Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Apkaltų procesas


STT: Artūro Skardžiaus įstatymų pasiūlymai sudarė galimybę pasipelnyti valstybės sąskaita 
Dovydas Pancerovas, Šarūnas Černiauskas, 15min.lt, 2017 09 20 
Seimo nario Artūro Skardžiaus siūlytos įstatymo pataisos sudarė galimybes kai kurioms verslo grupėms pasipelnyti valstybės sąskaita. Tai trečiadienį teigė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai, įvertinę politiko teiktus pasiūlymus dėl Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo.
Trečiadienio popietę Seimo Antikorupcijos komisija, atliekanti parlamentinį tyrimą dėl A.Skardžiaus veiklos, į savo posėdį pakvietė STT pareigūnus.
Jie įvertino politiko A.Skardžiaus Seimui teiktus įstatymų projektus ir pasiūlymus. Daugiausia tai buvo pasiūlymai, susiję su Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisomis 2013 metais.
„Kadangi tai yra pasiūlymai, vertinti mes jų negalime, todėl priėjome prie išvados, kad galime pateikti tik nuomonę“, – sakė STT Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas Romualdas Gylys.
Jis teigė, kad pagrindinis tikslas buvo ne nustatyti nusikalstamos veikos požymius, bet pastebėti korupcijos rizikas.
„Priėjome prie išvados, kad kai kurie pasiūlymai galėjo būti naudingi arba palankūs tam tikroms verslo grupėms, tam tikru verslo vystymo momentu“, – teigė R.Gylys.
Minėtų teisės aktų tyrimą atlikęs STT specialistas Aivaras Raišys sakė, kad A.Skardžiaus ir kitų parlamentarų teikti pasiūlymai buvo naudingi mažųjų saulės elektrinių iki 30 kW savininkams ir kai kurioms verslo grupėms pasipelnyti valstybės sąskaita.
Pareigūnas aiškino, kad šios parlamentarų grupės – A.Skardžiaus, Remigijaus Žemaitaičio, Kęstučio Daukšio – teikti įstatymų pasiūlymai leido praplėsti laiko terminą, per kurį verslininkai galėjo sudaryti pelningas sutartis su valstybe dėl saulės elektrinių elektros supirkimo. Terminas buvo praplėstas nuo 2013 metų kovo 1-osios iki liepos 1-osios.
Be to, A.Skardžius prisidėjo prie pasiūlymų, kuriuose buvo siūloma mažųjų saulės elektrinių iki 30 kW neįtraukti į bendrą valstybės kvotą – 10 MW.
Tai buvo naudinga mažųjų saulės elektrinių iki 30 kW savininkams. Tarp tokių buvo ir A.Skardžiaus šeima bei giminaičiai.
15min žurnalistinis tyrimas parodė, kad A.Skardžiaus šeimos ir giminaičių valdomos įmonės 2012 metais prašė ir gavo Energetikos ministerijos leidimus plėsti saulės elektrines iki 30 kW.
Tuo metu A.Skardžiaus žmona Snieguolė Skardžiūvienė ir jų sūnus Mantas Skardžius valdė bendrovę „Paįstrio vėjas“. Politiko dukterėčia Audronė Jakučionienė ir jos sutuoktinis Tomas Jakučionis tuo laiku netiesiogiai valdė mažąsias bendrijas, kurios taip pat buvo gavusios leidimus saulės elektrinių iki 30 kW plėtrai.
STT ekspertų parengtas vertinimas bus prijungtas prie ikiteisminio tyrimo, kuris atliekamas dėl A.Skardžiaus veiklos ir finansinių ryšių su energetikais.
Į Seimo Antikorupcijos komisijos posėdį A.Skardžius atėjo jau susipažinęs su STT vertinimu, todėl kitiems dalyviams dalijo popieriaus lapus su atspausdinta savo nuomone. Jis ir posėdžio metu garsiai reiškė savo poziciją, todėl Antikorupcijos komisijos vadovas Vitalijus Gailius kelis kartus bandė politiką nuraminti.
„Vyrai, jūs esate rimti vyrai, bet tokius vėjus darot, – į STT pareigūnus kreipėsi A.Skardžius. Atsisėdęs į savo vietą posėdžių salėje jis garsiai prabilo: – Valstybėje nėra rimtesnių darbų, kad tokiais cirkais reikia užsiimti.“
Jis teigė, kad minėtus įstatymus teikė R.Žemaitaitis ir K.Daukšys, o jis tik pasirašė kaip socialdemokratų frakcijos atstovas. Kelis kartus pakartojo, kad po teisės aktais pasirašė, nes jie buvo antikorupciniai ir padėjo sustabdyti saulės elektrinių bumą, o ne pasipelnyti.
„Čia buvo ne skatinimas, o stabdymas, – sakė A.Skardžius. – Aš po tomis pataisomis pasirašyčiau dar kartą.“
Posėdyje dalyvavęs socialdemokratas Algimantas Salamakinas gynė savo kolegą. 2012–2016 metais pastarasis politikas vadovavo Aplinkos komitetui, kuris ir teikė minėtas Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisas.
„Nei jis man draugas, nei brolis – nieko. Aš nesuprantu, prie ko čia Skardžius“, – kalbėjo A.Salamakinas.
Seimo Antikorupcijos komisija, dabar įgavusi specialiosios komisijos galias, atlieka parlamentinį tyrimą dėl A.Skardžiaus veiklos. Bandoma išsiaiškinti šio politiko finansinius ryšius su vėjo energetikos verslininkais, tikrinami jo pateikti teisės aktai ir tiriami jo šeimos verslai Baltarusijoje.
VMI šiuo metu atlieka tyrimą dėl A.Skardžiaus ir jos šeimos finansinių sandorių su vėjo energetikais ir dėl poilsiavietės Dauguose pardavimo Rusijos verslininkams.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas