Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Apkaltų procesas


Panevėžio rajono savivaldybėje – STT kratos 
Delfi.lt, 2017 01 18 
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimo, vykdant viešuosius pirkimus Panevėžio rajono savivaldybėje.
Įtariama, kad Panevėžio rajono savivaldybės administracijos kai kurie valstybės tarnautojai galėjo sudaryti palankias sąlygas vienam pirkimų dalyviui, kuris dėl neskaidrių viešųjų pirkimų proceso laimėdavo konkursus ir gaudavo finansinę naudą, teigiama STT pranešime spaudai.
Už tai Panevėžio rajono savivaldybės administracijos darbuotojams galimai buvo atsilyginta kyšiais.
Atlikdami procesinius veiksmus, STT Panevėžio valdybos pareigūnai iš Panevėžio rajono savivaldybės administracijos paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų.
Buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose bei namuose.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūra.
Bylą kuruojantis Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys BNS sakė, kad pareigūnai šiame tyrime aiškinasi galimą piktnaudžiavimą vykdant keliasdešimt pirkimų.
„Įtariamųjų yra, bet nelabai galėsiu išvardinti, viskas dabar daroma, negaliu pasakyti nei skaičiaus tikslaus. Keletas“, – BNS sakė prokuroras.
Anot jo, dalis įtariamųjų – savivaldybės tarnautojai.
„Yra ir savivaldybės tarnautojų, o apie kitus dabar nekalbėsiu“, – sakė R. Vagrys.
„Yra sulaikytų asmenų, bet irgi skaičiaus nepasakysiu“, – teigė jis.
Pasak jo, bendra įtartinuose pirkimuose figūruojanti suma „būtų per milijoną“ eurų.
„Kaip matote, jeigu yra keliasdešimt pirkimų, bendra suma susidaro visus sudėjus. Tai ne kažkoks vienas didelis pirkimas“, – aiškino prokuroras.
Jis atsisakė įvardinti, su kokių prekių ar paslaugų įsigijimu susiję įtartini pirkimai.
Panevėžio rajono vicemeras socialdemokratas Antanas Pocius sako neturintis informacijos, kuriuos savivaldybės vykdytus viešuosius pirkimus įtariant galimą kyšininkavimą tiria STT pareigūnai, jo teigimu, nuo tarnybos savivaldybėje niekas nenušalintas, pora darbuotojų buvo kviesti į apklausas.
„Tiek ir žinoma, kiek skelbiama, žinau, kad vaikšto koridoriais, porą kompiuterių žiūri, medžiagą, porą darbuotojų buvo į apklausą iškviesti, tokia informacija. Nebuvo kreiptasi dėl to, kiek jie sako, vyksta tyrimas, tiek ir žinom. Ką tikrina, dėl ko tikrina, nieko konkrečiai negaliu pasakyti, iš kurios srities (pirkimai), nežinome“, – BNS trečiadienį sakė A. Pocius.
Pasak vicemero, į savivaldybę STT pareigūnai atlikti procesinių veiksmų atvyko antradienį.
„Šiandien dar vienam kabinete mačiau pas vieną darbuotoją kažką su kompiuteriu daro, bet mes informacijos negaunam, todėl nelabai ką galiu ir įvardint“, – tvirtino vicemeras.
Anot jo, kol kas nesulaukta nurodymų dėl kokių nors darbuotojų nušalinimo.
Mero, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo Povilo Žagunio tarnybinis mobilus telefonas trečiadienį išjungtas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas