Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD prieš laisvą spaudą


Prezidentas, premjeras ir konservatorių lyderis sutarė „nekapoti galvų“ VSD vadovams 
Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 09 12 
Prezidento Valdo Adamkaus nuomone, reikia „atidžiai ir be emocijų“ įvertinti aplinkybes, susijusias su pastarųjų dienų Valstybės saugumo departamento (VSD) veikla.
Tai šalies vadovo atstovė spaudai Rita Grumadaitė sakė po antradienį anksti ryte surengto V.Adamkaus susitikimo su premjeru Gediminu Kirkilu ir konservatorių lyderiu, Seimo nariu Andriumi Kubiliumi.
Pasak atstovės spaudai, šiame susitikime nebuvo siūlymų svarstyti VSD vadovo Arvydo Pociaus atstatydinimo klausimo.
„Tačiau, prezidento nuomone, reikia spartinti departamente atliekamą pertvarkos procesą, kurį būtina pristatyti atitinkamoms Seimo institucijoms, vykdančioms specialiųjų tarnybų parlamentinę kontrolę“, - sakė prezidento atstovė.
Ji taip pat pridūrė, kad šalies vadovas pabrėžia, jog siekiant apsaugoti valstybės paslaptį buvo imtasi neadekvačių priemonių, nors įstatymais numatytos procedūros ir nebuvo pažeistos.
Į keblią situaciją VSD pateko, kai departamento pareigūnai dėl neteisėto disponavimo informacija, kuri yra valstybės paslaptis, specialios operacijos metu praėjusią savaitę sulaikė „Laisvo laikraščio“ redaktorių ir leidėją Aurimą Drižių.
Nors A.Pocius teigia, jog visi departamento veiksmai sulaikant leidinio vadovą bei konfiskuojant tiražą buvo teisėti, šią VSD operaciją kritiškai įvertino tiek šalies prezidentas V.Adamkus, tiek Lietuvos žurnalistų sąjunga, aštrių pasisakymų sulaukta ir iš autoritetingų visuomenės atstovų.
Pirmadienį Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas pareiškė esąs įsitikinęs, jog Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius A.Pocius nebeturi pasitikėjimo parlamente.
V.Muntiano manymu, jei Seimui būtų teikiamas svarstyti A.Pociaus atstatydinimo klausimas, parlamentarai jo nepaliktų poste.
„Turi būti teikimas prezidento, jei toks būtų, manau, jis susilauktų pritarimo Seime“, - pirmadienį spaudos konferencijoje svarstė V.Muntianas.
VSD vadovą prezidento teikimu skiria ir atleidžia Seimas.
Pats A.Pocius interviu dienraščiui „Lietuvos rytas“ teigė, kad „kalbant apie mano atsistatydinimą, galėčiau pasakyti tik tai, kad įsiklausysiu tik į vieno žmogaus - prezidento Valdo Adamkaus nuomonę“.
„Pats iš posto trauktis neketinu. Manau, kad šiuo metu palikti departamentą būtų neatsakinga, nes valstybės laivas per daug įsiūbuotas“, - kalbėjo A.Pocius.
Po susitikimo su prezidentu premjeras G.Kirkilas teigė, kad „mes neturėtumėme karščiuotis, skubėti, kapoti galvų, kol nėra tikros informacijos ir neskubėti su vertinimais“.
Pasak VSD vadovybę kritikuojančių konservatorių lyderio A.Kubiliaus, pastarųjų dienų įvykiai „sukėlė abejonių, ar vadovybė yra pajėgi vadovauti VSD“.
„VSD vadovai artimiausiu metu ne tik turėtų pateikti paaiškinimus, kodėl buvo daromi vieni ar kiti veiksmai, bet ir turi įrodyti, jog yra pajėgūs vadovauti departamentui“, - kalbėjo A.Kubilius.
Jis pridūrė pritariantis premjerui, kad „kokie nors svarstymai apie pakeitimus, jei tokie būtų reikalingi, neturi būti daromi remiantis karštomis emocijomis“. „Tokie dalykai gali būti svarstomi tik nusiraminus ir įvertinus visas aplinkybes“, - pabrėžė A.Kubilius.
VSD veikla parlamentas susidomėjo prieš kelias savaites, kai rugpjūčio 23 dieną anksti ryte iškritęs per viešbučio devintojo aukšto langą Breste, kur buvo tarnybinėje komandiruotėje, žuvo saugumo karininkas Vytautas Pociūnas.
Žiniasklaidai iškėlus įvairių versijų apie saugumo pareigūno žūties bei jo paskyrimo į Baltarusiją aplinkybes, parlamentinį tyrimą pradėjo Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK).
Komitetas, be kita ko, aiškinsis klausimus, susijusius su VSD personalo politika, moraliniu klimatu departamente, tarnybinės informacijos nesankcionuotu nutekinimu.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas