Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD prieš laisvą spaudą


Valdas Adamkus gelbsti Arvydo Pociaus galvą  
Ignas Jačauskas, Dienraštis "Vakaro žinios", 2006 09 13 
Valstybės saugumo departamento (VSD) šefas Arvydas Pocius vakar Seime mėgino išbalinti savo ir savo vadovaujamos kontoros reputaciją. A.Pocius jautėsi ramus, kadangi kiek anksčiau netikėtai gavo prezidento palaikymą
Vakar ryte pas prezidentą Valdą Adamkų viešėję Gediminas Kirkilas bei Andrius Kubilius nusprendė kol kas neskubėti daryti išvadų dėl VSD veiklos bei suteikti vadovams galimybę pasiaiškinti dėl institucijos veiksmų.
Galvų nekapos
Po susitikimo su prezidentu premjeras G.Kirkilas bei opozicijos lyderis A.Kubilius prašneko, jog "nereikėtų skubėti ir kapoti galvų, kol nėra tikros informacijos". "Mes dar kartą keliame klausimą, kad VSD vadovybė turi artimiausiu metu ne tik pateikti paaiškinimus, kodėl vieni ar kiti veiksmai buvo daromi, bet ir turi įrodyti, kad yra pajėgus vadovauti departamentui", - kalbėjo A.Kubilius. Vakar Seime, atsakinėdamas į klausimus dėl žurnalisto Aurimo Drižiaus sulaikymo, VSD šefas A.Pocius teigė, jog jo vadovaujamas departamentas vadovavosi įstatymais, o įstatymas - aukščiau visko. "Neteisėtai valstybės paslaptį išplatinęs A.Drižius iš tiesų buvo sulaikytas, bet jo paties veikla mūsų nedomina - tiriame pačios jo vadovaujamos bendrovės "Šilo bitė" veiklą. Departamentas aiškinasi bendrovės ryšius su buvusiais KGB darbuotojais. Nežinau, ar tai sutapimas, ar ne, bet slapta informacija buvo išplatinta po A.Drižiaus susitikimo su vienu įtakingu politiniu veikėju", - Seimui pasakojo A.Pocius.
Išsisukinėjimų meistras
Po savo kalbos VSD vadovas taip ir neatsakė į labiausiai parlamentarams rūpėjusius klausimus, dangstydamasis įstatymais ir amžinai gelbstinčiu "ikiteisminiu tyrimu". Seimo nario Egidijaus Klumbio paprašytas patvirtinti arba paneigti viename VSD vado interviu minėtą faktą, jog sulaikytasis A.Drižius informaciją gavo iš Rolandui Paksui artimo libdemo, kuris šiuo metu dirba Seime, A.Pocius to nei paneigė, nei patvirtino: "Jei manote, jog jūsų partijoje yra tokių žmonių..." A.Pocius kreipdamasis į žurnalistus pareiškė, jog "VSD ir yra tam, kad žiniasklaida galėtų vykdyti savo pareigas". "Tačiau A.Drižiaus laikraščio atveju mes buvome įsitikinę, jog peržengtos visos ribos ir buvo siekiama nusikalstamos veikos. Departamentas yra įpareigotas ne tik spręsti įvairius klausimus dėl paslapčių saugojimo, bet ir imtis visų priemonių, kad būtų užkirstas kelias informacijos plitimui", - prisipažino VSD šefas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas