Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


(Už ką) Parėmė politikus


Dėl VRK nario žodžių G.Dalinkevičius skundžiasi P.Baguškai  
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi", 2006 08 28 
Į Artūro Paulausko fondo vadovo Gedimino Dalinkevičiaus ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nario Jono Udrio konflikto dėl šio pareiškimų apie fondo finansavimą įtrauktas ir teisingumo ministras Petras Baguška. Įsižeidęs dėl esą nepagrįstų įtarimų, G. Dalinkevičius pirmadienį su ministru aptarė jo pirmtako „darbiečio" Gintauto Bužinsko skirto VRK nario veiksmus.
Pats P. Baguška teigė nenorintis komentuoti šios istorijos ir galimo savo sprendimo dėl J. Udrio, kol visų aplinkybių neišnagrinėjo ministerijos specialistai.
„Paprašysiu jo (P. Baguškos – DELFI) požiūrio į teisingumo ministrą skirtą VRK narį, kuris rašydamas man laišką nesiteikė atsiprašyti, nepaaiškino savo sugebėjimo dirbti. Jis rašo įtarimą apie finansus, apie kuriuos žinias galima gauti per dvi tris minutes. Tereikia man paskambinti", - pirmadienį prieš susitikimą žurnalistams sakė G. Dalinkevičius.
Buvęs Seimo narys, šiuo metu vadovaujantis minėtai viešajai įstaigai, teigė kaip privatus pilietis neturintis teisės reikalauti ar siūlyti ministrui atšaukti J. Udrį iš VRK. Anot G. Dalinkevičiaus, dėl to turi apsispręsti pats P. Baguška: „Jei teisingumo ministras manys, kad toks žmogus gali užimti tokias pareigas, prašau, jei manys kitaip, čia jau jo reikalas."
„Keliais žodžiais persimetėme, bet kol kas negaliu imtis jokių veiksmų. Turiu duoti gautą medžiagą specialistams, kad jie pasižiūrėtų ir įvertintų. Be to, bijau, kad įsikišdamas su savo komentarais pakenksiu VRK atliekamam tyrimui“, - DELFI sakė ministras.
G. Dalinkevičius pirmadienį jau antrą kartą per kelias dienas apsilankė VRK. Jį papiktino praėjusią savaitę J. Udrio viešai pasakyti žodžiai, esą fondas galėjo gauti 150 tūkst. eurų iš lošimų verslu užsiimančios bendrovės „Olympic Entertainment Group".
Eksparlamentaras apkaltino J. Udrį, kuris tiria A. Paulausko vadovaujamos Naujosios sąjungos finansavimo skaidrumą, šmeižtu bei dezinformacija. G. Dalinkevičius pareikalavo, kad darbo grupės vadovas pagrįstų savo žodžius, tačiau gautas atsakymas jo nepatenkino: „Nė vieno konkretaus atsakymo į konkrečius klausimus, tipiškas valdininko atsirašinėjimas."
Todėl G. Dalinkevičius antrą kartą kreipėsi į patį VRK pirmininką Z. Vaigauską. „Savo pareiškime klausiu, kiek ilgai gali tęstis šitas procesas, kai valdininkas, pažeidęs savo pareigybes ir paskelbęs melagingas žinias, nežada manęs atsiprašyti, - žurnalistams sakė eksparlamentaras. – Kartu pridėjau dokumentus (apie fondo finansavimą – DELFI), kuriuos jie galėjo gauti prieš dvi ar tris savaites ir nedaryti tokio žingsnio mano adresu."
Anot G. Dalinkevičiaus, paskelbta neva šmeižikiška informacija padarė ne tik moralinės, bet ir materialinės žalos, mat dabar fondo rėmėjai gali atsisakyti skirti lėšų. Jis neatmetė galimybės dėl to kreiptis į teismą, o gautą kompensaciją skirti fondo remiamiems asmenims.
Pats J. Udris DELFI pakartojo VRK tik perdavęs darbo grupę pasiekusią informaciją apie fondo finansavimą, kuriai patikrinti paprašė duoti papildomai laiko. „Labai gaila, kad mano informacija komisijos nariams buvo suprasta kaip kaltinimas A. Paulausko fonui. Taip neturėjo būti, tai tebuvo žiniasklaidos padarytas triukas. Fragmentas iš mano pasisakytų žodžių buvo nušviestas kaip oficialus pareiškimas, o ne kaip darbinė medžiaga“, - kalbėjo jis.
Savo ruožtu Z. Vaigauskas pareiškė, kad nors jo vadovaujamos komisijos nario žodžiai buvo ne visai korektiški, G. Dalinkevičius sureagavo neadekvačiai. „Per komisijos posėdį J. Udris pateikė informaciją su tam tikra išlyga, pasakė, kad ją reikia ištirti, kad girdėjo, esą fondas galbūt gavo pinigų, bet nesakė, kad šimtu procentų taip ir yra“, - DELFI sakė VRK pirmininkas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas