Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD prieš laisvą spaudą


A.Pocius: "Šilo bitę" rėmė liberaldemokratai  
Portalas "Delfi", 2006 09 12 
Iš visų pusių puolamo Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Arvydas Pocius ryžosi nebekalbėti užuominomis ir pagaliau prabilti atviriau. Pirmadienį vakare pareigūnas „Lietuvos rytui“ praskleidė skandalingos VSD operacijos užkulisius.
"Tyrimas dar nebaigtas, tačiau kai kurios aplinkybės jau žinomos. A.Drižiaus, kaip žurnalisto, veikla departamento visiškai nedomino ir mes neturėjome jokių planų sutrukdyti jo kūrybiniam darbui. Mus domino bendrovės „Šilo bitė“, kurios akcijas valdo vienintelis A.Drižius, veikla. Ši bendrovė leidžia ir „Laisvą laikraštį“, "Lietuvos rytui" sakė A.Pocius.
- Ar po kratos redakcijoje pasitvirtino departamento turimos žinios, kad per „Laisvo laikraščio“ redaktorių buvo platinama iš VSD nutekėjusi informacija?
- Taip, visiškai pasitvirtino. Be to, įdomus sutapimas – ta informacija buvo pradėta platinti jau po VSD pulkininko Vytauto Pociūno žūties rugsėjo 5 dieną, kai šis įvykis šalyje buvo sukėlęs didžiulį atgarsį.
Tą informaciją A.Drižius gavo po susitikimo su vienu partijos „Tvarka ir teisingumas“ (liberaldemokratai) nariu, kuris šiuo metu yra parlamentaras ir itin artimas partijos lyderiui Rolandui Paksui.
- Ar tai – ne liūdnai pagarsėjęs buvęs pašalinto prezidento patarėjas saugumo klausimais Remigijus Ačas?
- Atsiprašau, negaliu komentuoti.
- Ar tos slaptos informacijos A.Drižiui perdavimas būtent po V.Pociūno žūties, kai daugelio politikų strėlės nukrypo į VSD, nebuvo profesionaliai suplanuota provokacija?
- Matyt, tai buvo padaryta neatsitiktinai. Kita vertus, kelios dienos prieš tai mes buvome viešai įspėję, kad netrukus Lietuvoje prasidės vadinamosios juodosios viešųjų technologijų akcijos.
- Gal jums žinoma, kas finansuoja bendrovę „Šilo bitė“, o kartu – ir „Laisvą laikraštį“?
- Yra žinomi „Šilo bitės“ ryšiai su kai kuriomis bendrovėmis, kurias iki šiol valdo buvę kadriniai KGB darbuotojai. Kai kurie jų susiję su bendrove „Status“.
Pastaruoju metu bendrovę „Šilo bitę“ nuolat finansavo R.Pakso vadovaujami liberaldemokratai.
- Praėjusią savaitę „Lietuvos rytas“ paskelbė, kad per kratą „Šilo bitės“ patalpose rasta buvusio VSD pareigūno Lino Petronio byla, susijusi su jo veikla sovietmečiu. Ar tai tiesa?
- To negalėčiau paneigti. Tačiau VSD tyrimas nebuvo susijęs su L.Petronio bylos paieška.
Galiu pabrėžti, kad jie sietini ne tik su pradėtu ikiteisminiu tyrimu, bet ir su mūsų šalies saugumo aspektais.
- Ar jau pavyko nustatyti, kas iš VSD darbuotojų „Šilo bitei“ per liberaldemokratų atstovą nutekindavo informaciją?
- Vyksta labai išsamus tyrimas. Kol jis nebaigtas, nenorėčiau niekam iš departamento pareigūnų mesti įtarimų šešėlio.
Tačiau tikrai bus nustatyta, kas tokia neteisėta veikla užsiėmė, ir tie asmenys bus įvardyti.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas