Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesų pinklės EBSW byoje


A.Šleževičius taip pat neigia G.Petriko teiginius  
Portalas "Delfi", 2006 03 03 
Buvęs premjeras Adolfas Šleževičius paneigė JAV kalinčio bankrutavusio koncerno EBSW prezidento Gintaro Petriko teiginius spaudoje apie tuometinius gerus jų santykius ir bendradarbiavimą.
"Kalbant apie sąsajas - reikia, kad kažkokių faktų būtų, kokiu būdu aš buvau susijęs. Tai, kas ten parašyta, nieko bendra su realybe neturi", - BNS penktadienį sakė A.Šleževičius.
Eskpremjero nuomone, G.Petrikas savo viešais pasisakymais siekia savo paties veiksmų pateisinimo.
"Bankai buvo privatizuoti dar iki mūsų, ir valstybinio komercinio banko kontrolė buvo atgauta mūsų Vyriausybės laikotarpiu. Jokios įtakos dėl valdymo nebuvo daroma, nieko panašaus nebuvo. Jei ta tvirtini, reikia sakyti, kokie žmonės buvo deleguojami, ir kokių tikslų buvo siekama. Juk tuščiame ore niekas nedaroma. Manau, kad taip šnekama G.Petrikui siekiant pateisinti savo veiksmus", - teigė A.Šleževičius.
Ekspremjeras taip pat teigė nematąs reikalo bylinėtis dėl G.Petriko teiginių, nes "yra pateiktos tik kažkokios prielaidos, dėl kurių bylinėtis nėra jokios prasmės ir galimybių".
Nuo G.Petriko pareiškimų taip pat atsiribojo Lietuvos banko vadovas Reinoldijus Šarkinas, kuris ketina kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl šmeižto spaudoje, neva bankrutavęs ir milijonus indėlių gyventojams negrąžinęs koncernas EBSW mokėjo jam atlyginimą.
Beveik dvejus metus JAV kalintis G.Petrikas interviu dienraščiui "Lietuvos rytas" pareiškė, esą EBSW mokėjusi pinigus tuometiniams aukštiems Vyriausybės ir bankų vadovams.
Pasak G.Petriko, EBSW etatinis darbuotojas buvo dabartinis Lietuvos banko vadovas Reinoldijus Šarkinas, prieš dešimtmetį buvęs finansų ministro pavaduotoju ir Valstybinio komercinio banko akcininkų susirinkimuose atstovavo valstybei priklausančioms banko akcijoms.
Buvęs Lietuvos banko vadovas Kazys Ratkevičius, G.Petriko teigimu, buvo apie 80 mln litų išvaisčiusios EBSW statytinis.
G.Petrikas taip pat tvirtino, esą pagrindinius sprendimus priimdavo ne K.Ratkevičius ir ne R.Šarkinas, o tuometis premjeras A.Šleževičius, su kuriuo G.Petrikas teigia bendradarbiavęs visais lygiais.
A.Šleževičius, anot G.Petriko, kelis kartus prašė, kad sutiktų į bankų privatizaciją įleisti jo žmones.
Praėjusių metų gruodį EBSW problemas tyrusiai laikinajai Seimo komisijai A.Šleževičius aiškino, neinicijavęs nė vieno palankaus EBSW sprendimo.
Jis taip pat pripažino EBSW vadovus pažinojęs, ne kartą su jais diskutavęs pramonininkų organizuotuose susitikimuose, kartą EBSW vadovai buvę įtraukti į vyriausybinę delegaciją, tačiau kokiais keliais jie ten pateko, A.Šleževičius paaiškinti negalėjo.
A.Šleževičius komisijoje dėl koncerno suklestėjimo kaltino iki 1992 metų šalį valdžiusius konservatorius.
Ekspremjeras Seimo komisijoje teigė prisiimąs tik dalį atsakomybės, kad jam vadovaujant Vyriausybei (1993-1996 metais) veikė, kaip vėliau paaiškėjo nusikalstama grupuotė.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas