Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Klaipėdos valdininkų interesai


Kova dėl tvorų – ir pajūryje 
Gediminas Pilaitis, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 03 16 
Tai, kas leista valdininkams, uždrausta kitiems
Nori išgirsti paaiškinimą
Vilniuje netylant skandalui dėl aptvertame Turniškių rajone įsikūrusių šalies vadovo patarėjų, apie tvoras buvo garsiai prabilta ir uostamiestyje. Klaipėdos verslo bei politikos elitas, pasistatęs nelegalius užtvarus prabangių kvartalų prieigose, gerokai supykdė ne tik paprastus gyventojus, bet ir Seimo narį klaipėdietį liberalą Vytautą Čepą. Jis kreipėsi į Klaipėdos savivaldybę prašydamas paaiškinti, kodėl jam neleidžiama apsitverti kiemo prie savo namų, kai artimiausių kaimynų valdas juosia tvoros. Klaipėdos senamiestyje, Aukštosios gatvės name, su šeima įsikūręs V.Čepas teigia jau daug metų kenčiąs nuo triukšmo, kurį kelia čia nuolat slampinėjantys įtartini asmenys, šėlstantys paaugliai. „Mūsų kiemas – valkatų pamėgta susibūrimo vieta. Čia jie girtauja, šiukšlina, atlieka gamtinius reikalus. Neatsiginame sienas marginančių grafičio mėgėjų“, – „Lietuvos rytui“ guodėsi Seimo narys. V.Čepas, kaip ir kiti senamiesčio gyventojai, labiausiai kenčia per Jūros šventes, kai į Klaipėdą suplūsta pusė Lietuvos. Tada parlamentaras su šeima ieško ramybės prieglobsčio pas draugus, sprunka į užmiestį.
Orgijos konsulato pašonėje
Aukštosios gatvės namo gyventojai išsipirko kiemus prie savo namo. Nekart jie kreipėsi į Klaipėdos savivaldybę prašydami leidimo juos aptverti, tačiau nieko nepasiekė – valdininkai prašymų nepaiso. „Jų visiškai neglumina girtuokliai, keliantys orgijas prie mūsų namo, kuriame įsikūręs ir Suomijos garbės konsulatas“, – pasakojo V.Čepas. Bandė atsiriboti nuo įtartinų senamiesčio lankytojų ir Suomijos garbės konsulas Klaipėdoje Kristeris Castrenas, bet nieko nepešė. Jo prašymą leisti apsitverti kiemelį valdininkai irgi padėjo į stalčių. V.Čepas teigia, kad jo namo kiemą apjuosusi tvora niekam nekliudytų. Jokio transporto eismo čia nėra. Pasak jo, tokiomis tvoromis savo kiemus jau seniai apsitvėrė gretutinių senamiesčio kvartalų gyventojai.
Valdininkai susitvarkė
Kiekvienam Lietuvos piliečiui pagal įstatymus suteikta teisė įsigytą ar nuomojamą žemės sklypą, kuriame stovi jo būstas, apsitverti 1 metro 80 centimetrų aukščio tvora, jei ji nekliudo kitiems žmonėms. Šitokia teise pasinaudojo artimas V.Čepo kaimynas – gretutinės Vežėjų gatvės pastate savo kūrybines dirbtuves įkūręs Klaipėdos savivaldybės architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjas Almantas Mureika. Šio valdininko namas iš visų pusių mūrinėmis tvoromis apjuostoje senamiesčio posesijoje primena neprieinamą tvirtovę. Nuo pašalinių jį saugo uždaras Etnokultūros centro kiemelis, net penkeri vartai. Nuo kitų kvartalų aklinai atitvertame A.Mureikos kieme stūkso dar vienas gražiai restauruotas pastatas. Jame savo dirbtuves įkūrė vienas A.Mureikos pavaduotojų – Vidimantas Trimonis.
Kaimynų bėdos nesujaudino
Buvusį Klaipėdos miesto tarybos pirmininką V.Čepą, išklojusį savo ir kitų namo Aukštosios gatvėje bendrasavininkių bėdas savivaldybei, pribloškė A.Mureikos abejingumas: „Apžiūrėjęs mūsų kiemą, jis kažką neaiškiai sumurmėjo apie derinimo procedūras, ir viskas tuo baigėsi“. Situacija, kai už miesto urbanistikos plėtrą tiesiogiai atsakingas valdininkas, be jokių kliūčių apsijuosęs savo privačią valdą mūrais, jaučiasi saugus ir neleidžia to paties padaryti artimiausiems kaimynams, Seimo nariui atrodo daugiau negu keista. „Jei A.Mureikos problemas išsprendusi Klaipėdos valdžia negali padėti kitiems miestiečiams, ar nevertėtų pasinaudoti Skautų gatvės apsaugos patirtimi“, – šmaikštavo žodžio kišenėje neieškantis V.Čepas.
Gatves užtvėrė savavališkai
Naujame Girulių kvartale įsikūrusi gyventojų bendrija „Gintaro krantas“ neseniai išgarsėjo tuo, kad, savavališkai užtvėrusi jūros link vedančią Skautų gatvę, kitiems žmonėms užkirto kelią prie miesto paplūdimių. Kaip rašė „Lietuvos rytas“, sargai prie nelegalaus užtvaro saugo nuo pašalinių kvartalą, kuriame gyvenamuosius namus pasistatė net du buvę Klaipėdos merai, dabartinės miesto tarybos nariai – Benediktas Petrauskas ir Povilas Vasiliauskas. Naujakurių užgrobta Skautų gatvė visuose Klaipėdos detaliuosiuose planuose žymima kaip savivaldybės administruojama teritorija. Šiame kvartale įsikūrė ir buvusi Klaipėdos apskrities administracijos viršininkė Virginija Lukošienė, pernai savo noru atsistatydinusi iš pareigų dėl įsiplieskusio nelegalių statybų skandalo Kuršių nerijoje. Prabangus maždaug 1,5 mln. litų vertės V.Lukošienės namas kai kuriems Seimo nariams sukėlė įtarimų dėl jos pajamų. Jie pareikalavo ištirti V.Lukošienės būsto statybos ir jo įsigijimo aplinkybes. Savo gyvenamąjį namą A.Mureika pasistatė kitoje prestižinėje Girulių vietoje. Bet kas į ją irgi neįvažiuos – per kvartalą vingiuojančią Sūkurio gatvę saugo naujakurių nelegaliai įrengtas automatinis užtvaras.
Skundų griūties neprognozuoja
Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė liberalcentristė Judita Simonavičiūtė iš karto negalėjo paaiškinti, kodėl įtakingi klaipėdiečiai gali apsitverti ne tiktai savo namų kiemus, bet ir miesto gatves, o kiti gyventojai turi varvinti seilę. „Ne vien V.Čepas gyvena senamiestyje, reikia atsižvelgti ir į kitų žmonių interesus. Kiek žinau, A.Mureika ir V.Trimonis savo valdas apsitvėrė nenusižengdami įstatymams“, – kalbėjo J.Simonavičiūtė ir patikino, kad Seimo nario skundas bus dėmesingai ištirtas. Dėl Girulių kvartalo naujakurių neteisėtai užtvertos Skautų gatvės savivaldybės administracijos vadovei nekyla jokių abejonių: „Tenykštės gyventojų bendrijos vadovo B.Petrausko paprašiau pašalinti užtvarą“. Ar V.Čepo pastangos atsiriboti nuo senamiesčio lankytojų taip, kaip tai padarė jo artimas kaimynas A.Mureika, nepaakins kovai kitų klaipėdiečių, kuriems miesto valdžia draudžia tvoromis apsitverti savo valdas? J.Simonavičiūtė skundų lavinos kol kas neprognozuoja: „Panašios miestiečių pretenzijos – įprastas dalykas“.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas