Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


(Už ką) Parėmė politikus


Socialliberalai niekaip neatsipurto įtarimų  
Vytautas Bruveris, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 08 23 
Pradėtas naujas tyrimas
Naujajai sąjungai nepavyksta atsikratyti neskaidraus jos finansavimo šešėlio. Vos baigusi tirti vieną įtartiną socialliberalų gautos paramos per 2004 metų rinkimus epizodą, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tuojau pat kibo į naują. Vakar speciali VRK darbo grupė paskelbė neradusi įrodymų, kad Valstybinėje lošimų priežiūros komisijoje esantys Naujosios sąjungos atstovai galėjo proteguoti lošimų bendrovę „Olympic Casino Baltija Group“. Šios įmonės savininkams priklausanti „Mecom Grupp“ per rinkimus rėmė socialliberalus. Tačiau VRK nariai aiškinsis „Lietuvos ryto“ vakar paskelbtus faktus, jog ta pati bendrovė Naujajai sąjungai galėjo teikti oficialiai nedeklaruotą paramą. „Mecom Grupp“ galėjo padengti į prezidentus kandidatavusios Naujosios sąjungos atstovės Vilijos Blinkevičiūtės reklamos stendų įrengimo išlaidas, kurios neužfiksuotos rinkimų ataskaitose.
Komisija – be entuziazmo
Kalbėdamas apie pradėtą naują tyrimą VRK vadovas Zenonas Vaigauskas ir komisijos nariai stengėsi pabrėžti, kad tai neturi nieko bendra su ką tik baigtu, nors abiem atvejais minima ta pati bendrovė. Kai kurie komisijos nariai teigė, jog VRK iš viso neverta tęsti tyrimo, nes esą neaiškus jo tikslas. Kuo Naujajai sąjungai gali baigtis užsitęsę nemalonumai dėl partijos finansų, VRK atstovai kol kas vengė pasakyti. Komisijos nariai aiškino, kad įstatymuose vis dar nėra aiškiai reglamentuota šiurkštaus finansavimo pažeidimo sąvoka.
Audito išvada – pavėluota
Minėtą įstatymo spragą VRK nariai minėjo ir svarstydami Darbo partijos finansinius reikalus. Net kelis mėnesius pavėlavusi ši partija VRK pateikė audito išvadą, kurioje teigiama, jog Darbo partijos vidaus kontrolės sistema turi reikšmingų trūkumų, nepašalina apgaulės bei klaidos neaptikimo rizikos. Z.Vaigauskas teigė, kad komisijos sprendimus dėl valstybės dotacijos skyrimo Darbo partijai dar turėtų lemti ir šiuo metu atliekamo teisėsaugos tyrimo rezultatai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas