Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


(Už ką) Parėmė politikus


Vyriausioji rinkimų komisija kratosi kaltinimų šmeižtu  
Portalas „Omni“, 2006 08 23 
Naujoji sąjunga (NS, socialliberalai), kuri ginasi negavusi neaiškių lėšų, apkaltino Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dezinformacija. Nors VRK vadovas Zenonas Vaigauskas sutiko, kad darbo grupės vadovas Jonas Udris pasielgė neapdairiai, pastarasis savo kaltę neigia.
Socialliberalai reikalauja pasiaiškinimo
Viešosios įstaigos "Artūro Paulausko fondas" direktorius Gediminas Dalinkevičius trečiadienį VRK įteikė raštą, kuriame reikalauja paaiškinti, kodėl komisijos atstovas Jonas Udris "paskleidė tikrovės neatitinkančias žinias, kad lošimų versle dalyvaujanti įmonė pervedė į viešąją įstaigą "Artūro Paulausko fondas" 150 tūkst. eurų".
Antradienį VRK posėdyje, įvertinus žiniasklaidoje paskelbtą informaciją, kuri Naujajai sąjungai meta įtarimų šešėlį dėl neskaidraus finansavimo, nuspręsta pradėti tyrimą.
Socialliberalų finansus tiriančios VRK darbo grupės vadovas J. Udris tuomet kaip vieną tyrimo aspektų įvardijo ir žiniasklaidoje pasirodžiusias žinias, esą su lošimų verslu susijusios bendrovės galėjo paremti Naująją sąjungą per jos lyderio Artūro Paulausko vardo fondą.
Tuo tarpu fondo vadovas G. Dalinkevičius, VRK paprašęs pateikti oficialią medžiagą, kuria remiantis, anot jo, buvo išplatintos tikrovės neatitinkančios žinios, tikina, jog fondas iš viso nėra gavęs jokios finansinės paramos.
"Tai yra šmeižikiškas pareiškimas, aš turiu visus dokumentus, kurie tai įrodo", - VRK vadovui Zenonui Vaigauskui įteikęs raštišką prašymą pasiaiškinti dėl komisijos veiksmų žurnalistams sakė G. Dalinkevičius.
Pasak G. Dalinkevičiaus, viešoji įstaiga "Artūro Paulausko fondas" NS lyderio žmonos Jolantos iniciatyva buvo įsteigtas prieš kelis mėnesius, tad, dar nespėjus parengti darbų plano, ir jokios veiklos nebuvo pradėjęs vykdyti - todėl ir rėmėjų neturėjęs.
Pasielgta neapdairiai?
VRK vadovas Z.Vaigauskas žurnalistams pripažino, jog VRK posėdyje apie įtarimus dėl galimai neteisėto NS finansavimo per A. Paulausko vardo fondą prabilęs J. Udris pasielgė neapdairiai.
"Mes išgirdom G. Dalinkevičiaus tvirtinimą, kad jo atstovaujamas fondas jokių pinigų nėra gavęs. Dalykus, kurie gali įžeist, klaidinti, mano galva, reikia sakyti patikrinus, nes yra gana daug skleidžiamų gandų, kuriuos pasitikrinus paaiškėja, kad nėra pakankamai pagrįsta", - sakė Z. Vaigauskas.
Tuo tarpu VRK darbo grupės vadovas J. Udris sako nesijaučiąs apšmeižęs A. Paulausko fondą bei socialliberalų partiją.
Anot J. Udrio, prašydamas pratęsti darbo grupės veiklą jis komisijos narius supažindino su žiniasklaidoje pasirodžiusia medžiaga.
Teisininko teigimu, sunku įsivaizduoti, kad komisijos narių supažindinimas su laikraštiniu tekstu galėtų būti vertinamas kaip šmeižtas.
"Skirkime du dalykus - yra pažyma dėl P. Naviko skundo ir buvo pateikta nepatvirtinta informacija komisijai, todėl darbo grupė prašė leidimo ją patikrinti. Jeigu aš būčiau pasakęs tai kaip savo žodžius, tada būtų šmeižtas, tačiau tai buvo nepatvirtinta informacija ir mes prašėme leidimo ją patikrinti, kad ją būtų galima patvirtinti arba paneigti", - BNS sakė J. Udris.
Tyrimas tęsiasi
VRK socialliberalų finansus narplioja jau kelias savaites - iš pradžių darbo grupė aiškinosi, ar NS per partijos narius Valstybinėje draudimo priežiūros komisijoje neprotegavo partiją parėmusių lošimo bendrovių.
Po dviejų savaičių tyrimo darbo grupė konstatavo, jog įrodymų, pagrindžiančių tokius įtarimus nėra, tačiau socialliberalų finansų tyrimas pratęstas, žiniasklaidoje pasirodžius naujiems įtarimams dėl socialliberalų finansavimo skaidrumo.
VRK darbo grupei antradienį pavesta išsiaiškinti, kiek pagrįsta paskelbta informacija, jog NS galėjo nuslėpti su lošimų verslu susijusios bendrovės "Mecom grupp" skirtą finansinę paramą buvusiai NS kandidatei į prezidentus Vilijai Blinkevičiūtei, taip pat - išsiaiškinti, ar partija nebuvo finansuojama lošimų bendrovei lėšas pervedus per NS lyderio A. Paulausko vardo fondą.
Kaip rašė dienraštis "Lietuvos rytas", lošimų bendrovė "Mecom grupp" 2004 metų birželį padengė dalį V. Blinkevičiūtės rinkimų kampanijos išlaidų. "Lietuvos ryto" žiniomis, "Mecom grupp" Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose šalies miestuose prieš prezidento rinkimus užsakė įrengti keliasdešimt šios kandidatės reklamos stendų. Už paslaugas "Mecom grupp" atsiskaitė tiesiogiai su reklamos stendus įrengusia bendrove "JCDecaux Unicom". Reklama bendrovei atsiėjo daugiau kaip 70 tūkst. litų.
V. Blinkevičiūtės rinkimų štabui tuomet vadovavęs Naujosios sąjungos atsakingasis sekretorius Vaidas Pliusnis dienraščiui nepaneigė, kad "Mecom grupp" partijai skyrė pinigų, tačiau tikino, jog ši bendrovė nepadengė kokių nors rinkimų kampanijos išlaidų.
Tuo tarpu "Lietuvos rytas" teigia turintis buvusio "Mecom Grupp" vadovo Giedriaus Sakalausko pasirašytą sutartį, kuria bendrovė "JCDecaux Unicom" įsipareigoja įrengti 22 reklamos skydus įvairiuose Lietuvos miestuose.
Palyginus sutartyje dėl reklamos numatytas vietas ir "TNS Gallup" turimus 2004-ųjų gegužės ir birželio mėnesiais atliktos kandidatų į prezidentus lauko reklamos stebėsenos duomenis, matyti, jog "Mecom grupp" užsakytuose stenduose turėjo būti V. Blinkevičiūtės reklama.
Jei įtarimai dėl neskaidraus finansų tvarkymo pasitvirtintų, socialliberalams grėstų prarasti valstybės dotaciją. Rudenį šiai partijai iš biudžeto numatyta skirti 343 tūkst. litų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas