Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


(Už ką) Parėmė politikus


Socialdemokratas G.Dalinkevičius tarnauja A.Paulauskui  
Dovilė Jablonskaitė, Savaitraštis „Panorama“, Portalas "Delfi", 2006 08 26 
Prieš beveik trejus metus su trenksmais išsiskyrę bendražygiai socialliberalai Gediminas Dalinkevičius ir Artūras Paulauskas šiandien vienas kitam negaili gražių žodžių. Jau pusmetį socialdemokratas G. Dalinkevičius vadovauja Jolantos Paulauskienės įsteigtai ir jos vyro vardu pavadintai viešajai įstaigai, o dabar stojo ginti ir buvusį savo vadovą.
Žinia, kad jų partietis vadovauja neseniai į opoziciją perėjusios Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) lyderio žmonos įsteigtam A. Paulausko fondui, buvo staigmena daugeliui Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narių.
Kai kurie socialdemokratai savaitraščiui „Panorama“ minėjo ketiną kelti klausimą, ar G. Dalinkevičiaus elgesys neprasilenkia su etika.
Informacija apie naują G. Dalinkevičiaus darbą tapo vieša po to, kai buvęs socialliberalas, dabartinis LSDP narys šią savaitę atvyko į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), bandydamas neigti įtarimus dėl galbūt neskaidraus NS finansavimo.
A. Paulausko fondą prieš pusę metų įsteigė jo žmona Jolanta. Tačiau ji nepanoro savaitraščiui „Panorama“ atskleisti, kam šis fondas skirtas ir kokią veiklą jis vykdo. „Į visus klausimus atsakys G. Dalinkevičius“, – pareiškė ji.
G. Dalinkevičius sako nematąs nieko keista, kad vadovauja A. Paulausko vardu pavadintai įstaigai.
„Mano ir Paulauskų biografijos turi sąlyčio taškų. Nors kadaise teko išsiskirti, matyt, išliko pasitikėjimas manimi. Pernelyg dažnai mus valdo ambicijos, ir ieškome nereikalingų takoskyrų. Mudviem su Artūru niekada nėra buvę bendravimo problemų, bet aplinkos žmonės norėjo didesnės įtakos, todėl netrukdžiau, atsitraukiau. Dabar manau, kad ne tiek daug politikai gabių žmonių gimsta Lietuvoje, todėl negerbti tokio politiko kaip A. Paulauskas būtų daugiau nei juokinga“, – kalbėjo buvęs socialliberalas.
G. Dalinkevičiaus, vieno iš NS įkūrėjų, ir A. Paulausko keliai išsiskyrė 2003-iųjų sausį. Tada G. Dalinkevičius pranešė pasitraukiąs iš partijos ir jos parlamentinės frakcijos dėl „šlyščių įtarimų“, neva jam mestų A. Paulausko aplinkos žmonių. Netrukus jis papildė socialdemokratų eiles. Pats A. Paulauskas tada džiūgavo, esą „G. Dalinkevičiaus pasitraukimas pagerins psichologinį ir moralinį klimatą ir frakcijoje, ir partijoje“.
Šiomis dienomis NS vadovas kalba jau kitaip. „G. Dalinkevičius yra patikimas ir gerai pažįstamas žmogus. Matyt, Jolanta (J. Paulauskienė – red.) įvertino jo asmenines savybes“, – ketvirtadienį Seime tikino A. Paulauskas.
„Mes esame sutrikę – ar G. Dalinkevičius vis dar priklauso socialdemokratų partijai, ar vėl grįžta pas socialliberalus? Dabar, kai NS perėjo į opoziciją, jo pagalba konkurentams yra mažų mažiausiai neetiška“, – savaitraščiui „Panorama“ tvirtino keli LSDP atstovai.
Tačiau LSDP vicepirmininkas Vytenis Andriukaitis tvirtino žinąs apie partiečio veiklą A. Paulausko fonde ir nematąs tam jokių kliūčių.
„Tai viešoji įstaiga, funkcionuojanti ne pelno pagrindais, o ne NS organizacija. Su etika būtų prasilenkta, jei G. Dalinkevičius būtų glaudžiai susijęs su socialliberalų partine veikla“, – kalbėjo V. Andriukaitis. Tačiau vertindamas finansinį skandalą, į kurį klimpsta socialliberalai, V. Andriukaitis apie jį kalbėjo visai kitaip nei jo partietis G. Dalinkevičius.
Žinia, VRK tiria informaciją, kad du NS nariai, deleguoti į Lošimų priežiūros komisiją, galėjo proteguoti lošimų verslu užsiimančią įmonę „Olympic Entertainment Group“ už partijai suteiktą finansinę paramą. Žibalo į ugnį įpylė iškilę nauji įtarimai, esą „Olympic Entertainment Group“ viešajai įstaigai A. Paulausko fondui pervedė 150 tūkst. eurų (apie 500 tūkst. litų).
Šiuos kaltinimus suskubo neigti G. Dalinkevičius. „Fondas iš lošimų įmonės nėra gavęs nė cento. Melagingi, jokiais dokumentais nepagrįsti pramanai yra pateikiami kaip faktai ir kenkia įstaigos reputacijai. Nejaugi vieši žmonės nesuvokia, kad privalo atsakyti už kiekvieną savo žodį?“ – barė jis VRK narius.
Tačiau V. Andriukaitis samprotauja visai kitaip, negu jo partijos narys. Jo manymu, NS vadovui A. Paulauskui vertėtų vienumoje įvertinti visus savo finansinius šaltinius bei atsakyti sau į tam tikrus klausimus.
„Tai, kas vyksta, yra realybė ir, mano nuomone, dar tik pakankamai nedidelė. Jeigu kas nors nuodugniai pasidomėtų, iš kokių lėšų buvo pastatyti A. Paulausko namai Tarandėje, kiek jis buvo susijęs su Viktoru Uspaskichu ir su jo įsteigtos „Jangilos“ byla, jei panagrinėtų, kokiomis sumomis Ekskomisarų biuras finansavo NS – sužinotų daug įdomių dalykų“, – paslaptingai svarstė V. Andriukaitis.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas