Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Intrigų nuojautos Seime


Seimas atmetė siūlymą partijų finansavimo priežiūrą patikėti STT ar FNTT 
Delfi.lt, 2016 05 20 
Seimas atmetė konservatorių iniciatyvą perduoti politinių partijų ir rinkimų kampanijos finansavimo ir finansinės veiklos priežiūrą Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT).
Rezoliucijos projektą „Dėl efektyvesnės politinių partijų finansavimo ir finansinės veiklos priežiūros“, kurį pateikė Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, po pateikimo parėmė tik 28 parlamentarai, prieš buvo 3, susilaikė 40 Seimo narių. Už projekto tobulinimą balsavo 30 parlamentarų, 37 buvo už tai, kad projektas būtų atmestas
Rezoliucijos projekte buvo siūloma Seimo Valdybai sudaryti darbo grupę, kuri parengtų naują Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo bei kitų lydinčiųjų įstatymų pataisas, numatančias politinių partijų ir rinkimų kampanijų finansavimo ir finansinės veiklos priežiūrą perduoti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT).
Rezoliucijos projekte teigiama, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pastarojo meto principinga veikla parodė, kad kai kurios politinės partijos vis dar nevengia ieškoti būdų, kaip pažeidžiant galiojančius įstatymus finansuoti savo veiklas nelegaliomis lėšomis.
„Dar 2011 m. tuometei Vyriausybei kartu su Respublikos Prezidente pasiūlius buvo įvestas politinių partijų finansavimas iš valstybės biudžeto ir uždrausta politines partijas finansuoti juridiniams asmenims. Tai buvo svarbus žingsnis siekiant išvaduoti politinę bendruomenę iš priklausomybės nuo nesąžiningo verslo spąstų, sumažinęs politinės korupcijos galimybes“,– sakoma rezoliucijos projekte.
Nors politinių partijų veiklos finansavimo šaltinių sąrašas yra susiaurintas ir sugriežtintas, turintis užtikrinti partijų finansavimo skaidrumą, tačiau politinių partijų finansinės veiklos kontrolė, kaip pažymima dokumente, tebėra silpna ir nepakankama.
„Tą įrodo tiek pastarojo meto įvykiai, tiek ir praėjusių metų savivaldybių tarybų rinkimai Vilniaus mieste, kai Vyriausioji rinkimų komisija nesugebėjo įvertinti vienos iš dalyvavusių politinių partijų rinkimų kampanijos finansavimo tariamai „savomis“ kandidatų lėšomis, kurios viršijo kandidatų metines pajamas ir pinigines santaupas. Būtent toks negebėjimas kontroliuoti ir sustabdyti neteisėto partijų ir rinkimų kampanijų finansavimo praktikų „gundo“ politikus pažeisti politinių partijų ir rinkimų kampanijų finansavimą reglamentuojančius įstatymus“,– sakoma rezoliucijos projekte.
Jame priekaištaujama ir Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), kuri „dėl išteklių stokos ir elementaraus nenoro tai daryti neužtikrina tinkamos partijų ir rinkimų kampanijų finansavimo kontrolės, dėl to nuo tokios neteisėtos finansavimo praktikos labiausiai kenčia politinės partijos, kurios savo veiklą ir rinkimų kampanijas finansuoja tik skaidriomis valstybės biudžeto ir kitomis įstatymais reglamentuotomis lėšomis“.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas