Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD prieš laisvą spaudą


A.Pocius parlamente atvirai atsakinėjo tik į klausimus apie V.Pociūną  
Portalas "Delfi", 2006 09 12 
Parlamente aiškindamasis dėl pastaruoju metu Valstybės saugumo departamentą (VSD) kamuojančių problemų VSD vadovas Arvydas Pocius teigė, kad saugumiečio Vytauto Pociūno žūties tyrimas ir tyrimas dėl bendrovės „Šilo bitė", kurios savininkas yra Aurimas Drižius, nesusiję. Daugiausiai klausimų saugumo vadui turėjusiems Seimo liberaldemokratams, A. Pocius nepateikė tiesių atsakymų ir dangstėsi nekomentuojamu ikiteisminiu tyrimu.
A. Pocius interviu viename antradienio dienraštyje teigia, kad slaptą informaciją A. Drižius gavo su vieno Seimo liberaldemokrato pagalba. Šios partijos frakcijos Seime seniūnui Valentinui Mazuroniui paklausus, ar tiesa, kad tai padarė Seimo Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijos narys, A. Pocius tiesiai neatsakė į šį klausimą.
„Tai nėra politinis šmeižtas. Negaliu komentuoti ikiteisminio tyrimo duomenų", - sakė A. Pocius.
Panašių VSD generalinio direktoriaus atsakymų sulaukė ir kiti Seimo nariai, klausę, ar jau yra nustatytas informaciją iš VSD išnešęs asmuo ir panašiai.
„VSD – institucija, kurioje dirba didžiulis būrys pareigūnų. Jie ne tik pareigūnai, bet ir žmonės su savo simpatijomis, antipatijomis, politinėmis simpatijomis ir taip nuo kairės iki dešinės", - šitaip savo kalbą Seime pradėjo A. Pocius.
Iš anksto pasiruoštoje kalboje jis išskyrė dvi temas: saugumiečio V.Pociūno žūties tyrimą ir UAB „Šilo bitė" direktoriaus Aurimo Drižiaus sulaikymą.
„Šie VSD tyrimai yra nesusiję. (...) Neteisėtai valstybės paslaptį įsigijęs A. Drižius buvo sulaikytas įkaitusiame fone. Kai kam tai buvo pretekstas tai pavadinti dėmesio atitraukimu nuo V. Pociūno mirties aplinkybių tyrimo", - sakė A. Pocius.
Dėl V. Pociūno žūties, anot jo, keliamos įvairios versijos – nuo nelaimingo atsitikimo iki žmogžudystės. „VSD yra pasirengęs pateikti aiškiausius atsakymus dėl to visuomenei. (...) Vieną dieną V. Pociūnas paverčiamas herojumi, kitą dieną suponuojama mintis, kad šis žmogus buvo nevertas dirbti valstybės tarnyboje", - kalbėjo A. Pocius.
Jis parlamentarams papasakojo ir apie saugumo karininko paskyrimą dirbti į Baltarusiją.
A.Pocius teigė nemanantis, kad, pirma, tai buvo perkėlimas į žemesnes pareigas VSD. Antra, minėtoje atstovybėje jis buvo paskirtas eiti ministro patarėjo pareigas, ko negalima, anot VSD vado, vadinti pažeminimu.
„Gardinas nėra užkampis, o mūsų tarnybos funkcijų vykdymo vieta. Kai kas teigė, kad V.Pociūno negalima buvo skirti į Baltarusiją, nes joje jis galėjo tapti keršto auka. Kol nėra išvadų, tol nereikia spekuliuoti. Mūsų profesija tuo ir pavojinga, kad mes rizikuojam savo gyvybe tiek užsienyje, tiek Lietuvoje", - parlamentarams sakė A. Pocius.
Antradienį Seime klausimų dėl kitos visuomenei rūpimos temos - dėl VSD pareigūno Vytauto Pociūno žūties Breste aplinkybių - saugumo vadovas sulaukė vos vieno kito, tačiau šia tema buvo labiau atviras.
Paklaustas apie V.Pociūno paskyrimo į Baltarusiją aplinkybes, VSD vadovas užsiminė, jog departamento netenkino pareigūno darbo kokybė.
"Geras operatyvinis darbuotojas ar analitikas ne visada tampa geru sudėtingo, atsakingas pareigas vykdančio padalinio vadovu", - sakė A.Pocius.
VSD vadovas leido suprasti, jog A.Pociūnui pradėjus vadovauti Ekonominio saugumo valdybai, sumažėjo jos funkcionalumas, pradėjo išeiti darbuotojai.
Antra tema, kurią jis pateikė parlamentarams buvo VSD veiksmų prieš „Laisvą laikraštį" leidžiančią bendrovę „Šilo bitė". Prieš kalbėdamas apie juos, A. Pocius kreipėsi į žurnalistus, kuriems paaiškino: „Mes (VSD) tam ir esam, kad žiniasklaida ir žurnalistai galėtų vykdyti savo pareigas ir kad nebūtų jokių pasikėsinimų į šios funkcijos vykdymą. Šioje srityje mes esame sąjungininkai".
Tačiau po to sakė, kad įvairiausiems „bitininkams" nebus labai lengva dirbti, jei jie kels susidomėjimą valstybinių institucijų.
„Suprantama, kad šis įvykis (A.Drižiaus sulaikymas – DELFI) sulaukė nepalankaus politikų ir žiniasklaidos vertinimų. A. Drižiaus, kaip žurnalisto veikla, VSD nedomina. VSD domina UAB „Šilo bitė", kurios vienintelis akcininkas yra A.Drižius, ryšiai su bendrovėmis „Verslo prognozės", „Status" ir kitomis. Šios bendrovės parūpindavo daug slaptos informacijos, kuri vėliau pasirodydavo šiame leidinyje", - sakė A. Pocius.
Anot jo, kai VSD gavo informaciją, kad „Šilo bitė" siekė išplatinti valstybės paslaptį sudarančią informaciją, ką daryti reikėjo apsispręsti per keletą valandų.
„Departamente mes įvertinome visas aplinkybes ir neigiamas. Pirmiausia buvo vadovautasi įstatymais, nes jie to reikalauja ir jie tai daryti įpareigoja. (...) Suprantu vertinimus žurnalistų, kai galioja teisė gauti informaciją. Tačiau šį kartą ( A.Drižiaus atveju – DELFI) visos ribos yra peržengtos ir tai padaryta siekiant nusikalstamų tikslų", - sakė A. Pocius.
Nors po savo kalbos Seime saugumo vadas sausai atsakinėjo į parlamentarų klausimus, jų buvo tiek, kad kelis kartus buvo prašoma pratęsti klausinėjimui skirtą laiką. Ypač to pageidavo Seimo liberaldemokratai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas