Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD prieš laisvą spaudą


Etikos sargai leido Seimo komiteto nariams dalyvauti VSD veiklos tyrime  
Portalas "Delfi"", 2006 09 21 
Seimo Etikos ir procedūrų komisija nusprendė, jog Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai, galintys turėti privačių interesų tiriant Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklą, gali dalyvauti tyrime, tačiau turėtų nusišalinti nuo interesų konfliktu gresiančių klausimų.
"Mes į komisiją ėjome su tokia pozicija, jog nedalyvausime tų klausimų, kurie susiję su mumis, sprendime, ir komisiją tokia pozicija patenkino", - BNS sakė NSGK narys Skirmantas Pabedinskas.
Į Etikos ir procedūrų komisiją, abejodamas kai kurių NSGK narių objektyvumu VSD veiklos tyrime, kreipėsi konservatorius Jurgis Razma.
J.Razmai kilo abejonių dėl S.Pabedinsko galimybių objektyviai vertinti VSD veiklą, mat departamente dirba jo sūnus.
Konservatorius suabejojo ir dėl Mildos Petrauskienės, kurios pavardė minima skandale dėl nutekintos informacijos, dėl kurios VSD pareigūnai sulaikė kontroversiško "Laisvo laikraščio" redaktorių Aurimą Drižių. Laikraštis pateikia pokalbių telefonu ištraukas, kuriose kalbama apie politikų, tarp jų ir M.Petrauskienės, esą įvykusius susitikimus su lošimų verslo atstovais.
Seimo komitetas VSD veiklos tyrimą pradėjo prieš pora savaičių, kai Baltarusijoje žuvus saugumo karininkui Vytautui Pociūnui, žiniasklaidoje pasirodė kontroversiškų šio tragiškio įvykio versijų, kuriose kvestionuoti ir šalies saugumo departamento vadovybės sprendimai.
Seimas antradienį po pateikimo pritarė nutarimo projektui, kuriuo NSGK pavedama atlikti VSD veiklos parlamentinį tyrimą. Tyrimą komitetas gali atlikti ir savo iniciatyva, tačiau gavus Seimo pavedimą būtų išplėstos jo galios - komitetas dirbtų laikinosios komisijos teisėmis, tad į savo posėdžius galės kviestis ne tik valstybės pareigūnus, bet ir privačius asmenis.
Nutarimo projekte numatyti klausimai, į kuriuos tyrimo metu turės atsakyti Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, tarp jų - VSD reorganizavimo eiga bei personalo valdymo politika, moralinis klimatas departamente, tarnybinės informacijos neteisėto atskleidimo aplinkybės.
Pagal projektą, komitetas parlamentinio tyrimo išvadas būtų įpareigotas pateikti iki gruodžio 1 dienos.
Iniciatyvos imtis parlamentinio tyrimo kilo, kai rugpjūčio 23 dieną anksti ryte iškritęs per viešbučio devintojo aukšto langą Breste, kur buvo tarnybinėje komandiruotėje, žuvo saugumo karininkas V.Pociūnas, dirbęs Lietuvos konsulate Gardine.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas