Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Klaipėdos valdininkų interesai


Tarp V. Lukošienės kaimynų - ir naujojo viršininko uošvė 
Natalija Mogučaja, Dienraštis „Vakarų ekspresas“, 2006 03 21 
Šių metų pradžioje naujuoju apskrities viršininku paskirtas Vytautas Rinkevičius ne tik užėmė atsistatydinusios ir skandalingas statybas Kuršių nerijoje laiminusios Virginijos Lukošienės darbo kabinetą, bet ir galėtų apsigyventi jos kaimynystėje
Vakarų ekspresui" pavyko sužinoti, kad buvusios pionierių stovyklos vietoje išdygusiame prabangių namų kvartale Giruliuose, vos už kelių šimtų metrų nuo V. Lukošienės vilos Skautų gatvėje, stovi namas, kuris oficialiai priklauso V. Rinkevičiaus uošvei.
Turtinga uošvė
Pats Klaipėdos apskrities viršininkas, paklaustas apie minėtą nekilnojamąjį turtą pajūryje, tvirtino, kad su gyvenamuoju namu, esančiu Skautų g. 24, nėra susijęs. "Namas registruotas Stasės Gailienės - mano uošvės - vardu. Jį stato jos sūnus - mano svainis Jonas Gailius. Esu matęs tą namą, žinau, kur jis yra. Seniai su uošve nebendravome. Mano turimais duomenimis, ten yra pastatyta tik vadinamoji dėžutė ir toliau statybos nebevyksta",- "Vakarų ekspresui" aiškino V. Rinkevičius. Anot jo, uošvės turimas turtas - jokia paslaptis, nes 73-ejų metų S. Gailienė, gyvenanti Rietave, savo pajamas bei turtą yra deklaravusi: "Uošvės mama yra turėjusi prie Rietavo žemės, kavinę, didžiulį vienkiemį, namą, kuris ir dabar priklauso uošvei. Iš tos turėtos žemės dalis jos atkelta į Klaipėdos apskritį, dalis - parduota." V. Rinkevičius neslėpė, iš kur jo uošvė gavo pinigų namo elitiniame Girulių kvartale statybai: "Ji pardavė Klaipėdoje butą, pardavė vieną žemės sklypą, kurio plotas - 4,6 hektaro."
Uošvė - laimės kūdikis
Turėti namą - ne nusikaltimas, tačiau abejonių atsiranda vos prisiminus iki V. Rinkevičiaus apskričiai vadovavusios V. Lukošienės vilos įsigijimo istoriją. Praėjusį mėnesį rašėme, jog 1999 metais Klaipėdos apskrities viršininko administracijos sprendimu valstybinė žemė Giruliuose, kurioje sovietiniais laikais veikė pionierių stovykla "Gintarinis krantas", 99 metams buvo išnuomota Klaipėdos jūrų krovinių kompanijai ("Klasco"). Pastaroji, kaip žemės nuomininkė, 2002 m. rudenį pasirašė sutartis su subnuomininkais, tarp kurių buvo ne tik minėtos uosto įmonės darbuotojų, bet ir Klaipėdos savivaldybės tarybos narių. Nūdien prabangius mūrus pasistačiusių ir į bendriją "Gintarinis krantas" susivienijusių gyventojų gretose - žinomi asmenys: buvęs "Klasco" generalinis direktorius Eduardas Plauška, bendrovės "Bega" vadovas Aloyzas Kuzmarskis, kiti aukštus postus koncerne "Achemos grupė" turėję ar iki šiol turintys piliečiai, taip pat - keli miesto politikai. Tąkart "Vakarų ekspresui" pasidarė smalsu, kaip tarp garsių verslininkų ir politikų atsidūrė eilinė valdinininkė - apskrities Audito skyriaus specialistė Nijolė Nikiforovienė, prieš metus nebaigtą statyti dviaukštį namą Skautų g. 32 pardavusi buvusiai savo viršininkei V. Lukošienei. Po mūsų dienraštyje pasirodžiusio straipsnio tyrimą pradėjusios Valstybinės mokesčių inspekcijos Klaipėdos skyrius išvadas dėl šių ponių sandėrį lydėjusių peripetijų žadėjo pateikti artimiausiu metu. Dabar gi iškilo dar vienas klausimas: kaip subnuomininkų, pasirašiusių sutartis su "Klasco", sąraše atsidūrė rietaviškė Stasė Gailienė? Ar dabartinio apskrities viršininko uošvei tiesiog pasisekė, kad ji įsigyto seno pionierių stovyklai priklausiusio objekto vietoje pasistatė nemažą raudonų plytų namą ir pretenduoja tapti garsių Klaipėdos žmonių kaimyne? Juk iki galimų statybų pradžios derėjo atlikti ne vieną svarbų veiksmą, pavyzdžiui, pakeisti naujas statybas draudžiančią rekreacinę subnuomojamos žemės Giruliuose paskirtį - tai 2000 metų gruodį padarė Klaipėdos miesto taryba, patvirtinusi šios teritorijos detalųjį planą, o 2003-ųjų gegužę leidusi pakeisti ir paskirtį.
Siūlė, bet neėmė
V. Rinkevičius, išgirdęs klausimą, kaip gi jo uošvei S. Gailienei pavyko atsidurti tarp tų septyniolikos išrinktųjų, tapusių bendrovei "Klasco" iki 2098 metų išnuomotos valstybinės žemės subnuomininkais, nesutriko. "Tikrai nežinau, kaip uošvei pavyko tapti subnuomininke. Reikėtų klausti "Gintarinio kranto" pirmininko, nes ji tvarkė reikalus su bendrija. Apie tai, kad uošvė būtų pasirašiusi subnuomos sutartį su pačia "Klasco", - nieko nežinau. Aš situaciją įsivaizdavau kitaip." Galbūt viršininko uošvė į Girulius įsiveržė taip pat mįslingai, kaip ir namą V. Lukošienei pastačiusi, tiksliau - pardavusi, iki šiol apskrityje dirbanti N. Nikiforovienė? V. Rinkevičius neslėpė, kad tokie palyginimai jam nėra malonūs. Jis priminė, kad iki tol, kol tapo apskrities viršininku, nuo 2001 metų lapkričio 26-osios ėjo apskrities sekretoriaus pareigas, o dar anksčiau vadovavo Valstybės kontrolės Klaipėdos skyriui. "Kai dirbau apskrities sekretoriumi, tikrai nedariau jokios įtakos uošvės turtiniams reikalams ir net neturėjau tokios galimybės. Mano kompetencija buvo tik apskrities administracijos ūkio reikalų tvarkymas bei regioninės plėtros klausimų kuravimas. Mano darbas nebuvo susijęs nei su statybos leidimų išdavimu, nei su žemėtvarka", - sakė V. Rinkevičius.
Kraustysis į Kalotę
Pasak apskrities viršininko, jeigu kada nors jis būtų mąstęs apie "kitus pajamų šaltinius", būtų galėjęs pasistatyti ne vieną namą bet kurioje Lietuvos vietoje. "Kai dirbau Valstybės kontrolės Klaipėdos skyriaus viršininku, ne kartą sulaukiau dviprasmiškų pasiūlymų, tačiau jais nesinaudojau. Ir aš pats, ir mano žmona visą gyvenimą daug dirbome. Ką uždirbome - tą turime", - sakė 44-erių metų V. Rinkevičius, sukūręs šeimą prieš 18 metų. Apskrities viršininkas tikino, kad šiuo metu jam priklauso 112 kvadratinių metrų ploto butas Šaulių gatvėje, taip pat - dalis kiemo, kuri jam priklauso bendra nuosavybės teise, padalinta tarp keturių kaimynų (3 arai), bei kieme esantis garažas su mansarda. Į klausimą, ar gali šimtu procentų garantuoti, kad anksčiau ar vėliau neapsigyvensiantis V. Lukošienės kaimynystėje, V. Rinkevičius tiesaus atsakymo nedavė: "Tikriausiai. Šiaip 2003 metais uošvė pardavė mano žmonai Daliai sklypą Kalotėje, tai planuojame namo statybas ten."

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas