Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Valdininkų interesai


Priemoka mėgaujasi ne tik kanclere 
Mindaugas Linkaitis, Lietuvos žinios, 2017 01 21 
Iš maždaug 90 Vyriausybės ir ministerijų politinio pasitikėjimo tarnautojų kiek daugiau nei trečdaliui skirtos priemokos prie pareiginės algos.
Vyriausybės kanclerei Mildai Dargužaitei neseniai viešai pasiskundus dėl esą palyginti nedidelės algos, „Lietuvos žinios“ pasidomėjo, koks yra kitų vadinamojo politinio korpuso tarnautojų, plušančių Vyriausybėje ir ministerijose, darbo užmokestis. Šiuo metu šią komandą sudaro 86 asmenys, o ilgainiui jų gali padaugėti bent dešimčia.
Nuasmeninti duomenys, kuriuos „Lietuvos žinioms“ suteikė Vyriausybės kanceliarija, be kita ko, atskleidžia, kad priemokų praktika ministerijose skirtinga: vienose jos mokamos, kitose - ne.
Kas gauna daugiausia
Premjerui Sauliui Skverneliui, suapvalinus centus, priskaičiuota 3367 eurų pareiginė alga ir 808 eurų priedas už valstybės tarnybos stažą. Atskaičius mokesčius, jis iš viso gauna 3173 eurus. Vyriausybės kanclerei M. Dargužaitei skirta 1697 eurų alga, o pridėjus 1018 eurų priemoką, į jos piniginę kas mėnesį įkrinta 2063 eurai. Premjero patarėjams tenka 1553 eurų pareiginė alga, o pridėjus priemoką ir priedą už stažą, jie į rankas gauna nuo 1888 iki 1959 eurų.
Ministro pareiginė alga siekia bemaž 3106 eurus, o priklausomai nuo priedo už stažą, jam išmokama nuo 2360 (sveikatos apsaugos, aplinkos, socialinės apsaugos ir darbo, žemės ūkio bei susisiekimo ministrai) iki 2927 eurų (užsienio reikalų ir kultūros ministrai).
Viceministro pareiginė alga siekia 1697 eurus. Atsižvelgus į priemokas bei priedus, jis gauna nuo 1289 iki 2334 eurų (po mokesčių). Ministro patarėjo pareiginę algą sudaro 1409 eurai, o į rankas jis gauna nuo 1071 iki 1971 euro. Konkreti suma priklauso nuo to, ar mokamas priedas ir priemoka.
Skirtinga laikysena
Didesnius ar mažesnius priedus už valstybės tarnybos stažą gauna apie pusšimtį politinio pasitikėjimo Vtyriausybės ir ministerijų tarnautojų. Didžiausi tokie priedai - premjero (808 eurai), užsienio reikalų ir kultūros ministrų (745 eurai).
įdomiausia situacija - su priemokomis. Vyriausybės kanceliarijoje jas, be kanclerės (1018 eurų), gauna septyni premjero patarėjai ir sekretoriato vadovė (po 932 eurus).
Iš ministerijų daugiausia priemokų (po 5) politinio pasitikėjimo tarnautojams moka Sveikatos apsaugos, Vidaus reikalų ir Žemės ūkio ministerijos. Priemokų politinės komandos nariams bent jau kol kas nėra Ūkio, Užsienio reikalų, Aplinkos, Teisingumo, Energetikos ministerijose.
Beje, ministrams priemokos neskiriamos, o tik viceministrams ir patarėjams. Didžiausias priemokas (po 1018 eurų) gauna po vieną krašto apsaugos, socialinės apsaugos ir darbo bei susisiekimo viceministrų bei trys žemės ūkio viceministrai.
Švietimo ir mokslo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijose priemokas gauna tik viceministrai, Kultūros ministerijoje - tik patarėjai (du iš trijų). Krašto apsaugos ir Susisiekimo ministerijose priemokas gauna ir po vieną politinio pasitikėjimo ministro padėjėjų.
Standartinė formuluotė
Pagal Valstybės tarnybos įstatymo 26 straipsnį valstybės tarnautojams priemokos gali būti mokamos keturiais atvejais, tačiau politinio (asmeninio) pasitikėjimo tarnautojams iš esmės aktualūs du. Vienas jų - už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, kitas - už papildomų užduočių atlikimą, kai atliekamos pareigybės aprašyme nenustatytos funkcijos. Šiais dviem atvejais priemokos negali viršyti 60 proc. pareiginės algos.
„Lietuvos žinios“ tikėjosi premjero S. Skvernelio komentaro apie priemokas, bet jo patarėjas viešųjų ryšių klausimais Tomas Beržinskas, apgailestaudamas, jog Vyriausybės vadovas neturi laiko atsakyti į klausimus, paaiškino, kad Vyriausybės kanclerei ir kitiems politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojams priemokos skiriamos už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą. Anot T. Beržinsko, priemokos mokamos tol, kol tiesioginis vadovas nusprendžia kitaip, arba kol asmuo eina paskirtąsias pareigas. Jis pridūrė, kad dėl priemokų pavaldiniams sprendžia patys ministrai.
Standartinę formuluotę „už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą“, atsakydami į klausimą, už ką skirta priemoka vienam ar kitam tarnautojui, lakoniškai citavo kone visų ministerijų, kuriose mokamos priemokos politinei komandai, atstovai.
Detalesnių atsakymų sulaukta tik iš dviejų ministerijų. Finansų ministerijos atstovė Teresė Staniuly- tė paaiškino, kad 50 proc. dydžio priemokos viceministrams mokamos dėl padidėjusio krūvio ir kad būtų išvengta paradoksalaus algos sumažėjimo pasikeitus pareigoms.
Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas tikino vertinantis savo komandos žinias, patirtį ir lojalumą. Esą tokią mokėjimo už darbą tvarką jis paveldėjo iš ankstesnių ministrų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas