Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Juodoji buhalterija


Kauno vicemerė gaudavo ir slaptą atlyginimą 
Vygandas Trainys, Lietuvos rytas, 2017 01 27 
Vakar prieš teismą stojo buvusi Kauno vicemerė Loreta Kekienė ir du aukštas pareigas savivaldybės bendrovėje „Kauno energija" ėję jos bendrininkai.
Partijai „Tvarka ir teisingumas“ praėjusios kadencijos Kauno taryboje atstovavusi 53 metų L.Kekienė įtariama neteisėtai iš „Kauno energijos“ gavusi 18 823 eurus.
Teisėsaugos duomenimis, ši suma jai buvo išmokėta už fiktyvų darbą nuo 2012 metų sausio pradžios iki 2013 metų balandžio vidurio.
„Kauno energijos“ Vystymo ir analizės skyriuje projektų vadove įdarbinta politikė gaudavo 5 tūkst. litų (1448 eurų) atlyginimą.
Po skandalo moko vaikus
Įtariama, jog prie aferos rankas prikišo tuometis „Kauno energijos“ valdybos pirmininkas 59 metų Valdas Lukoševičius ir buvęs Vystymo ir analizės skyriaus vadovas 62 metų Arvydas Augonis.
Pastarasis kaltinamas dokumentų klastojimu, o V.Lukoševičius - klastojimu ir sukčiavimu.
Kilus triukšmui L.Kekienė ir docentas V.Lukoševičius susirado darbą kitose iš mokesčių mokėto
jų lėšų išlaikomose įstaigose.
Politikė šiuo metu dirba Kauno Maironio gimnazijoje matematikos mokytoja, o buvęs „Kauno energijos“ valdybos pirmininkas - Kauno technologijos universitete.
V.Lukoševičius ir A.Augonis „Kauno energiją“ paliko savo noru, tačiau bendrovės atstovas Ūdrys Staselka neatskleidė „Lietuvos rytui“, ar jiems buvo išmokėtos kompensacijos: „Be jų sutikimo to daryti negaliu.“
Apklausė ir buvusį merą
Didelės apimties sukčiavimo ir dokumentų klastojimo bylos tyrimas užtruko - į teismą ji buvo perduota 2016 metais.
Ketvirtadienį teisme buvo apklausta L.Kekienė ir „Kauno energijos“ generalinis direktorius Rimantas Bakas.
Anot A.Augonio, įdarbinti L.Kekienę, kuri buvo miestą valdančios koalicijos atstovėtam liepė R.Ba- kas, pasikvietęs į savo kabinetą.
Generalinio direktoriaus kaltės įrodyti nepavyko, nors iš pradžių byloje jis buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.
L.Kekienė kaltinama fiktyviai dirbusi įmonėje „Kauno energija".
Byloje iš viso buvo apklausta 20 liudytojų - tarp jų ir buvęs Kauno meras Andrius Kupčinskas, praėjusios kadencijos savivaldybės administracijos vadovai, buvę ir esami „Kauno energijos“ darbuotojai.
Darbe - reta viešnia
Prokurorus ir teismą domino, ar L.Kekienė iš tikrųjų dirbo „Kauno energijoje“.
Vienas liudytojų, „Kauno energijos“ atstovas Valentinas Jurkus, aiškino darbe ją regėjęs vos du kartus.
Jo kolega Arvydas Juška tvirtino matęs L.Kekienę vieną kartą - generalinio direktoriaus R.Ba
ko kabinete. Anot A. Juškos, R.Bakas jam pareiškė: „Reikia paruošti darbo vietą L.Kekienei, kuri ateina iš savivaldybės.“ Pavaldinys suprato, kad politikė realiai nedirbs.
Trečia „Kauno energijos“ darbuotoja Audronė Koncevičienė gūžčiojo pečiais, paklausta, ką atliko L.Kekienė, - dirbančios jos nematė.
Kalbama, kad politikų ir valdininkų įžūlumas pribloškė net ilgametę patirtį turinčius teisėsaugos pareigūnus.
Žiniaraščiuose - klastotė
Teisėsaugai pradėjus domėtis L.Kekienės įdarbinimo istorija, paaiškėjo nusikalstamo plano schema.
Nustatyta, kad 2011 metų pabaigoje politikė susitarė su A. Au- goniu, jog ji dirbs fiktyviai.
Vystymo ir analizės skyriaus vadovas A.Augonis pateikė generaliniam direktoriui R.Bakui dokumentus dėl jos įdarbinimo, o pastarasis 2012 metų sausio 2 dieną pasirašė atitinkamą įsakymą.
Žiniaraščiuose buvo įrašomi neteisingi duomenys, jog L.Kekienė skyriuje dirbo.
Nė vienas iš trijų teisiamųjų savo kaltės nepripažino.
A.Augoniui gresia laisvės atėmimas iki 3 metų, o L.Kekienei ir V.Lukoševičiui - iki 8 metų.
Kelionei išleido nemenką sumą
L.Kekienė Kauno vicemero pareigas ėjo nuo 2007 iki 2011 metų.
Ši politikė skandalingai išgarsėjo 2012 metų rudenį išskridusi į egzotišką kelionę neva semtis patirties. L.Kekienės ir kitos „Tvarkos ir teisingumo" frakcijos miesto taryboje narės, advokatės Aušros Ručienės šešių dienų kelionė į Kiniją mokesčių mokėtojams kainavo apie 14,9 tūkst. litų (4315 eurų). Politikės panoro dalyvauti susigiminiavusiame su Kaunu Kinijos Siameno mieste vykusioje tarptautinėje investicijų ir prekybos parodoje CIFIT.
Didžiąją dalį išlaidų sudarė skrydžio bilietai - per 10 tūkst. litų. Taip pat buvo sumokėta už „tvarkiečių" dienpinigius, vizas, draudimą ir vieną nakvynę viešbutyje.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas