Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo konsultantų interesai


ES paramos aruodai jau tušti, bet konsultantai tebesiūlo paslaugas  
Portalas "Delfi"", 2006 09 22 
Projektų rengėjai bruka savo paslaugas net ir Europos Sąjungos (ES) pinigams pasibaigus. Įvairios agentūros siūlo valstybinėms įstaigoms ir privačioms įmonėms parengti paraiškas, nors šių jau niekas nepriima.
Taip ant grėblio užlipo Šiaulių tardymo izoliatorius, ketinęs iš Europos socialinio fondo gauti pinigų darbuotojams mokyti. Projekto rengimo kaina siekė 12 tūkst. litų.
Kiekvieną centą skaičiuojančio tardymo izoliatoriaus administracija konsultantams pervedė avansą. Tačiau per vėlai pastebėjo, kad paraiška niekam nereikalinga-jos jau nepriimamos.
Švietimui, mokslui, darbo rinkai ir socialinio sektoriaus plėtrai skirti 2004-2006 metų laikotarpio pinigai iš esmės jau baigėsi. Todėl jau vasarą nutrauktas paraiškų rinkimas. Tai buvo paskelbta viešai.
Tačiau kai kurie konsultantai tebesiūlo įvairių regionų įmonėms ir organizacijoms parengti paraiškas.
Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Europos socialinio fondo skyriaus vyriausiojo specialisto Martyno Žymanto, taip prarandami projektui skirti pinigai - konsultantai pasinaudoja klientų žioplumu.
Jo žiniomis, tokių atvejų daugiausia pastebėta šalies provincijoje. Didžiuosiuose miestuose greičiau sužinoma, kad baigėsi paraiškų priėmimas.
"Lietuvos rytas" išsiaiškino, kad paraišką Šiaulių tardymo izoliatoriui parengė Kauno bendrovė "Finsida".
"Planavome, kad dar bus galima teikti paraiškas. Tikėjomės, jog bus pratęstas paraiškų priėmimas. Tačiau, pasirodo, tokios galimybės nebebuvo", - apgailestavo agentūros projektų vadovas Laimonas Greičius.
Europos socialinio fondo agentūra rugpjūtį atliko paramos gavėjų apklausą.
Paaiškėjo, kad konsultantų pagalba naudojasi 55 proc. apklaustųjų. Tačiau trečdalis jų nepatenkinti specialistų pagalba.
Agentūros projektų vertinimo departamento direktorė Audronė Gudonytė teigė, kad pačios organizacijos turėtų rengti darbuotojus, kurie galėtų rašyti paraiškas.
Tai gali būti efektyviau, nei darbą patikėti konsultantams.
Nauji kvietimai teikti paraiškas bus skelbiami tik pradėjus naudoti 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.
Būsimi pareiškėjai jau šiandien yra perspėjami, kad naujojo etapo paramos sąlygos gali iš esmės skirtis nuo praėjusio etapo.
Projektų vertintojai taip pat įspėja labiau kontroliuoti konsultantus, jų darbo kokybę rengiant projektus.
Mat agentūrų specialistų kvalifikacija vertintojams neretai kelia įtarimų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas