Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kas Jūs?


Kaip Ugniagesių sporto federacijos prezidentas sklypą pirko 
Lina Vyšniauskienė, Alfa.lt, 2017 09 27 
Buvusį ugniagesių pastatą Vilniuje, T. Kosciuškos g., 2015 m., švelniai tariant, už kapeikas ėmė ir nusipirko bendrovė „Koncepcija“. Šios bendrovės direktorius Vilius Ambrazevičius yra ir Lietuvos ugniagesių sporto federacijos (LUSF) prezidentas. Tuo metu šį mėnesį dėl federacijos galimai korupcinių veiksmų buvo kreiptasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).
Į STT rugsėjo 14 d. kreipėsi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).
„Kai kurios organizacijos „galimai neteisėtai reikalaudavo paramos iš įvairių įmonių, o mainais už jos gavimą galimai įsipareigodavo atlikti tam tikrus veiksmus, susijusius su narių tiesioginėmis tarnybinėmis funkcijomis valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje (pvz., objektų priešgaisrinis patikrinimas ir kt.)“, – rašoma PAGD pranešime.
Glaudūs ryšiai
Kaip teigiama, Lietuvos ugniagesių sporto federacijos ir jos narių, asociacijų steigėjai nėra nei PAGD, nei jam pavaldžios įstaigos, tačiau, susipažinus su apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų ir jų struktūrinių padalinių vadovų privačių interesų deklaracijų duomenimis, nustatyta, kad dalis iš jų yra (buvo) šių sporto klubų vadovais ar nariais.
STT kol kas nėra pradėjusi ikiteisminio tyrimo. Kaip informavo tarnybos Komunikacijos skyriaus atstovė Renata Endružytė, reikalinga papildoma informacija iš kai kurių kitų struktūrų ir kol kas laukiama jų atsakymų. Tik tuomet paaiškės, ar bus pradėtas ikiteisminis tyrimas ir kokia apimtimi.
Kaip minėta, federacijos prezidentas yra V. Ambrazevičius. Jis kartu ir UAB „Koncepcija“, užsiimančia priešgaisrinės saugos konsultavimu, gaisrinės saugos vertinimu ir pan., direktorius. Direktoriaus pavaduotojas – Jevgenijus Osenkrugas – irgi susijęs su priešgaisrine sauga. Ir gana tiesiogiai: jis yra baigęs VGTU Statybos fakultetą ir, pasak liudininkų, penkerius metus pats dirbo PAGD sistemoje, o jo tėvas iki 1999 m. vadovavo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (ATPG) 1-ajai komandai.
Registrų centro duomenimis, V. Ambrazevičius ir J. Oksenkrugas bei dar vienas asmuo yra UAB „Koncepcijos“ akcininkai, o pirmieji du dar užima ir vadovaujančius postus.
Kaina – neįprastai maža
Ir būtent šiai bendrovei už keistai mažą kainą – vos 418 tūkstančių eurų – buvo parduotas Antakalnyje, Kosciuškos g. 34, esantis buvusios Vilniaus 6-osios ugniagesių komandos pastatas. Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad eilinis pilietis už tokią kainą Antakalnyje vargu ar įsigytų 362,60 kv. m. ploto trijų aukštų pastatą bei 0,115 ha ploto sklypą. Likusią sklypo, kur stovi pastatas, dalį (nes visas sklypas yra 0,1606 ploto) patikėjimo teise valdo Nacionalinė žemės tarnyba.
Rinkos duomenimis, vien žemės kaina tokioje vietoje turėtų siekti apie 45 tūkst. eurų už arą.
Pastatą ir minėtą sklypo dalį PAGD 2015 m. sausio 29 d. pavedė parduoti Turto bankui. Pastarasis surengė aukcioną ir tų pačių metų spalio 21 d. pardavė „Koncepcijai“. Beje, Turto banko atsiųstame rašte teigiama, kad patikėjimo teise valdomas valstybės nekilnojamasis turtas parduotas „už pradinę 418 tūkst. eurų kainą“. Kas jau savaime yra įdomu, nes kai varžosi keletas pirkėjų, kaina paprastai kyla.
V. Ambrazevičius patvirtino, kad bendrovė įsigijo pastatą. „Ne tokia maža ta kaina. Be to, mes pirkome butus“, – sakė jis. Tiesa, po to patvirtino, kad jo vadovaujama bendrovė nusipirko ir visą pastatą. Pasak direktoriaus, pastate ruošiamasi įrengti administracines patalpas ir šiuo metu jau ruošiami planai. V. Ambrazevičius sakė neužsiiminėjantis nekilnojamuoju turtu, tad nežinantis, kaip paprastai vyksta aukcionai, tačiau teigė, kad konkurentų aukcione nebuvo. UAB „Koncepcija“ buvo vienintelis pirkėjas.
Šaltinių teigimu, pirmiausia UAB „Koncepcija“ nusipirko šiame pastate esančias gyvenamąsias patalpas, paprasčiau tariant, butą, kad „įkeltų koją“ į šį pastatą. Šiaip ar taip „Koncepcija“ šiuo metu yra vienvaldė pastato bei sklypo savininkė.
„Mes tikimės, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba imsis ikiteisminio tyrimo, atsižvelgusi į departamento kreipimąsi ir, be kitų dalykų, bus išnagrinėta ir šio pirkimo istorija. Juk pinigai, gauti už pastatą, turėjo atitekti departamentui. Parduota tikrai pigiai, o paskui skundžiamasi, kad ugniagesiams trūksta lėšų. Tai, ko gero, vienas iš pavyzdžių, kodėl jų trūksta“, – sakė Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas.
Registrų centre pasiteiravus, kokia yra šio pastato rinkos vertė, Alfa.lt gavo išsamų atsakymą. Sklypo (viso sklypo – aut. past.) vertė – 285 000 tūkst. eurų, negyvenamųjų (administracinių) patalpų vertė – 254 000 eurų, buto – 193 000 eurų. Maždaug trečdalį sklypo, kaip minėta, valdo Nacionalinė žemės tarnyba, tad, tą trečdalį kainos atskaičiavus, matyti, kad UAB „Koncepcijos“ turtas, Registrų centro 2017 m. sausio 1 d. duomenimis, yra apytiksliai 542 000 eurų. Ir tai dar ne viskas: vadinamasis valdiškas turto vertinimas dažniausiai rodo daug mažesnes vertes, negu objektas iš tikrųjų kainuoja rinkoje, – tai žino net mokyklinukai. Taigi, bendrovės „Koncepcija“ vadovus galima laikyti tiesiog laimės kūdikiais.
Gaila, nepavyko sužinoti, kurie PAGD vadovai yra LUSF nariai. PAGD direktorius Kęstutis Lukošius atsisakė teikti bet kokią informaciją: nei apie narystę, nei apie „veiksmus, susijusius su galimai neteisėtu paramos reikalavimu ir galimai netinkamu tarnybinių pareigų atlikimu“. Nors departamentas savo pranešime aiškiai pasisakė, kad įtariama galimai korupcinė nusikalstamo pobūdžio veika, tačiau K. Lukošius teigė negalįs nieko pridurti, nes STT tikriausiai pradės ikiteisminį tyrimą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas