Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Interesai dėl ES lėšų


Maistą skurstantiems pirkusi agentūra privalo grąžinti 0,3 mln. eurų ES paramos 
15min.lt, 2016 06 16 
Maisto nepasiturintiems konkursą rengusi Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra privalo grąžinti 332,2 tūkst. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos ir Lietuvos biudžeto lėšų, nutarė teismas.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) birželio 14 dieną nesutiko laikinai, kol byla bus išnagrinėta, sustabdyti ES paramą Lietuvoje administruojančios Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) sprendimo dėl dalies paramos grąžinimo. Teismas paliko nepakeistą pirmos instancijos teismo sprendimą.
Agentūra teismui tvirtino, kad ES paramos lėšas ji turi grąžinti iki birželio 27 dienos, o to nepadarius už kiekvieną pavėluotą dieną būtų skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai. Anot agentūros, pagal sutartis su Žemės ūkio bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijomis jai skirtos lėšos gali būti naudojamos tik tikslinėms išlaidoms, todėl ji negali jų panaudoti kitiems tikslams, o jokių kitų lėšų ar pajamų šaltinių agentūra neturi.
LVAT teigimu, agentūra teismui nepateikė jokių įrodymų, kad grąžinus pinigus, kiltų grėsmė jos finansiniam stabilumui, o jų negrąžinus, priverstinis lėšų išieškojimas negalės būti pradėtas, kol neįsiteisės galutinis teismo sprendimas.
ESFA kovą nurodė Rinkos reguliavimo agentūrai grąžinti 332,2 tūkst. eurų dėl netinkamai pirktų maisto produktų. Balandį ESFA priėmė dar vieną nutarimą, kuriuo įpareigojo agentūrą grąžinti papildomus maždaug 214 tūkst. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos ir biudžeto lėšų už grūdinių produktų pirkimą. Galimi pažeidimai nustatyti ir trečiajame konkurse, dėl kurių dar vyksta tyrimas ir yra kreiptasi į Viešųjų pirkimų tarnybą.
Agentūros jau įgyvendintų dviejų projektų bendra vertė yra 11,6 mln. eurų, o šiemet pradėto trečio projekto, kurio įgyvendinimo pabaiga yra 2016-ųjų pabaiga, vertė siekia 16,4 mln. eurų.
Kilus vadinamajam „auksinių miltų“ skandalui, šių metų sausį iš pareigų pasitraukė Rinkos reguliavimo agentūros vadovė Aldona Miliuvienė, vasarį atsistatydino ir žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė yra pareiškusi, kad Rinkos reguliavimo agentūros neliks nuo 2017 metų.
Pagalbos maistu labiausiai skurstantiems asmenimis programai Lietuvoje 2014-2020 metais yra skirta 90,8 mln. eurų, iš kurių 77,2 mln. eurų sudaro ES lėšos.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas