Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kam naudingi skandalai?


Skandalinga policijos knyga – nemodernaus mąstymo pasekmė, mano konservatoriai  
Justinas Vanagas, Portalas "Delfi", 2006 03 21 
Seimo konservatoriams antradienį susitikus su policijos generaliniu komisaru Vytautu Grigaravičiumi pasirodė, kad kontrastas, kuris matosi tarp visiškai tuščioje vietoje sukurtos Lietuvos kariuomenės ir ant sovietinės milicijos pamatų kurtos Lietuvos policijos, yra labai akivaizdus. Tokią nuomonę po susitikimo su policijos vadovu išsakė Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.
Jį nustebino per susitikimą pasakyti V.Grigaravičiaus žodžiai, kad knyga „Angelo sargo skrydis 1988-1990 metai“ buvo renkama kaip prezentacija užsienio svečiams.
V.Grigaravičius konservatoriams aiškino, kad „apie policiją yra labai mažai literatūros, todėl kažkur išvykstant ar priimant svečius, jausdavomės nepatogiai“. Nors knyga ir turėjo būti skirta pasirodymui prieš svečius, jos nebuvo planuojama versti į anglų kalbą. V.Grigaravičiaus teigimu, „nebuvo net tokių minčių“.
Generalinis policijos komisaras teigė, kad policijos istorijos leidime „daroma pauzė“, per kurią bus apmąstyta, pagalvota, ką daryti toliau. Iki šiol yra išėję du šio leidinio tomai – viename jų aprašoma besikūrusios policijos istorija 1988-1990 metais, kitoje – 1990-1992 metais.
Kai kuriems konservatoriams kilo klausimas, kodėl Policijos departamentas policijos istoriją pradeda nuo 1988 metų, kai Lietuvoje policijos sistema pradėta kurti tik atgavus Nepriklausomybę.
„Jeigu kariuomenė kūrėsi nuo nulio, tai policija kūrėsi iš buvusios milicijos ir tie procesai prasidėjo anksčiau nei buvo atgauta Nepriklausomybė, todėl knygoje ir yra sudėta istorija, kaip tai įvyko. Manau, mes padarėm klaidą, kad nesikreipėme į specialistus. Mes nusprendėme knygą rašyti savomis jėgomis ir yra klaida, kad tos knygos niekas nerecenzavo. Aš žinau, kad blogai, bet ką dabar padarysi. Tai jau įvyko“, - sakė V.Grigaravičius.
A.Kubiliui pasirodė keista, kad tokiam tikslui skirtai knygai pasirinktas toks modelis. „Ar tai pavyko sąmoningai ar netyčia, sunku iš vieno pokalbio nustatyti, bet šiaip jau mane labiau stebino tas jausmas, kad šiandieninė policija nemato sovietinės milicijos veikloj jokių dalykų, kuriuos galėtų kritiškai vertinti ir man atrodo, kad Lietuvos policija savo mentalitetu ir mąstymu nėra labai toli pažengusi nuo tų Lietuvos Tarybų socialistinės respublikos milicijos laikų“, - sakė A.Kubilius.
Per susitikimą jis V.Grigaravičiaus paklausė, kiek šiandieninės policijos pareigūnų yra baigę mokslus Vakaruose. „Kai mes matome šimtais ten mokslus baigusių karininkų, kas kariuomenei atneša daug modernaus mąstymo, policijai tokio modernesnio vakarietiško mąstymo labai stinga. Policijos problema nėra vien tik finansinė, materialinio apsirūpinimo problema, bet ir modernaus mąstymo problema“, - sakė A.Kubilius.
V.Grigaravičius konservatorius patikino, kad yra ir policijos pareigūnų, kurie mokslus baigė Vakaruose. Neva tik tokie pareigūnai turi galimybę kilti karjeros laiptais sistemoje, o tie, kurie aukštąjį išsilavinimą įgyja Baltarusijoje ar Rusijoje, yra pasmerkti dirbti tą patį darbą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas