Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Klaipėdos valdininkų interesai


Klaipėdos politikai toliau tveria gatves 
Darius Čiužauskas, Dienraštis "Respublika", 2006 04 12 
Klaipėdos valdžioje sėdintis vadinamasis politikos bei verslo elitas toliau spjauna į įstatymus ir moralę. Paaiškėjo, kad dar vienas miesto Tarybos narys neteisėtai atsitvėrė kelią, kuris turėtų eiti iki tiesiamo šiaurinio išvažiavimo iš uostamiesčio. Specialios paskirties UAB "Specialusis autotransportas" savininkas, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Vidas Karolis ne tik neslepia, kad savavališkai pasisavino dalį jam nepriklausančios žemės, bet ir tikina, kad tai padaryta su Klaipėdos mero Rimanto Taraškevičiaus žinia.
Draugai politikai
"Respublika" rašė, kad Giruliuose esančioje bendrijoje "Gintaro krantas" prabangiai įsikūrė žinomi uostamiesčio politikos ir verslo atstovai, kurie saugodami savo ramybę savavališkai užtvėrė paprastiems žmonėms priėjimą prie Baltijos jūros Skautų gatve. Šioje bendrijoje gyvena du Klaipėdos miesto tarybos nariai - Miesto ūkio komiteto pirmininkas Benediktas Petrauskas ir Strateginės plėtros komitetui vadovaujantis Povilas Vasiliauskas (beje, abu - ir buvę uostamiesčio merai). Jų kaimynės yra susikompromitavusi buvusi Klaipėdos apskrities viršininkė Virginija Lukošienė bei dabartinio apskrities viršininko Vytauto Rinkevičiaus uošvė. Paaiškėjo, kad į šią broliją gali būti priimtas ir vienas turtingiausių miesto Tarybos narių, UAB "Specialus autotransportas" generalinis direktorius V.Karolis. Šiaurinėje miesto dalyje esančiame privačių namų kvartale įspūdingą namą susirentęs politikas milijonierius nepasikuklino atsiriekti nemažą jam nepriklausančios žemės sklypą ir užtverti kelią, kuriuo šiame rajone gyvenantys žmonės turėtų patekti į šiaurinį išvažiavimą iš miesto.
Krepšinis svarbiau
V.Karolio namas stovi Rokiškio gatvėje, šalia sankryžos su Utenos gatve. Prieš šešerius metus patvirtintas šio vadinamojo Luizės gyvenamojo kvartalo detalusis planas. Jame aiškiai numatyta, kad šalia Šv. Kazimiero bažnyčios gyvenantys klaipėdiečiai per Utenos ir kitų gatvių tęsinius galės patekti tiesiai į šiaurinį išvažiavimą iš uostamiesčio. Pasak Klaipėdos savivaldybės Urbanistikos plėtros departamento direktoriaus Kastyčio Macijausko, iš Utenos gatvės numatytas viso kvartalo išvažiavimas į šiuo metu tiesiamą Kosmonautų gatvę. Tačiau norint tai padaryti teks nugriauti savavališkai pastatytą V.Karolio metalinę tvorą, kuria aptvertas pasisavintas nemažas valstybinės žemės sklypas. Dabar gatvės tęsinio vietoje politikas yra įsirengęs savo kiemą ir lauko krepšinio aikštelę.
Nemato problemos
Pats miesto Tarybos narys tikina, kad dėl jo tvoros nekyla jokių problemų. "Aš manau, kad ji visiškai netrukdo. Tvora yra statybinė - sukalti kuoleliai ir ištiestas paprastas tinklas. Kai tik bus pradėtas tiesti gatvės tęsinys, mes ir su meru apie tai šnekėjome, tvorą bus labai lengva išardyti. Aš pats ją per penkias minutes išardysiu. Tad nekils jokių problemų", - tikino V.Karolis. Klaipėdos meras R.Taraškevičius "Respublikai" kategoriškai paneigė, kad tvora pastatyta su jo žinia. Politiko teigimu, tvora jis apsitvėrė siekdamas apsisaugoti nuo aplinkui šlitinėjančių ir viską vagiančių bei deginančių valkatų, taip pat šunų. Jiems praeiti neva užtenka paliktų apie dviejų metrų. Tačiau kvartalo detaliajame plane numatyta, kad Utenos gatvės tęsimo plotas yra ne poros, o net 15 metrų pločio. Beje, V.Karolio kiemą juosianti metalinė tvora į laikiną nepanaši. Kaip ir gatvės viduryje pastatyti vartai.
Tvoros nematė?
V.Karolis prisipažino, kad teritorija tvora aptverta prieš aštuonerius metus. "Niekas nežiūrėjo ir neskaičiavo, kokią galima ir negalima tverti", - kalbėjo klaipėdietis. Paklaustas, ar tvora stovi jam priklausančioje žemėje, V.Karolis pabrėžė, kad apsitvėrė net mažesnę teritoriją, nei jam priklauso. Paprašytas patikslinti, ar tai reiškia, kad numatomas gatvės tęsinys bus tiesiamas per jo privačią nuosavybę, Tarybos narys tik kelis kartus pabrėžtinai pakartojo, kad tvora yra statybinė ir, jei reikės, nugriaus ją per penkias minutes. Keisčiausia tai, kad savavališkai atsiradusios tvoros nepastebėjo ar nenorėjo pastebėti 2004 metais baigtas statybas priėmę Klaipėdos apskrities viršininko administracijos statybų inspektoriai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas