Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


(Už ką) Parėmė politikus


V.Blinkevičiūtės kampanijos finansavimo peripetijas aiškinsis mokesčių inspektoriai  
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2006 10 05 
Buvusios Naujosios sąjungos kandidatės prezidentus Vilijos Blinkevičiūtės agitacijos kampanijos finansavimą nuo šiol teks aiškintis Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Taip ketvirtadienį nusprendė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), susipažinusi su tuometinės socialliberalės kampanijos finansavimą tyrusios darbo grupės išvadomis.
Darbo grupė pasiūlė, kad VMI, susipažinusi su pateikta medžiaga, spręstų galimai pažeidimus padariusių asmenų teisinės atsakomybės klausimą.
„Spaudoje paskelbtus duomenis apie galimą „Mecom grupp" finansinę paramą Naujajai sąjungai ar jos iškeltiems kandidatams, kurios socialliberalai galimai oficialiai nedeklaravo, pagal savo kompetenciją turėtų tikrinti VMI, kuri pati turėtų nustatyti atsakomybei reikšmingas teisines aplinkybes: kas, kokio dydžio ir kam suteikė finansinę paramą, kaip minėta parama susijusi su Naująja sąjunga ar jos kandidatu, ar minėta parama yra oficialiai deklaruota ataskaitoje, ir po to pateikti savo išvadas VRK", - teigiama darbo grupės išvadose.
Tačiau prieš galutinai apsispręsdama VRK ilgokai diskutavo, ar tikrai buvo pažeistas 2004 metais, kai vyko prezidento rinkimai, galiojęs partijų finansavimo įstatymas, redagavo išvados tekstą ir sprendė, kas tiksliai atsako už finansavimo ataskaitoje pateiktus duomenis.
Mat atsakomybės dėl galimų pažeidimų šiuo metu kratosi tiek pati socialinės apsaugos ir darbo ministrė V. Blinkevičiūtė, jau kelis mėnesius priklausanti socialdemokratams, tiek Naujosios sąjungos atsakingasis sekretorius Vaidas Pliusnis.
Dar vasarą žiniasklaida paskelbė, esą viena lošimų bendrovė padengė dalį V. Blinkevičiūtės rinkimų kampanijos išlaidų. Parama buvo pervesta ne į kandidatės sąskaitą, kaip reikalauja įstatymai, o tiesiai reklamos kompanijai. Bendrovė „JCDecaux" VRK darbo grupei patvirtino, kad 2005 metų gegužės 4 dieną su lošimų verslu užsiimančia bendrove „Mecom grupp" sudarė reklamos paslaugų teikimo sutartį dėl 22 įvairaus dydžio reklaminių stendų didžiuosiuose Lietuvos miestuose įrengimo. Šie stendai turėjo kabėti mėnesį prie prezidento ir Europos Parlamento rinkimų kampaniją. Sutartis buvo pasirašyta 70 870 litų sumai.
V. Blinkevičiūtės kampanijos finansavimo ataskaitą, kuri buvo pateikta VRK, pasirašė V. Pliusnis. Tačiau darbo grupei atsiųstame paaiškinime jis pabrėžė, kad tuo metu laikinai socialliberalams vadovavusi V. Blinkevičiūtė turėjo savo rinkimų štabą ir atskirą sąskaitą banke, kuria pati ar per patikėtinį disponavo.
Anot V. Pliusinio, kandidatė reklamą buvo užsisakiusi bendrovėje „Creative media services", su kuria už atliktą darbą visiškai atsiskaitė. „Iš VRK pateiktų V. Blinkevičiūtės rinkimų kampanijos dokumentų nesimato, kad kandidatė ar jos patikėtiniai būtų sumokėję UAB „Creative Media Servines" ar kitoms įmonėms už aukščiau minėtus reklaminius stendus", - pažymėjo darbo grupė. Kitaip tariant, buvo nustatyta, kad pinigai už reklamą buvo mokami ne iš specialios sąskaitos, o tiesiai iš rėmėjų kišenės.
VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, išklausęs tyrimo išvadas, pareiškė, kad „V. Blinkevičiūtei priekaištų neturime".
Tačiau posėdyje dalyvavęs Naujosios sąjungos atstovas teisininkas Deivis Valiulis pareiškė, kad atsakomybė dėl finansavimo ataskaitos turinio tenka pačiam kandidatui, kad ir kas būtų pasirašęs šį dokumentą. V. Pliusnis esą „maksimum galėjo būti įgaliotas jos vardu pateikti ataskaitą".
Po šio paaiškinimo VRK nariai ilgokai aiškinosi, kas turėtų atsakyti už ataskaitos netikslumus ir įstatymo pažeidimus. Lemiamą žodį šiuo klausimu turėtų tarti VMI. Ji taip pat turės nuspręsti, ar kam nors reikia traukti administracinėn atsakomybėn. Pati V. Blinkevičiūtė keliamas abejones dėl jos kampanijos finansavimo atmetė. „Aš asmeniškai niekieno nei pagalbos, nei pinigų neprašiau, su niekuo nebuvau susitikusi ir tikrai man labai gaila, jeigu kur nors kas nors ką nors pažeidė", – prieš kelia dienas sakė ministrė.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas