Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


Teisėsauga prašoma tirti, ar pagrįstai buvo atšauktas EBSW priklausiusio turto areštas  
Portalas "Delfi"", 2006 09 26 
Praėjusiame dešimtmetyje bankrutavusio koncerno EBSW veiklą tirianti parlamento komisija teisėsaugos, ypač Kauno prokurorų ir teisėjų prašo išanalizuoti, ar teisėtai buvo panaikintas koncernui priklausiusio turto areštas. Apie tai po komisijos posėdžio antradienį BNS informavo jos pirmininkas Algis Rimas.
Jo teigimu, komisija nurodys, į kokį EBSW turtą būtina atkreipti dėmesį.
"Mūsų turimais duomenimis, turto areštas kai kuriais atvejais buvo naikinamas nepagrįstai, tegu teisėsauga aiškinasi - nagrinėja ir vertina galimus kolegų pažeidimus", - sakė A.Rimas.
A.Rimo teigimu, tiriant EBSW bankrotą, teisėsauga buvo pakankamai radusi ir areštavusi koncerno turto, kurį pardavus būtų užtekę lėšų grąžinti nukentėjusiems indėlininkams pinigus.
Teisėsaugos taip pat prašoma charakterizuoti EBSW arba jos darbuotojams priklausiusio turto judėjimą.
"Turime informacijos, kad tas turtas grįžta į EBSW žmonių rankas arba jis priklauso kitiems tik dėl akių, bet jį valdo tie, kuriems jis priklausė ir anksčiau", - sakė A.Rimas.
Praėjusią savaitę komisija apsisprendė nesusisiekti su JAV kalėjime ekstradicijos į Lietuvą laukiančiu šio koncerno buvusiu vadovu Gintaru Petriku.
Tai nutarta baiminantis, kad politikų laišką G.Petriko gynyba arba JAV teismas gali palaikyti spaudimu.
Šių metų komisija buvo apsisprendusi klausimus G.Petrikui vis dėlto siųsti - jo būtų teirautasi, ar galės dokumentais įrodyti pareiškimus Lietuvos spaudoje apie EBSW ryšius su aukštais tuometiniais ir iki šiol dirbančiais valstybės pareigūnais ir jiems mokėtus atlyginimus.
G.Petriką JAV Federalinių tyrimų biuro pareigūnai sulaikė 2004-ųjų pavasarį.
JAV Kalifornijos valstijos centrinės apygardos teismas kovo 13-ąją nusprendė išduoti Lietuvai Amerikoje šiuo metu kalinamą G.Petriką, bet pastarasis šį sprendimą apskundė.
Septynerius metus nuo teisėsaugos slapstęsis G.Petrikas Lietuvoje kaltinamas iššvaistęs EBSW koncerno turtą ir pasisavinęs apie 80 mln. Lietuvos gyventojų indėlių.
Nuo 1992 iki 1995 metų EBSW koncerno bendrovė KHK iš gyventojų surinko daugiau nei 344 mln. litų. Investicinei bendrovei savo santaupas patikėjo 15,6 tūkst. žmonių, kuriems ji liko skolinga apie 80 mln. litų. Iš Lietuvos valstybinio komercinio banko, kurio valdymu rūpinosi EBSW, buvo iššvaistyta apie 111 mln. litų.
Iš šalies įmonių, susijusių su EBSW, valstybė nesusigrąžino apie 144 mln. litų paskolų, su Paskolų komisijos rekomendacija garantuotų valstybės.
Seimas komisijos darbą pratęsė iki gruodžio 22 dienos

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas