Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Apie viską pagalvota maksimaliai


Vaistinių verslo flagmanės gelbės „Maxima LT“ 
Gabrielė Vasiliauskaitė, Rūta Balčiūnienė, Verslo žinios, 2017 01 24 
Kluptelėjusio „Maximos“ verslo pergrupavimą turbūt taikliausiai VŽ apibūdino vienas grupės senbuvis: jo savininkė „Vilniaus prekyba“ ėmė tiesiogiai kištis į šios ir susijusių bendrovių valdymą, per naktį pakeitė, JVIaxima LT“ generalinį direktorių su visa aukščiausių vadovų komanda ir ieško žmonių, kurie atras stebuklingą receptą, kaip verslą vėl pastatyti ant kojų.
Ganėtinai prastus 2016 m. pabaigos rezultatus skaičiuojančią Lietuvos mažmeninės prekybos lyderę bando gelbėti nauja vadovų komanda - ilgametis sėkmingas „Vilniaus prekybos“ vaistinių verslo grupės „Euroapotheca“ duetas Raimonda Kižienė ir Kristina Meidė.
Ponia Kižienė UAB „Vilniaus prekyba“ direktore paskirta 2015 m. vasarą, o lygiai po metų-ir jos valdybos pirmininke. Iki tol nuo 2013 m. kovo ji dirbo bendrovės „Euroapotheca“ vadove, prieš tai penkerius metus vadovavo UAB „Eurovaistinė“ (Lietuvoje valdo „Eurovaistinės“ vaistinių tinklą) - buvo šios bendrovės generalinė direktorė, valdybos pirmininkė. J farmacijos verslą p. Kižienė pasuko iš banko „Swedbank“, jame išdirbo devynerius metus.
Ponia Meidė paskirta „Maxima LT“ generaline direktore vietoj šių metų pradžioje iš pareigų pasitraukusio Žydrūno Valkerio. Ponia Meidė taip pat dirba bendrovės valdyboje. Ji „Vilniaus prekybos“ verslo grupėje vadovaujamas pareigas eina nuo 2013 m. Per šj laikotarpį vadovavo „Eurovaistinės“ tinklui Lietuvoje. Nuo 2015 m.-„Euroapothecai“, valdančiai vaistinių tinklus Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.
Pasitraukus veik 2 metus „Maxima LT“ Rinkodaros departamentui vadovavusiai Kristinai Mažeikytei, taip pat pasirinktas žmogus iš vidaus. Nuo sausio vidurio šias pareigas eina Neringa Vaitelytė, iki tol dirbusi UAB „Franmax“ rinkodaros vadove. Ponia Vaitelytė taip pat yra vadovavusi „Eurovaistinės“ rinkodaros departamentui (nuo 2013 m. gruodžio iki 2015 m. vasario).
Kritika tarp eilučių
Komunikacijos žmonėms pro akis neprasprūdo „Maxima LT“ išplatintas pranešimas apie p. Valkerio pasitraukimą iš generalinio direktoriaus pareigų. Jame nė puse žodžio neužsimenama apie padėką, atvirkščiai, palydima kritika: „Bendrovėje vykstančių pokyčių kokybė ir greitis - nepakankami.“
VŽ kalbinami „Maxima LT“ verslo dalyviai teigia, kad praėjusiais metais bendrovė tarsi bandė jau eiti kitu keliu: persiorientuoti nuo produkto pardavimo link klientų, įgyvendino naują rinkodaros programą, grįstą asmeniniais pasiūlymais, tačiau kritimo kreivės taip greitai, kaip norėta, nepavyko pasukti atgal.
Ponas Valkeris su „Vilniaus prekyba“ susijusiose įmonių grupėse išdirbo daug metų, prie „Maxima LT“ vairo stojo 2014 m., prieš tai beveik trejus metus vadovavo grupės mažmeniniam tinklui „Aldik Nova“ Lenkijoje.
Tačiau eilutės apie nepakankamą pokyčių kokybę atspindi finansinius rezultatus: 2016 m. prekybos tinklui po kelerių metų augimo tenka susitaikyti su kritimo kreive, ypač tai juntama paskutinį 2016 m. ketvirtį.
„Pagrindinė vadovybės pokyčių priežastis - nepasiekti paskutinio ketvirčio rezultatai“, - VŽ patvirtina keli tarpusavyje nesusiję šaltiniai.
Tiesioginis valdymas
Susidariusi padėtis ir tapo viena iš priežasčių akcininkams imtis tiesioginio valdymo strategijos. Taip tikimasi suvaldyti situaciją įmonėje, šiandien esančią tarsi tarp kūjo ir priekalo: iš vienos pusės mažų kainų prekybininkai su „Lidl“ priešakyje, iš kitos pusės - rinkos senbuviai „Iki“ ir „Rimi“, pagal visus parametrus artimi „Maximai“ ir formuojantys panašius vartotojų lūkesčius.
Tad 2016 m. pabaigoje „Vilniaus prekyba“ pranešė keičianti savo įmonių valdymo modelį. Bendrovėse „Maxima grupė“, „Maxima LT“, „Ermitažas“ ir „Franmax“ suformuotos valdybos. Oficialiai skelbiamas pokyčio tikslas - tobulinti įmonių valdymą deleguojant patronuojančių bendrovių valdybos narius ir vadovus į antrinių bendrovių valdybas. Siekiama užtikrinti darnią įmonių plėtrą ir didinti įmonių veiklos efektyvumą. Kitaip sakant, siekiama, kad kiekviena įmonė būtų prižiūrėta, suvaldyta ir priimti sprendimai, kurie skatintų įmonę vėl augti.
Ponia Kižienė yra užsiminusi, kad tiesioginę valdymo praktiką perkėlusi iš ją jau taikančių grupės įmonių „Euroapotheca“ (iš pastarosios vadovo kėdės ji atėjo vadovauti „Vilniaus prekybai) ir „Akropolis group“.
ITieš kelerius metus matėme norą paleisti „Maximą“ ir susijusias įmones veikti atskirai, tik kontroliuojamas funkcijas - per finansus - palikti struktūros grandinėje laipteliu aukščiau esančiai bendrovei, o dabar regime akivaizdžią atvirkščią tendenciją. Pagrindinė akcininke „Vilniaus prekyba“ artėja prie mažmeninės prekybos bendrovės - pati priima strateginius sprendimus ir kelia tikslus.
Pavyzdžiui, akylesni skaitytojai tikriausiai pastebėjo, kad pastaruoju metu pranešimuose spaudai cituojami nebe „Maximos“ franšizės valdytojos ir didmenininkės „Franmax“ vadovybė, o „Vilniaus prekybos“ vadovai. Su VŽ apie „Franmax“ veiklą taip pat kalbėjosi jos akcininkės „Vilniaus prekybos“ vadovė p. Kižienė. Ji neneigia, kad bendrovių susirinkimuose kaskart dalyvauja „Vilniaus prekybos“ atstovas. Tai, vadovės teigimu, leidžia sutrumpinti sprendimų priėmimo laiką ir atitinkamai lemia daug efektyvesnę veiklą bei pokyčius.
Pati p. Kižienė, būdama „Vilniaus prekybos“ direktorė ir valdybos pirmininkė, tuo pat metu vadovauja ir „Maxima LT“ valdybai. Ji taip pat dirba „Maximos grupės“ ir „Franmax“ valdybose. Kitas pavyzdys - „Maxima LT“ ir „Franmax“ valdybos narys Alvydas Šustikas yra ir „Maxima grupės“ vadovas (generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas).
Ponia Kižienė paaiškina, kad tiesiogiai dalyvaudami valdant tris įmones jie „gali suderinti jų strategijas ir tikslus, pasirūpinti ir greitesniu kasdienių klausimų, kylančių tarp įmonių, sprendimu“.
Tai, kad naujus žmones (tiesa, dažniau iš grupės vidaus nei iš išorės) regime ne tik „Maxima LT“, bet ir „Maxima grupėje“ bei „Franmax“, reiškia stiprėjantį korporatyvinį valdymą. Kita vertus, pernai vasarą atsiradusios naujos aukščiausio lygio vadovų komandos pozicijos rodo bandymus atsitiesti, eiti naujų standartų link. Tarp tokių žmonių - ir Tomas Mačernis, operacijų valdymo vadovas, ir Renata Dantė, komunikacijos vadovė, ir Paulius Dambrauskas, komercijos vadovas, ir Rosvaldas Gorbačiovas, tinklo Korporacinių reikalų departamento direktorius. Tiesa, pastarieji du vakar, teišdirbę vos pusmetį, buvo priversti palikti bendrovę.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas