Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Apkaltų procesas


VSD kontržvalgybos vadovas nušalintas nuo pareigų  
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2006 10 24 
Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovybė nuo pareigų nušalino kontržvalgybos valdybos viršininką Vytautą Damulį. Antradienį vakare į neeilinį posėdį susirinko parlamentinis Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, kurio nariai aiškinasi pareigūno nušalinimo priežastis.
Komiteto vadovas Algimantas Matulevičius DELFI patvirtino, kad V. Damulis buvo nušalintas nuo pareigų. „Nušalintas ne tik jis, bet ir jo pavaduotojas (Vilmantas Bieliauskas - DELFI)“, - teigė parlamentaras.
Anot jo, VSD vykstančio komiteto posėdžio metu bandoma išsiaiškinti, ar pareigūnų nušalinimas nėra neleistinas persekiojimas.
VSD šį nušalinimą aiškina tuo, jog šiuo metu vykdo išsamų tyrimą dėl slaptos operatyvinės informacijos sąmoningo neteisėto perdavimo, atskleidimo Lietuvos ir užsienio piliečiams bei galimo šių duomenų klastojimo.
VSD atstovo spaudai teigimu, iki tyrimo pabaigos keliems pareigūnams bus pasiūlytas patikrinimas poligrafu, vadinamu “melo detektoriumi”. Kai kurie nušalintieji darbuotojai, kurie jau buvo gavę šį pasiūlymą, tai padaryti atsisakė.
Nuo pareigų nušalintas V.Damulis LTV Naujienų tarnybai teigė esąs įsitikinęs, kad nuo pareigų jis ir jo pavaduotojas buvo nušalinti dėl liudijimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.
Pagal VSD statutą, departamento pareigūnas nuo pareigų gali būti nušalintas, be kita ko, jei yra įtariamas padaręs drausminį nusižengimą – kol bus atliktas tarnybinis tyrimas ir priimtas sprendimas dėl drausminės nuobaudos skyrimo ar jo tolesnės tarnybos.
Generalinio direktoriaus įsakymu VSD sudaryta specialioji tyrimo komisija, kuri ir pateiks savo išvadas dėl tyrimo rezultatų.
Praėjusią savaitę žiniasklaidoje pasirodė informacija, esą V. Damulis galėjo būti tas žmogus, kuris nuolat nutekindavo slaptą VSD turimą informaciją. Ši patekdavo į Seimo narių, dažniausiai - konservatorių rankas. Pasak dienraščio „Lietuvos rytas" šaltinių, vadinamasis „kurmis“ buvo nustatytas po daugiau kaip mėnesį trukusio tyrimo VSD.
„Dabar aš negalėčiau to nei patvirtinti, nei paneigti", - apie šią informaciją tepasakė VSD generalinis direktorius A. Pocius.
V. Damulis šiomis dienomis porą kartų dalyvavo slaptuose Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdžiuose diskutuojant apie slaptas VSD pažymas, kuriose galbūt minimos įtakingų šalies politikų pavardės.
Pats V.Damulis bet kokių komentarų vengė: "Esu statutinės organizacijos pareigūnas, todėl nieko komentuoti negaliu".
Kai kurių šaltinių teigimu, V. Damulis ir anksčiau parlamentarams yra suteikęs juos dominančios informacijos. Kai šių metų balandžio mėnesį buvo svarstoma Viktoro Muntiano kandidatūra į Seimo vadovo postą, pareigūnas esą paskambino posėdžių salėje buvusiam konservatoriui Jurgiui Razmai ir pranešė, kad kandidato tėvas dirbo sovietinėse represinėse struktūrose.
Tačiau J. Razma paneigė, kad konservatoriai gaudavo duomenis iš saugumo.
„Man skambinęs žmogus neprisistatė. Kaip supratau, jis sureagavo į nesąžiningą V. Muntiano atsakymą į parlamentaro Sauliaus Pečeliūno klausimą. Skambinęs žmogus man pasiūlė paklausti apie V. Muntiano tėvų buvusias darbovietes. Taip aš ir padariau. Bet juk pagal balsą negaliu nustatyti, kas buvo tas žmogus", - aiškino parlamentaras.
Tačiau J. Razma paneigė, kad konservatoriai gaudavo duomenis iš saugumo.
Po susitikimo su VSD vadovu Arvydu Pociumi Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai pareiškė, esą žinia, jog informaciją iš VSD nutekindavęs V. Damulis, nepasitvirtino. Tai paneigė pats saugumo vadovas.
Pernai, į viešumą iškilus informacijai apie V. Damulio turimą kaimo turizmo sodybą, kurią reklamuodamas jis buvo nurodęs savo tarnybinio mobiliojo telefono numerį, pareigūnas jau buvo gavęs nuobaudą. Tada po tarnybinio patikrinimo VSD padarė išvadą, kad V.Damulis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą bei Valstybės tarnautojų veiklos etikos taisykles. A. Pocius pavaldiniui skyrė pačią švelniausią nuobaudą - pastabą su įrašymu į asmens bylą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas