Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Intrigų nuojautos Seime


Buvę socdemų vadovai stoja prieš Palucką: mes nebijom 
Gytis Pankūnas, Alfa.lt, 2017 09 26 
Po Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) sprendimo trauktis iš valdančiosios koalicijos socdemų frakcijoje įvyko skilimas – vieni pakluso LSDP valiai, kiti į partijos verdiktą nusispjovė.
Šeštadienį LSDP triuškinama balsų persvara nutarė trauktis iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Už socdemų skyrybas su „valstiečiais“ balsavo 140 LSDP tarybos narių, prieš buvo 46 ir dar 9 tarybos nariai per balsavimą susilaikė.
Vis dėlto pirmadienį už socdemų pasitraukimą agitavusį ir savo tikslą pasiekusį LSDP pirmininką Gintautą Palucką pasitiko netikėta žinia – socialdemokratų frakcija parlamente, nepaisydama partijos sprendimo, nutarė toliau bendradarbiauti su LVŽS. Teigiama, kad susitarimas dėl LSDP ir „valstiečių“ frakcijų koalicijos Seime pasirašytas dar sekmadienį, frakcijai nebalsavus dėl šio dokumento. Antradienį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis viešai pranešė apie socdemų ir LVŽS frakcijų koalicijos įteisinimą.
Painiava dėl socdemų parašų
Pirmadienį pranešta, kad už sprendimą suburti LSDP ir LVŽS frakcijų koaliciją balsavo 10 frakcijos narių: Juozas Bernatonis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Irena Šiaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė, Algirdas Butkevičius, Rimantas Sinkevičius, Andrius Palionis, Gediminas Kirkilas ir socdemų frakcijai priklausantis Darbo partijos atstovas Valentinas Bukauskas. 4 frakcijos nariai nepritarė frakcijų koalicijai su „valstiečiais“: Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algirdas Sysas ir Juozas Olekas. Julius Sabatauskas per balsavimą susilaikė.
Apie LSDP (19 narių) ir LVŽS (56 nariai) frakcijų koaliciją antradienį paskelbęs Seimo pirmininkas V. Pranckietis teigė, kad, priskaičiavus ir jo balsą, dauguma parlamente egzistuoja – 76 balsai.
Antradienį žurnalistams Seime socdemė I. Šiaulienė teigė, kad socdemų ir LVŽS frakcijų koaliciją remia 14 LSDP frakcijos narių su joje esančiais „darbiečiais“.
Socialdemokratas Algirdas Butkevičius Alfa.lt patikslino, kad pasisakiusių už frakcijų koaliciją LSDP frakcijoje yra buvo 13, tarp kurių – 11 socdemų.
Vis dėlto abu Darbo partijos atstovai socdemų frakcijoje – Petras Čimbaras ir V. Bukauskas – teigė, kad savo parašais neparėmė LSDP ir LVŽS frakcijų koalicijos.
Alfa.lt žiniomis, prieš LSDP ir „valstiečių“ frakcijų koalicijai be „darbiečių“ nepritarė A. Sysas, R. Budbergytė, R. Popovienė, J. Sabatauskas, J. Olekas ir A. Salamakinas.
Kitaip tariant, LSDP sprendimą trauktis iš koalicijos palaikantys socdemai neturi 7 žmonių, ko reikėtų atskirai frakcijai įkurti, nebent Darbo partijos atstovai P. Čimbaras ir V. Bukauskas prie jų prisijungtų.
Siūlo nespjauti į mažumos nuomonę
Tuo metu LSDP pirmininkas G. Paluckas ėmė kalbėti griežtesniu tonu. Anot jo, susitarimą su „valstiečiais“ pasirašę socialdemokratų frakcijos nariai turėtų atsiimti parašus, kitu atveju jiems su partija ne pakeliui.
„Sprendimas labai elementarus – tie žmonės, kurie pasirašė tą frakcijų koaliciją, atšaukia savo parašus ir laikosi savo partijos priimto sprendimo. Todėl, kad yra priimtas partijos sprendimas. Jei nori keliauti su partija, nori būti partijos nariu tu turi klausyti, ką tau sako partija. <...>
Jei yra 10–11 žmonių, kurie mano, kad gali elgtis priešingai, nei sprendžia partija, tai tikrai jie tai galės daryti galbūt ne partijos sąraše. <...>Tikrai visas pastangas dedu ir stengiuosi išvengti tokios scenarijaus, bet sąmoningai, ne atsitiktinai, nepaklusti partijos sprendimams yra labai aiškiai rodoma – mes nenorime būti su partija. Mes traukiamės tolyn ir mes tolstame labiau nuo priimtų sprendimų“, – portalo Delfi.lt konferencijoje antradienį kalbėjo G. Paluckas.
Alfa.lt kalbintas buvęs LSDP pirmininkas (2007–2009 m.) Gediminas Kirkilas tikino, kad šie G. Palucko pareiškimai tėra jo nuomonė.
„Nebijau“, – teigė G. Kirkilas, paklaustas, ar bijo, kad gali būti pašalintas iš partijos dėl to, kad savo parašu parėmė LSDP ir LVŽS frakcijų koaliciją.
„Scenarijai gali būti įvairūs, bet galvoju, kad partijos pirmininko didžiausia išmintis būtų, jeigu jis sugebėtų ir į mažumos nuomonę atsižvelgti ir ją suderinti. Visada mažumos nuomonė bus, ne tokia jau čia maža mažuma, nes 17 skyrių pasisakė už tai (nesitraukti iš valdančiosios koalicijos – Alfa.lt), beveik 50 žmonių tarybos posėdyje“, – dėstė G. Kirkilas.
Mažumos Vyriausybės premjero duonos ragavęs įtakingas socdemas tvirtino, kad ir jis, vadovaudamas LSDP, sulaukė nemažai kritikos, tačiau nuomones sugebėdavo suderinti.
„Kai aš buvau partijos pirmininku, pas mane irgi buvo labai daug kritikos, pavyzdžiui, profesorius A. Sakalas kritikavo ir dabar siūlo mums išeiti iš partijos, bet nesiėmiau jokių priemonių, V. Andriukaitis vienas iš tų buvo, kuris ištisai kritikavo ir oponavo Vyriausybės politikai, bet jis nebuvo išmestas iš partijos. Partijos pirmininko meistriškumas yra suvienyti partiją, o ne ją skaldyti“, – aiškino G. Kirkilas.
Nori naujo aptarimo dėl koalicijos
Kitas buvęs ilgametis LSDP vadovas (2009–2017 m.), ekspremjeras A. Butkevičius Alfa.lt teigė taip pat nebijantis išvarymo iš partijos.
„Tikrai nebijau. Esu vienas iš partijos kūrėjų. Esu partijoje nuo 1991 metų, kada buvo Suvalkijoje tik vienas skyrius socdemų, tai yra Vilkaviškyje. Buvau atsakingas, kad atsirastų tie skyriai ir kituose rajonuose“, – dėstė A. Butkevičius.
„Jeigu emocijomis vadovausis, tai jie gali bet ką pašalinti (iš partijos – Alfa.lt), bet reikia vertinti, kad tų emocijų partijoje jau yra per daug“, – kalbėjo buvęs LSDP pirmininkas.
A. Butkevičius neslėpė, kad jei partijos taryba būtų įsiklausiusi į socdemų frakcijos nuomonę, greičiausiai LSDP nebūtų nusprendusi trenkti koalicijos durimis.
„Jeigu būtų frakcijos narių pateikti pasiūlymai įvertinti, į juos būtų buvę atsižvelgta, jie būtų išgirsti, tai tikrai, jaučiu, rezultatai būtų buvę kiti“, – dėstė pašnekovas.
Paklaustas, kaip G. Paluckui reikėtų elgtis dabar, kai didžioji dalis LSDP frakcijos nepaklūsta partijos sprendimui, A. Butkevičius teigė, kad būtina socdemams susiburti dar kartą ir iš naujo diskutuoti dėl perspektyvų koalicijoje.
„Aš jo (G. Palucko – Alfa.lt) vietoje vis dėlto suorganizuočiau su skyrių pirmininkais, Seimo nariais, prezidiumo nariais bendrą pasitarimą ir pritartumėme memorandumui tiek ir jam padedant, kaip pirmininkui, tiek ir partijai, išliekant solidžia ir prisiimančia atsakomybę už politinį stabilumą Lietuvoje“, – teigė A. Butkevičius.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas