Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo konsultantų interesai


Užmojis – suspėti į išvažiavusį traukinį 
Marius Jokūbaitis, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 09 22 
ES paramos aruodai jau tušti, bet konsultantai tebesiūlo paslaugas
Paraiškos jau nebepriimamos
Projektų rengėjai bruka savo paslaugas net ir Europos Sąjungos pinigams pasibaigus. Įvairios agentūros siūlo valstybinėms įstaigoms ir privačioms įmonėms parengti paraiškas, nors šių jau niekas nepriima. Taip ant grėblio užlipo Šiaulių tardymo izoliatorius, ketinęs iš Europos socialinio fondo gauti pinigų darbuotojams mokyti. Projekto rengimo kaina siekė 12 tūkst. litų. Kiekvieną centą skaičiuojančio tardymo izoliatoriaus administracija konsultantams pervedė avansą – 3100 litų. Tačiau per vėlai pastebėjo, kad paraiška niekam nereikalinga – jos jau nepriimamos.
Naudojasi klientų žioplumu
Švietimui, mokslui, darbo rinkai ir socialinio sektoriaus plėtrai skirti 2004-2006 metų laikotarpio pinigai iš esmės jau baigėsi. Todėl jau vasarą nutrauktas paraiškų rinkimas. Tai buvo paskelbta viešai. Tačiau kai kurie konsultantai tebesiūlo įvairių regionų įmonėms ir organizacijoms parengti paraiškas. Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Europos socialinio fondo skyriaus vyriausiojo specialisto Martyno Žymanto, taip prarandami projektui skirti pinigai. „Konsultantai pasinaudoja klientų žioplumu. Šie pasitiki paraiškų rengėjais“, – sakė M.Žymantas.
Praranda sumokėtą avansą
Jo žiniomis, tokių atvejų daugiausia pastebėta šalies provincijoje. Didžiuosiuose miestuose greičiau sužinoma, kad baigėsi paraiškų priėmimas. „Į mus kreipėsi Šiaulių tardymo izoliatoriaus atstovai, kuriems teko paaiškinti, kad paraiškos jau seniai nebepriimamos – baigėsi tam skirti pinigai. Kiek žinau, į tokią situaciją patekusių institucijų yra ir daugiau“, – pasakojo fondo vyriausiasis specialistas. Situacijai paaiškėjus, sutartį nutraukę paraiškos užsakovai praranda sumokėtą avansą. Tačiau vėliau jį bando atgauti per teismus.
Manė, kad terminus pratęs
„Lietuvos rytas“ išsiaiškino, kad paraišką Šiaulių tardymo izoliatoriui parengė Kauno bendrovė „Finsida“. „Planavome, kad dar bus galima teikti paraiškas. Tikėjomės, jog bus pratęstas paraiškų priėmimas. Tačiau, pasirodo, tokios galimybės nebebuvo“, – apgailestavo agentūros projektų vadovas Laimonas Greičius. Pasak jo, daugiau apie tai galinti papasakoti agentūros direktorė Aida Sidarienė šiuo metu serga.
Tikisi susigrąžinti pinigus
Šiaulių tardymo izoliatoriaus teisininkas Algirdas Jasius „Lietuvos rytą“ informavo, kad su „Finsida“ kol kas susitarta gražiuoju. „Jie žadėjo iki spalio 1-osios atiduoti mūsų sumokėtą avansą. Nors suma ir nėra didelė, tačiau mums svarbus kiekvienas centas. Jeigu iki spalio neatgausime pinigų, kreipsimės į teismą“, – tvirtino A.Jasius. Kodėl nuspręsta rengti projektą, jei tam jau baigėsi laikas? „Patys nepažiūrėjome, kad paraiškos jau nebepriimamos, todėl viskas buvo daroma skubotai. Kitą kartą elgsimės apdairiau“, – žadėjo teisininkas. Jo žiniomis, į panašią situaciją yra patekę ir daugiau šalyje veikiančių izoliatorių.
Geriau rengti patiems
Europos socialinio fondo agentūra rugpjūtį atliko paramos gavėjų apklausą. Paaiškėjo, kad konsultantų pagalba naudojasi 55 proc. apklaustųjų. Tačiau trečdalis jų nepatenkinti specialistų pagalba. Agentūros projektų vertinimo departamento direktorė Audronė Gudonytė „Lietuvos rytui“ teigė, kad pačios organizacijos turėtų rengti darbuotojus, kurie galėtų rašyti paraiškas. Tai gali būti efektyviau, nei darbą patikėti konsultantams.
Sąlygos paramai gauti keisis
Nauji kvietimai teikti paraiškas bus skelbiami tik pradėjus naudoti 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Būsimi pareiškėjai jau šiandien yra perspėjami, kad naujojo etapo paramos sąlygos gali iš esmės skirtis nuo praėjusio etapo. Projektų vertintojai taip pat įspėja labiau kontroliuoti konsultantus, jų darbo kokybę rengiant projektus. Mat agentūrų specialistų kvalifikacija vertintojams neretai kelia įtarimų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas