Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kam naudingi skandalai?


Trūksta skandalų pūskit burbulus!  
Giedrūna Girdenytė, Savaitraštis "Laikas“, 2006 08 04 
Lietuvos žmonės, neišmanantys šalies politikos iš vidaus ir nė karto nepakėlę uždangos, ant kurios didelėmis raidėmis užrašyta „DEMOKRATIJA", tikriausiai mano, kad viskas, kas skelbiama ir rašoma, yra teisinga. Tačiau šiek tiek kilstelėję uždangą pastebėtų, kad po šia iškaba slepiasi nieko bendra su demokratija neturinčios juodžiausios technologijos, kuriomis manipuliuoja jėgos, siekiančios valstybėje vienvaldiškai valdyti viską - viešąją nuomonę, protus, postus, pinigus, įstatymus ir net teisę. Buvęs ilgametis švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus atsisakė ministrės Romos Žakaitienės siūlymo ir toliau užimti šį postą, nors socialdemokratų lyderiai jam žadėjo partijos paramą ir palaikymą. Nelabai Lietuvos politikos užkulisius išmanantys žmonės tikriausiai stebėjosi tokiu R. Vaitkaus apsisprendimu, juolab kad jis - didelės erudicijos, vienas iš kvalifikuočiausių ir patyrusių Švietimo ir mokslo ministerijos specialistų. Tačiau tiems, kuriems šie užkulisiai geriau suprantami, R. Vaitkaus žingsnis didelės nuostabos nesukėlė. Ypač po laikraštyje išspausdintojo atviro laiško. Autorius jį adresavo švietimo, mokslo ir studijų bendruomenei, bet jis aktualus visai Lietuvos visuomenei, nes kilsteli uždangą, ant kurios didelėmis raidėmis užrašyta „DEMOKRATIJA". Tačiau po ja slepiasi nieko bendra su demokratija neturinčios juodžiausios technologijos, kuriomis manipuliuoja jėgos, siekiančios valstybėje vienvaldiškai valdyti viską - viešąją nuomonę, protus, postus, pinigus, įstatymus ir net teisę.
Kaltinimai laužti iš piršto
R.Vaitkaus laiške, kaip sakoma, sudėti visi taškai. Jį perskaičius nebėra abejonės, kad jam metami kaltinimai laužti iš piršto. Ir tik klastinga ir pikta valia gali tokius, atsiprašant, argumentus naudoti kaip ginklą, kad išstumtų R. Vaitkų iš ministerijos. Tačiau R. Vaitkus traukiasi pats. Nors nėra susitepęs ar nusikaltęs - nei ministerijai, nei švietimo reformai, nei valstybės interesams. Ir tai gali lengvai įrodyti. Deja, įrodymai visai nedomina tų, kurie užsakė triukšmą, vos tik kilo „pavojus," kad R. Vaitkus gali likti švietimo ir mokslo viceministro poste. Ir jeigu jie užsimojo užtrenkti ministerijos duris R. Vaitkui, taip ir padarys. Nors dėl to tektų ant jo galvos išpilti cisternas melo ir purvo. Tikriausiai žmogus visa numano ir neturi noro gramdyti nuo savęs svetimo purvo, todėl pasitraukia. Juolab kad prieš akis turi puikų pavyzdį, kaip užkulisiniai juodųjų technologijų meistrai susidoroja su jiems neįtikusiais objektais. O pavyzdys - buvęs ūkio ministras, buvęs Darbo partijos pirmininkas ir pati Darbo partija. Po Seimo rinkimų minėtos jėgos Andriaus Kubiliaus lūpomis deklaravo savo tikslą - neprileisti vienmandatėje apygardoje išrinkto Viktoro Uspaskich ir daugiausia rinkėjų balsų laimėjusios Darbo partijos prie valdžios. Būtų V.Uspaskich atsitraukęs į „senųjų", „elitinių", „tradicinių" partijų užnugarį ir savo Darbo partijos narius atitraukęs, būtų nepakišęs kojos vaivorykštinės valdžios kūrėjams - ko gera, būtų išvengęs daugelio nemalonumų. Tačiau jis to nepadarė, donkichotiškai tikėdamas, kad rinkimuose laimėta mandatų dauguma įpareigoja Darbo partiją įvykdyti rinkėjams duotus pažadus, vėliau įtrauktus į koalicinės Vyriausybės programą. Svarbiausi jų buvo įvykdyti jau per pirmąją kadencijos pusę: padidintos pensijos ir kitos socialinės išmokos, šeimos pradėjo gauti „vaikų pinigus" - po 50 Lt kiekvienam vaikui iki septynerių metų, o turinčios tris ir daugiau vaikų - iki jų pilnametystės. Buvo padidintas minimalus atlyginimas ir sumažintas gyventojų pajamų mokestis, pirmą kartą atkreiptas valstybės dėmesys į šalies regionų plėtrą ir t.t.
Nuožmus puolimas
Tai pasiekta nuožmaus nepaskelbto karo sąlygomis, be perstojo atmušant nuolatinį priešiškų jėgų puolimą. Visa, kas buvo daroma ir padaryta gero, buvo stengiamasi nutylėti, net atvirkščiai - naudojantis visomis įmanomomis žiniasklaidos priemonėmis stengiamasi sukurti neigiamą Darbo partijos ir jos charizmatinio lyderio įvaizdį. Kitaip sakant, žiniasklaidos pagalba buvo pilamas purvas - daugybė purvo, kad kuo labiau apjuodintų partiją ir ypač jos lyderį. Kad jis ir jo vadovaujama partija netektų žmonių pasitikėjimo ir nesudarytų konkurencijos per rinkimus jėgoms, siekiančioms vienvaldiškai valdyti valstybę. Todėl be sąžinės graužaties einama per žmonių galvas ir likimus. Metodiškai, sistemingai buvo kuriami ir pučiami skandalų burbulai apie Darbo partijos atstovus valdžioje, jos vadovus ir pavienius narius, o labiausiai - apie lyderį. Bandymai atkurti tiesą, net pagrindžiant nenuginčijamais ir akivaizdžiais faktais, nesulaukdavo dėmesio ir sukeldavo dar didesnę purvo laviną. Į susidorojimą su nekenčiama partija ir jos lyderiu buvo įtrauktos įvairios valstybės institucijos, tarp jų - ir teisėsaugos. Šiandien, regis, minėtų jėgų tikslas pasiektas - Darbo partija atsidūrė opozicijoje, o jos lyderis atsistatydino iš partijos pirmininko posto. Tačiau net ir opozicijoje būdama ši partija gąsdina savo oponentus ir priešus. Taip galima pasakyti ir apie partijos lyderį - jo, net Maskvoje ar Urdomoje esančio, nedraugai vis dar bijo labiau nei velnias kryžiaus. Todėl nepaskelbtas karas nesibaigia. Kai kuriuos veikėjus ypač išgąsdino V. Uspaskich atviras laiškas partijos nariams ir visiems Lietuvos žmonėms. Norėdami jo padarytą įspūdį kuo greičiau ištrinti iš žmonių atminties, tie veikėjai skubėjo organizuoti atsakomąjį smūgį. Ir suorganizavo. Prieš savaitę viename dienraštyje išpylė dar vieną purvo dozę ant buvusio Darbo partijos lyderio galvos. Tam purvui paskleisti skirtas beveik visas laikraščio puslapis. Ir ko tik jame neprirašyta, remiantis niekur neįvardijamais „šaltiniais"! Stebuklingais žodžiais „galimai", „esą", „neva", „tariamai", „šaltinių teigimu", „gali būti" ir t. t. apsiginklavęs nuo teisinio, persekiojimo už šmeižtą, žurnalistas juoda spalva dažo V. Uspaskich nuo galvos iki kojų.
Ko bijomasi?
Iš išspausdintos rašliavos galima suprasti, kad labiausiai kai kuriuos veikėjus išgąsdino jo laiške išsakytas ketinimas parašyti bei išleisti knygą ir „būsimajame kūrinyje įtaigiai atskleisti mūsų šalies viršūnes neva apraizgiusius korupcinius ryšius" (citata iš minėto straipsnio). Naudodami savo įprastas priemones, tarp jų - ir minėtą straipsnį, šie veikėjai stengiasi įteigti Lietuvos žmonėms, kad V. Uspaskich knyga būsianti purvo sauja Lietuvai. Tačiau mūsų žmonės puikiai supranta, kad koks nors korumpuotas politinis veikėjas, kokia nors neskaidri politinė ar finansinė grupuotė anaiptol nėra visa Lietuva! Ir pasakyta apie juos tiesa ne išpurvins Lietuvą, o priešingai - padės jai nusiplauti parazituojančių ant valstybės kūno nesąžiningų politikų ir šešėlinių klanų skleidžiamą melą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas