Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD prieš laisvą spaudą


Karas dėl VSD – politikos scenoje ir užkulisiuose  
Portalas "Delfi", 2006 09 12 
Politikai ėmė vis stipriau klibinti Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Arvydo Pociaus kėdę. VSD vadovas antradienį yra kviečiamas į Seimą pasiaiškinti dėl departamentą ištikusios krizės.
Pagrindiniai mažumos Vyriausybės rėmėjai konservatoriai jau atvirai ragina A.Pocių trauktis iš savo posto. Jeigu šis būtų priverstas palikti kėdę, Tėvynės sąjunga sieks, kad naująjį VSD vadovą valdantieji socialdemokratai pasirinktų tik susitarę su dešiniaisiais.
Konservatorių atstovai leido suprasti, kad naujojo VSD vadovo skyrimas būtų viena jų sąlygų remiant mažumos Vyriausybės darbą.
„Lietuvos ryto“ šaltinių teigimu, konservatorių lyderiai jau ėmė svarstyti kai kurias jiems tinkamas kandidatūras į šį postą, kurios bus teikiamos socialdemokratams ir premjerui Gediminui Kirkilui.
Teigiama, jog dešiniesiems patinkantys galimi kandidatai nėra dabartinės VSD vadovybės atstovai. Tiesa, prezidiumo posėdyje jokios pavardės nebuvo minimos.
Konservatoriai, kurie KGB rezervistų šurmulio dienomis palaikė A.Pocių, dabar aiškina, jog tuomet jie nenorėjo, kad šį postą užimtų skandalą kursčiusi bei daugiau įtakos siekusi Darbo partija.
Prezidiumo posėdyje buvo piktinamasi VSD vadovų neva regztomis intrigomis į Baltarusiją išsiunčiant saugumo karininką Vytautą Pociūną, kuris ten žuvo, taip pat saugumo agentų reidu į prieštaringos reputacijos leidinio „Laisvas laikraštis“ redakciją.
Paaiškėjo, jog konservatoriams ėmė talkinti ir kai kurie socialdemokratai.
Keli prezidiumo nariai kolegoms pranešė, kad su jais buvo slapta susitikęs buvęs susisiekimo ministras Petras Čėsna.
Keičiantis vyriausybėms netikėtai posto netekęs P.Čėsna konservatoriams aiškino, kad dėl jo karjeros žlugimo kalta VSD vadovybė ir ją neva remiantys aukšti Užsienio reikalų ministerijos pareigūnai, pirmiausia – ministerijos sekretorius Albinas Januška. Esą ministrų kandidatūras svarstęs prezidentas buvo įtikintas, jog P.Čėsna pataikavo Maskvai sprendžiant Rusijos tranzito per Lietuvą strategijos klausimus, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".
A.Pocių stumti iš posto ėmė ir Seimo bei Pilietinės demokratijos partijos vadovas Viktoras Muntianas. Jis viešai pareiškė, kad Seimas „nebepasitiki“ VSD direktoriumi. Pasak V.Muntiano, tuo atveju, jei Seimas balsuotų dėl pasitikėjimo A.Pociumi, šis pralaimėtų balsavimą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas