Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD prieš laisvą spaudą


Agentai užspeitė paslaptingąją „Šilo bitę“  
Penki.lt Portalas lrt.lt, 2006 09 12 
Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Arvydas Pocius teigia, kad „Laisvą laikraštį“ leidžianti bendrovė „Šilo bitė“ turi ryšių su buvusiais KGB kadriniais karininkais valdomomis bendrovėmis ir kad „Šilo bitę“ pastaruoju metu nuolat finansavo liberaldemokratai.
„A.Drižiaus, kaip žurnalisto, veikla departamento visiškai nedomino ir mes neturėjome jokių planų sutrukdyti jo kūrybiniam darbui. Mus domino bendrovės “Šilo bitė„, kurios akcijas valdo vienintelis A.Drižius, veikla. Ši bendrovė leidžia ir “Laisvą laikraštį„“, – interviu dienraščiui „Lietuvos rytas“ teigė A.Pocius.
Jo teigimu, po „Laisvo laikraščio“ redakcijoje atliktos kratos pasitvirtino departamento turimas žinias, kad per „Laisvo laikraščio“ redaktorių buvo platinama iš VSD nutekėjusi informacija.
„Be to, įdomus sutapimas – ta informacija buvo pradėta platinti jau po VSD pulkininko Vytauto Pociūno žūties rugsėjo 5 dieną, kai šis įvykis šalyje buvo sukėlęs didžiulį atgarsį. Tą informaciją A.Drižius gavo po susitikimo su vienu partijos “Tvarka ir teisingumas„ (liberaldemokratai) nariu, kuris šiuo metu yra parlamentaras ir itin artimas partijos lyderiui Rolandui Paksui“, – kalbėjo A.Pocius.
Tačiau jis atsisakė komentuoti, ar tai ne buvęs pašalinto prezidento Rolando Pakso patarėjas saugumo klausimais Remigijus Ačas.
Pasak A.Pociaus, VSD „yra žinomi “Šilo bitės„ ryšiai su kai kuriomis bendrovėmis, kurias iki šiol valdo buvę kadriniai KGB darbuotojai. Kai kurie jų susiję su bendrove “Status„.
VSD vadovo teigimu, pastaruoju metu bendrovę “Šilo bitę„ nuolat finansavo R.Pakso vadovaujami liberaldemokratai.
Į keblią situaciją VSD pateko, kai departamento pareigūnai dėl neteisėto disponavimo informacija, kuri yra valstybės paslaptis, specialios operacijos metu praėjusią savaitę sulaikė “Laisvo laikraščio„ redaktorių ir leidėją Aurimą Drižių.
Nors A.Pocius teigia, jog visi departamento veiksmai sulaikant leidinio vadovą bei konfiskuojant tiražą buvo teisėti, šią VSD operaciją kritiškai įvertino tiek šalies prezidentas V.Adamkus, tiek Lietuvos žurnalistų sąjunga, aštrių pasisakymų sulaukta ir iš autoritetingų visuomenės atstovų.
Pirmadienį Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas pareiškė esąs įsitikinęs, jog A.Pocius nebeturi pasitikėjimo parlamente. V.Muntiano manymu, jei Seimui būtų teikiamas svarstyti A.Pociaus atstatydinimo klausimas, parlamentarai jo nepaliktų poste.
VSD vadovą prezidento teikimu skiria ir atleidžia Seimas.
Tačiau antradienį vykusiame prezidento Valdo Adamkaus susitikime su premjeru Gediminu Kirkilu ir konservatorių lyderiu, Seimo nariu Andriumi Kubiliumi nebuvo išsakyta siūlymų svarstyti A.Pociaus atstatydinimo klausimo.
Prezidento V.Adamkaus nuomone, reikia “atidžiai ir be emocijų„ įvertinti aplinkybes, susijusias su pastarųjų dienų Valstybės saugumo departamento (VSD) veikla.
Pats A.Pocius interviu dienraščiui “Lietuvos rytas„ teigė, kad pats iš posto trauktis neketinantis. “Manau, kad šiuo metu palikti departamentą būtų neatsakinga, nes valstybės laivas per daug įsiūbuotas„, – kalbėjo A.Pocius.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas