Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD prieš laisvą spaudą


A.Paulauskas: mano įtaka – mitas ir spekuliacijos  
Portalas "Delfi", 2006 09 12 
Socialliberalų partijos vedlys ir buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas per antradienį Parlamente surengtą spaudos konferenciją mėgino paaiškinti, kad tariama jo galybė ir įtaka tėra spekuliacijų ir liguistų vaizduočių padarinys. Tačiau sparčiai plintanti informacija apie tai, anot A. Paulausko, darosi grėsminga.
Bandydamas paneigti pastarąją savaitę po Valstybės saugumo departamento (VSD) operacijos sulaikant leidėją Aurimą Drižių pasirodžiusią informaciją apie tai esą jam verslininkai mokėjo pinigus, A. Paulauskas kreipsis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kad ši atsakytų į visus neaiškius klausimus.
„Šiandien yra tokia situacija, kad man reikia kreiptis ir teisinėm priemonėm gintis. Todėl esu pasirengęs kreiptis į teisėsaugos institucijas, kad būtų ištirta ši situacija, kad būtų atsakyta, apie ką kalbėjo žmonės, apie kokius pinigus", - sakė A. Paulauskas, žurnalistams rodydamas A. Drižiaus į Naujosios sąjungos (NS) būstinę faksu atsiųstą slaptos VSD operatyvinės pažymos, dėl kurios paviešinimo praėjusią savaitę ir kilo skandalas, kopiją.
A.Paulauskas pabrėžė, kad visada remia ir gina teisę laisvai reikšti savo įsitikinimus ir savo nuomonę bei visada pasisako prieš bet kokią cenzūrą.
„Tačiau jau keletas metų formuojamas mitas ar baubas, kad A. Paulauskas organizuoja sąmokslus, nukreipia teisėsaugą prieš savo oponentus, organizuoja skandalus. Blaiviai ir logiškai mąstantis žmogus neturėtų pasiduoti tokioms publikacijoms ar tokioms kalboms, tačiau, kaip rodo dabartinė situacija, jau šypsenų nebėra keliant tokias versijas ir dažniausiai šita nuomonė plinta įvairiausiuose visuomenės sluoksniuose, kas darosi visiškai pavojinga", - sakė A. Paulauskas.
Anot jo, kalbos apie tariamą jo įtaką ir galią teisėtvarkos institucijoms niekada nebuvo grindžiamos faktais. Esą visą laiką remtasi spekuliaciniais išmąstymais, vaizduotės vaisiais, kartais tai būna net liguistų vaizduočių pasekmė.
„Kai tokią nuomonę formavo bulvarinė žiniasklaida nekreipiau dėmesio, tačiau dabar tylėti nebegalima, nes tie prasimanymai ir šmeižtas braunasi į rimtų leidinių puslapius", - sakė A. Paulauskas.
Jis buvo pirmasis generalinis prokuroras, kai Lietuva atgavo nepriklausomybę. Anot A. Paulausko, tik žmogus, dirbęs teisėsaugoje ir užėmęs aukštą postą, supranta visų procedūrų esmę ir prasmę.
„Aš buvau visą laiką kovotojas už nepriklausomybę teisėsaugos institucijų nuo politinės įtakos. Mano, kaip buvusio prokuratūros darbuotojo, vadovo ir etika, ir moralės jausmas niekada neleistų dirbančiam sistemoje asmeniui pasakyti: užpulk tą, persekiok nekaltą žmogų ir panašiai", - sakė A. Paulauskas.
Jis komentavo ir žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją esą VSD vadovai, darydami A. Drižiaus sulaikymo operaciją, norėjo apsaugoti A. Paulauską nuo esą kompromituojančių publikacijų.
„Jau turbūt penki metai, kai ponas A. Drižius rašo apie šalies vadovus prasimanymus, kitaip tariant šmeižia. Tačiau aš laikiausi savo principinės nuostatos nesibylinėti. Nuosekliai laikiausi šios nuostatos, nors tai peržengia garbę ir orumą", - sakė A. Paulauskas. Anot jo, visi žino, koks yra „Laisvas laikraštis".
DELFI primena, kad praėjusį ketvirtadienį sustabdytame šio savaitraščio penktadienio numeryje turėjo pasirodyti publikacija „Slaptoje VSD byloje – pinigai A. Paulauskui ir AMB". Joje buvo paviešinta tikra VSD operatyvinė pažyma, kurioje iššifruoti slapta įrašytų lošimų bendrovės „Olympic casino" vadovų pokalbiai. Juose kalbama apie mokėtus pinigus politikams.
Primename, kad pastaruoju metu Lietuvoje buvo kilęs skandalas dėl NS (socialiberalų) galimų sąsajų su lošimo bendrovėmis. „Mes esame deklaravę paramą iš lošimų bendrovės. Mus ši bendrovė rėmė", - sakė A. Paulauskas per antradienį surengtą spaudos konferenciją. Tačiau, anot jo, „Laisvame laikraštyje" buvusioje publikacijoje buvo įvairiausių interpretacijų, naujų žodžių, kurie susiejo jo asmenį su tariamų pinigų gavėju.
„Šie dalykai, kurie dabar darosi niekaip negali būti susiję su mūsų įtaka VSD. Šiandien iš dalies Arvydas Pocius atskleidžia tikruosius motyvus ir man palengvina pokalbį. Tačiau lieka klausimas, kodėl mes taip lengvai pasiduodam, kodėl taip lengvai užkimbam ant šios meškerės. Ir tas pataikavimas yra didžiausia mūsų yda gyvenime", - kalbėjo A. Paulauskas.
Jis teigė, kad per daug gerbia teisėtvarkos pareigūnų darbą ir juos asmeniškai, kad galėtų jiems daryti kokią nors įtaką.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas