Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Intrigų nuojautos Seime


G. Paluckas: valstiečiai išėjo už koalicijos sutarties ribų 
Delfi.lt, 2017 07 12 
Socialdemokratų partijos pirmininkas Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas teigia, kad koalicijos partneriai „valstiečiai“, pasirašydami sutartį su konservatoriais dėl konkrečių projektų rėmimo, peržengė valdančiosios koalicijos sutartyje nubrėžtas ribas.
„Mes tai vertintume, kad mūsų koalicijos partneriai labai aiškiai sako, kad užuot ieškoję sutarimo koalicijos viduje, jie ieškos paramos išorėje. Ir tai, kas pastaruoju metu vyksta, ką šneka konservatoriai: taip, mes siūlysime daugiau susitarimų, rašytinių ir panašiai, mainų už vienus projektus, kitus, vadinasi, koalicijos sutartis yra per siaura. Už jos rėmų išeina koalicijos partneriai, ieškodami paramos“, – trečiadienį sakė G.Paluckas.
Trečiadienio rytą dalyvaudamas Žinių radijo laidoje „valstiečių“ veiksmus jis apibūdino kaip koalicijos sutarties pažeidimą.
Socialdemokratų lyderis BNS teigė, kad koalicijos sutartyje konkrečiai nurodyta, kokiais klausimais partneriai gali nesusitarti.
„Mes susitarėme, dėl ko nesusitarėme. Tai labai ideologiniai klausimai, labai aiškūs, vertybiniai: šeimos samprata, partnerystės klausimai, pavardžių rašymas. Be tokio žanro kaip rašytiniai susitarimai dėl paramos už koalicijos ribų, apskritai tokio dalyko neegzistuoja, nebūna. Mes per savo koalicijų įvairių praktiką nesame to nei matę, nei girdėję. Bet viskam būna pirmas kartas“, – teigė G.Paluckas.
Pernai lapkritį socialdemokratų ir „valstiečių“ lyderiai pasirašė koalicijos sutartį ir joje numatė, kad „koalicijos partneriai susitaria, kad dėl kai kurių klausimų, susijusių su vertybinėmis nuostatomis – asmenvardžių rašymo, šeimos apibrėžimo Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, partnerystės įteisinimo, žmogaus gyvybės nuo prasidėjimo momento apsaugos – jie apsispręs savarankiškai“.
„Ar klausimas apie urėdijas įrašytas priede? Ne“, – trečiadienį BNS pabrėžė G.Paluckas.
Sutartyje taip pat numatyta, jog visais kitais klausimais, taip pat ir tais, kurie neaptarti Vyriausybės programoje, koalicijos partneriai tarsis remdamiesi geranoriškumo principu.
„Vieno iš koalicijos partnerio galimi susitarimai su trečiąja šalimi neįpareigoja kito partnerio ir neturi pažeisti šios sutarties“, – nurodoma dokumente.
Pasak G.Palucko, remiantis tuo, socialdemokratai pradeda svarstymą dėl koalicijos sutarties likimo.
„Prezidiumas susiklosčiusią situaciją ir svarstys. Bendrais bruožais aptars politinį sezoną, kaip čia viskas buvo, prisiminsime tuos visus epizodus, kai mes nesutarėme, kaip kas vyko, tada pasišnekėsime, ar išvis verta tą klausimą taryboje svarstyti, nes taryba turi įgaliojimus“, – BNS sakė socialdemokratų vadovas.
Anot jo, partijos taryba turi galią nuspręsti, ar peržiūrėti sutartį, ar ją nutraukti, ar palikti, kaip yra.
A. Butkevičius: sutarties rengime aš pats asmeniškai nedalyvavau
Tuometinis Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius teigė, kad valdančiosios koalicijos sutarties jis neruošė.
„Ten buvo sudaryta derybinė grupė, kuri buvo atsakinga paruošti koalicijos sutartį, tiek iš „valstiečių“ pusės, tiek iš socdemų pusės. Tame sutarties rengime aš pats asmeniškai nedalyvavau, dėl to, kad buvau Ministru pirmininku, ir buvau labai užimtas“, - aiškino jis.
Pasak A. Butkevičiaus, pirmajame derybų etape su LVŽS jis netgi nebuvo įtrauktas į derybinę grupę.
„Aš buvau įtrauktas jau į derybinę grupę, kada buvo paruošta koalicinė sutartis ir jau artėjome prie konkrečių asmenų, kurie gali užimti tam tikras pareigas. Ir buvo iškilęs ginčas dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos keitimo į Ūkio ministeriją. Šitą sprendimą aš priėmiau, galima sakyti, vienašališkai, pasitaręs su Irena Šiauliene, ir priėmiau jį dėl to, kad aš turėjau tam tikrą informaciją, kuri būtų buvusi nenaudinga, jeigu ji būtų išėjusi į viešumą, skiriant tam tikrus žmones į šitą postą. Nes ir taip jau buvo gana neigiamas politinis laukas susiformavęs, tai aš išdrįsau tokį sprendimą priimti, kuo labai pasipiktino tuo metu Algirdas Sysas, Gintautas Paluckas, Julius Sabatauskas ir Andrius Palionis“, - teigė politikas.
A. Butkevičius teigė „labai atsakingai ir sąžiningai“ sakantis: koalicinės sutarties jis tikrai neruošė. „O svarstant ir derantis su LVŽS, mūsų visa derybinė grupė sėdėjo už stalo ir dėl kiekvieno punkto mes kalbėjomės. Irgi nebuvo taip, kad A. Butkevičius atnešė ir padavė pasirašyti, nesuderinęs su mūsų darbo grupės partneriais“, - aiškino buvęs socialdemokratų pirmininkas.
Antradienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, premjeras Saulius Skvernelis ir opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis pasirašė susitarimą dėl konservatorių palaikymo urėdijų reformai mainais į paramą mažesniam pridėtinės vertės mokesčiui ( PVM) už šildymą. PVM lengvatos šildymui siekia konservatoriai.
Susitarime pažymima, kad siekiant Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje pratęstoje pavasario sesijoje Miškų įstatymo pakeitimai dėl valstybinių miškų valdymo pertvarkos bus priimti su pasiūlymais, kurie suderinti su Vyriausybės pozicija.
Kitu punktu susitariama, kad Vyriausybės teikimu nuo 2017 metų rudens šildymo sezono „siekiant mažinti gyventojų energetinį skurdą ir socialinę atskirtį“ bus įvedamas lengvatinis PVM tarifas šildymui, o tam reikalingus teisės aktus bus siekiama priimti iki spalio 1 dienos.
Valdančiąją koaliciją sudaro Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Socialdemokratų partija. Tačiau socialdemokratai nerėmė „valstiečių“ teiktos urėdijų reformos. Kad ji būtų priimta, šie ieškojo opozicijos paramos.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas