymui trečiadienį po kelias valandas užtrukusių diskusijų pritarė 6 iš 8 balsavime dalyvavusių parlamentarų.
Kaip DELFI pabrėžė komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius, nė vienas iš posėdyje dalyvavusių parlamentarų tokiam siūlymui neprieštaravo.
Anot komiteto, VSD vadovas A.Pocius "savo veiksmais dar labiau gilina įtampą, keldamas itin rimtą pavojų departamento darbui".
Komitetas jau antrą dieną iš eilės VSD rengė ne tik eilinius, bet ir neplanuotus posėdžius. Trečiadienį neplanuotas posėdis užtruko beveik penkias valandas, jo metu taip pat buvo apklausiami kai kurie saugumo pareigūnai.
Komitetas jau kelias savaites tiria VSD veiklą, valdymą, saugumo pareigūno Vytauto Pociūno perkėlimo į diplomatinę tarnybą Baltarusijoje aplinkybes, departamento veiklos politizavimą, santykius su kitomis valstybės institucijomis ir „Laisvo laikraščio“ redaktoriaus Aurimo Drižiaus sulaikymo aplinkybes.
Vienas iš klausimų, į kurį turi atsakyti Seimo komitetas, - koks departamente tvyro moralinis klimatas. Anksčiau A. Matulevičius žurnalistams sakė, jog išvažiuojamuose posėdžiuose keliskart per savaitę VSD lankęsi komiteto nariai susidarė įspūdį, kad moralinė atmosfera departamente – nekokia.
Praėjusią savaitę žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, esą VSD buvo nustatytas „kurmis" - šios tarnybos kontržvalgybos valdybos viršininkas Vytautas Damulis. Antradienį jis ir jo pavaduotojas Vilmantas Bieliauskas buvo nušalinti nuo pareigų.
Šiek tiek anksčiau tarp VSD ir parlamentinio komiteto įsižiebė konfliktas, kai A. Pocius atsisakė jo vadovaujamo departamento veiklią tiriantiems Seimo nariams pateikti operatyvinio tyrimo medžiagą, kurioje esą gali būti informacijos apie kai kuriuos įtakingus politikus.
Po to A. Pocius, iškviestas į Seimą, sulaukė klausimų, ar nedaromas spaudimas komitetui liudijantiems departamento pareigūnams. VSD vadovas tai paneigė.
Seimas yra įpareigojęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą ištirti ir įvertinti VSD reorganizavimo eigą ir strategijos įgyvendinimą, personalo valdymo politiką, moralinį klimatą departamente, V. Pociūno perkėlimo iš VSD valdybos viršininko pareigų į Lietuvos konsulatą Gardine priežastis ir aplinkybes, VSD pareigūnų politizavimo problemą, tarnybinės informacijos neteisėto atskleidimo problemą, VSD santykius su kitomis valstybės institucijomis, veiklos teisinio reglamentavimo tobulinimo klausimą.
Parlamentinio tyrimo išvada Seimui turėtų būti pateikta iki gruodžio 1 dienos. V. Adamkui siūloma apsvarstyti galimybę iki to laiko nušalinti A. Pocių nuo užimamų pareigų.
Pagal Valstybės saugumo departamento įstatymą, prezidentas Seimo pritarimu skiria ir atleidžia šios institucijos vadovą. Tačiau apie VSD generalinio direktoriaus nušalinimą įstatyme nekalbama - tik apie kitų pareigūnų.
Iniciatyva imtis tyrimo gimė, kai rugpjūčio 23 dieną iškritęs per viešbučio devintojo aukšto langą Breste žuvo saugumo karininkas V. Pociūnas. Jis dirbo Lietuvos konsulate Gardine, o Breste buvo tarnybinėje komandiruotėje.
Iš pradžių siūlyta aiškintis tik V. Pociūno žūties aplinkybes, tačiau vėliau, žiniasklaidai paskelbus įvairių šio tragiško įvykio versijų, kuriose abejota kai kuriais VSD sprendimais, pasiūlyta tyrimą išplėsti, aiškinantis ir departamento veiklą.
Situacija paaštrėjo, kai VSD pareigūnai dėl neteisėto disponavimo informacija, kuri yra valstybės paslaptis, specialios operacijos metu neseniai buvo sulaikę „Laisvo laikraščio" redaktorių ir leidėją A. Drižių.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas