Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kam naudingi skandalai?


Lietuviai atsiriboja nuo pranešimų apie suklastotą tyrimą 
Dienraštis "Verslo žinios", 2006 02 28 
Lietuvos sociologai atsiribojo nuo pranešimų apie neva jų Baltarusijoje atliktą suklastotą prezidento rinkimų rezultatų tyrimą. Rusijos naujienų agentūra "Interfax" pranešė, kad Baltarusijos policija surado užpildytus atsakymų lapus rinkėjų apklausoje, kuri esą turėjo būti įvykdyta prezidento rinkimų dieną - kovo 19-ąją. Baltarusijos televizija sekmadienį paskelbė, kad užpildyti apklausų lapai buvo aptikti neregistruotos organizacijos "Partnership" (Partnerystė) biure. Patį tyrimą esą atlikusi bendrovė "Gallup" iš Vilniaus. Lietuvoje veikiančios viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai", kuri yra "Gallup Organisation" narė, generalinė direktorė Rasa Ališauskienė BNS patvirtino, kad jame buvo minimas ir "Baltijos tyrimų" pavadinimas. "Buvo paminėtas mūsų vardas, bet su mumis tai nieko bendro neturi. Iš viso, kaip gali būti apklausa, jei ten uždėta rinkimų dienos data",- stebėjosi p. Ališauskienė. Jos teigimu, "Baltijos tyrimai" nei yra atlikę, nei ketina atlikinėti tokią apklausą. Pasak "Baltijos tyrimų" vadovės, ketinama aiškintis šią situaciją bei pareikšti protestą. Anot "Interfax", apklausa, atlikta 107 rinkiminėse apygardose, parodė, kad opozicijos kandidatas į prezidentus Aleksandras Milinkevičius surinko 53,7% rinkėjų balsų, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka - 41,3%, Baltarusijos socialdemokratų partijos "Hramada" lyderis Aleksandras Kozulinas - 3,8%, Liberalų demokratų partijos lyderis, parlamento deputatas Sergejus Gaidukevičius - 1,2%. Baltarusijos teisėsauga teigia, kad organizaciją "Partnership" įkūrė Nacionalinis demokratijos institutas, veikiantis JAV. Baltarusijos užsienio reikalų ministerija neigia, jog per prezidento rinkimus šalyje galimi neramumai, ir stebisi, kad kai kurie JAV atstovai pranašauja "jėgos akcijas ir protestus vykstant rinkimų kampanijai Baltarusijoje". "Be abejo, jeigu JAV turi tikros informacijos apie tokių akcijų rengimą, mes būtume dėkingi, jeigu ją gautume, kad galėtume užkirsti kelią bet kokiam smurtui", - pabrėžiama pranešime spaudai.

Pagrūmojo Maskva

Maskva nepritaria jokiems mėginimams pakeisti politinius režimus, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas. "Mes nepritariame, kad kam nors būtų daromas spaudimas, kad būtų mėginama pakeisti režimą. Mes laikomės šio požiūrio ir dėl būsimų prezidento rinkimų Baltarusijoje",- sakė p. Lavrovas. Kovo 19 d. Baltarusijoje vyks prezidento rinkimai, kuriuose autoritarinis šalies vadovas Aleksandras Lukašenka sieks trečiosios kadencijos.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas