Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kam naudingi skandalai?


Baltarusijos KGB pirmininkas tvirtina, jog atskleistas opozicijos sąmokslas užgrobti valdžią 
Portalas "Delfi", 2006 03 01 
Baltarusijos valstybės saugumo komitetas atskleidė radikaliosios opozicijos parengtą scenarijų jėga užgrobti valdžią po prezidento rinkimų, trečiadienį spaudos konferencijoje Minske pareiškė KGB pirmininkas Stepanas Suchorenka.
Jo tvirtinimu, "paskelbus kovo 19 dieną vykusių rinkimų rezultatus opozicija ketino pareikšti, jog jie suklastoti".
"Atskaitos tašku turėjo tapti provokacinis neregistruotos nevyriausybinės organizacijos "Partnerystė" vadovų, neva lygiagrečiai stebėjusių rinkimus, pareiškimas", - pareiškė S.Suchorenka.
Pasak jo, "prie rinkimų apylinkių neva surengtų apklausų protokolai, turėję patvirtinti rinkimų rezultatų klastojimą, buvo konfiskuoti sulaikius keturis organizacijos vadovus". "Konkrečiai, protokoluose buvo pateikti paramą atspindintys skaičiai: už vieną iš opozicijos vadovų Aleksandrą Milinkevičių balsavo 53,7 proc., už dabartinį prezidentą Aleksandrą Lukašenką - 41,3 proc., už likusius kandidatus - 5 proc.", - sakė KGB atstovas.
Jo duomenimis, "pagal opozicijos scenarijų Minsko centre buvo numatyta organizuoti daugiatūkstantinį mitingą, kurio metu ketinta minioje susprogdinti sprogstamuosius užtaisus".
"Kraujas ir aukos atriša rankas protesto akcijos organizatoriams, ir tuomet prasideda valdžios institucijų patalpų, stočių užėmimas, blokuojami geležinkelio keliai siekiant sustabdyti valstybės funkcionavimą", - tvirtino S.Suchorenka.
Jis pažymėjo, kad "buvo numatyta pasitelkti smogikus iš Gruzijos, Ukrainos, buvusios Jugoslavijos šalių".
S.Suchorenka pranešė, kad sulaikytiesiems organizacijos "Partnerystė" vadovams iškelta baudžiamoji byla. "Neregistruotos organizacijos Baltarusijoje pasitraukė į gilų pogrindį ir veikia pakankamai profesionaliai, nes daugelis jų dalyvių buvo rengiami užsienyje. Pavyzdžiui, konfiskuotuose "Partnerystės" lyderių kompiuteriuose visa informacija užkoduota ir užšifruota", - sakė KGB pirmininkas.
Be to, jo turima informacija, organizacijos biuruose rasta apie 100 mobiliųjų telefonų su lietuviškomis SIM kortelėmis ir keliasdešimt tūkstančių dolerių, nešiojamųjų kompiuterių, spaudų ir dujinis pistoletas.
KGB pirmininkas pademonstravo organizacijos "Partnerystė" koordinatoriaus Minske Timofejaus Drančiuko kvotos vaizdo įrašą, kuriame kalbama apie prezidento rinkimų trumpalaikių ir ilgalaikių stebėtojų veiklos finansavimą iš užsienio.
Pasak S.Suchorenkos, "Partnerystė" "buvo finansuojama per amerikiečių Nacionalinio demokratų instituto regioninį skyrių tarpininkaujant JAV piliečiui Davidui Hamiltonui (Deividui Hamiltonui).
KGB pirmininko tvirtinimu, "šiai veiklai 2006 metais JAV skyrė 12 mln. dolerių" (beveik 25 mln. litų).
Jis taip pat įspėjo, kad Baltarusijos KGB "žinomi ir organizatoriai, ir vykdytojai. Jei atskiri asmenys bandys realizuoti šį scenarijų, jie bus sulaikyti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn, kaip reikalauja įstatymai", - pridūrė saugumo vadas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas