Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD prieš laisvą spaudą


VSD veiklą raginama vertinti be emocijų  
Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 09 13 
Prezidentas patarė neskubėti
„Svarstykime padėtį rimtai, be emocijų. Žinau, kad yra padaryta galbūt neatsakingų žingsnių departamento sprendimuose, tačiau eikime racionaliai. Yra atsakingos institucijos, yra Seimas, kuris turi perimti kontrolę ir paspartinti reikalingas pertvarkas“, – prezidentas Valdas Adamkus vakar taip siūlė vertinti Valstybės saugumo departamento (VSD) ir jo vadovo veiklą. „Darytis sprendimus iš anksto, mestis į emocijas, pastatyti visą instituciją, mūsų santvarką į chaotišką situaciją? Išlaikykime rimtį, mes kalbame apie valstybinę santvarką“, – BNS kalbėjo šalies vadovas. Kartu jis pridūrė neteisinantis to, „kas įvyko“. Paklaustas, kodėl nereikalauja VSD vadovo Arvydo Pociaus atsistatydinimo, prezidentas retoriškai klausė: „O kodėl aš turiu reikalauti ko nors?“ Paprašytas patikslinti, ar tai reiškia, kad prezidentas pasitiki VSD vadovu, V.Adamkus paragino nekelti provokacinių klausimų.
Apie atstatydinimą nekalbėta
VSD veiklą ir padėtį departamente vakar rytą V.Adamkus aptarė su premjeru Gediminu Kirkilu ir konservatorių lyderiu, Seimo nariu Andriumi Kubiliumi. Šiame susitikime nebuvo siūlymų svarstyti VSD vadovo A.Pociaus atstatydinimo klausimo. Po susitikimo su prezidentu premjeras teigė, kad „mes neturėtume karščiuotis, skubėti, kapoti galvų, kol nėra tikros informacijos, ir neskubėti su vertinimais“. Tuo tarpu, pasak saugumą kritikuojančių konservatorių lyderio A.Kubiliaus, pastarųjų dienų įvykiai sukėlė abejonių, ar vadovybė yra pajėgi vadovauti VSD. Vis dėlto konservatorius pridūrė pritariantis premjerui, kad kokie nors svarstymai apie pakeitimus, jei tokie būtų reikalingi, neturi būti daromi remiantis karštomis emocijomis.
Taikinys – „Šilo bitė“
Į keblią situaciją VSD pateko, kai departamento pareigūnai dėl neteisėto disponavimo informacija, kuri yra valstybės paslaptis, specialios operacijos metu praėjusią savaitę laikinai sulaikė prieštaringos reputacijos leidinio „Laisvas laikraštis“ redaktorių ir leidėją Aurimą Drižių. Kaip antradienį „Lietuvos ryte“ išspausdintame interviu teigė A.Pocius, agentų taikinys buvo ne A.Drižius, o laikraštį leidžianti bendrovė „Šilo bitė“. VSD duomenimis, ją finansuoja su KGB susijusios bendrovės, taip pat liberaldemokratai. A.Pocius interviu „Lietuvos rytui“ teigė, kad „kalbant apie mano atsistatydinimą, galėčiau pasakyti tik tai, kad įsiklausysiu tik į vieno žmogaus – prezidento V.Adamkaus nuomonę. Pats iš posto trauktis neketinu. Manau, kad dabar palikti departamentą būtų neatsakinga, nes valstybės laivas per daug įsiūbuotas“.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas