Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Ūkio banko viražai


Bėglio Vladimiro Romanovo turto pirkėjai išgaruoja kaip rūkas 
Vygandas Trainys, Lietuvos rytas, 2015 09 03 
Nors žlugusio Ūkio banko savininkas Vladimiras Romanovas paspruko, jis ir toliau turtą Lietuvoje valdo per statytinius, kuriems spėjo jį fiktyviai parduoti iki bylų iškėlimo.

„Per pustrečių metų naujieji šeimininkai kojos čia nebuvo įkėlę. Keista, tiesa?“ – stebėjosi buvęs V.Romanovo kaimynas Anatolijus Martašanskis, gyvenantis Kaune, Vaižganto gatvėje, šalia 12-uoju numeriu pažymėto trijų aukštų namo. V.Romanovas šį 315 kvadratinių metrų ploto pastatą, kuriame anksčiau pats gyveno, 2013 metų vasario 18-ąją pardavė sutuoktiniams Vitalijui Goriunovui ir Olgai Lipovskajai, rašo „Lietuvos rytas“. Sandoris įvyko praėjus vos šešioms dienoms nuo Ūkio banko veiklos apribojimo. Bankininkas greičiausiai tokiu būdu siekė išgelbėti prestižinėje vietoje esantį turtą nuo konfiskavimo ir valdyti jį per savo statytinius. Nekilnojamojo turto ekspertų vertinimu, namo ir jame esančio 9,5 aro sklypo vertė šiuo metu siekia maždaug milijoną eurų.

Pasirodo tas pats ūkvedys

„Nepažįstu jokių V.Goriunovo ir O.Lipovskajos. Tačiau teritoriją iki šiol prižiūri tas pats ūkvedys, kurį samdydavo Romanovai savo klestėjimo laikais. Dabar jis ateina tvarkyti sklypo maždaug 1–2 kartus per mėnesį. Matote, valda nėra apleista. Formalus savininkų pasikeitimas – senas triukas siekiant neprarasti namo“, – aiškino A.Martašanskis. Paklausta apie naujus savininkus, purtė galvą ir kito šalia esančio namo gyventoja Janina Klibavičienė: „Akyse jų nesu mačiusi, nors gyvenu čia jau seniai.“ V.Romanovo daugelį metų samdyta saugos bendrovė iš šios valdos pasitraukė tik prieš keletą mėnesių. Bankininko paieška buvo paskelbta dar 2013 metų liepą, o dar šiemet namą saugojo tos pačios įmonės apsaugininkai. Prie vartų įrengtas sargybos bokštelis buvo iškeltas 2015 metų pavasarį. Tada pasitraukė ir apsaugos darbuotojai.

Aplinka kruopščiai prižiūrima

Kai V.Romanovas paspruko iš Lietuvos, šiuose namuose kurį laiką lankydavosi jo žmona Svetlana. Nors būstas dabar tuščias, neabejojama, kad jį prižiūri su V.Romanovu ir jam artimais žmonėmis susiję asmenys. Kieme esantis sodas kruopščiai nuravėtas, prižiūrimi lauko augalai. Sklype nematyti piktžolių ar šiukšlių. Kauno apygardos teismo sprendimu bankininkui priklausiusį sklypą teismas yra areštavęs, tačiau dar nežinia, ar pavyks įrodyti, kad turtas V.Goriunovui ir O.Lipovskajai parduotas fiktyviai. Jei prokuratūrai nepasiseks to padaryti, visi suvaržymai bus panaikinti. Neatmetama, kad tokiu atveju V.Goriunovas ir O.Lipovskaja parduotų pastatą, o didžioji dalis gautų pinigų atitektų Romanovų šeimai.

Niekaip neatsiranda pirkėjų

Vaižganto gatvėje, vos 100 metrų nuo Romanovų namo, stovi dar vienas teisėsaugą ir bankroto administratorius dominantis pastatas – 16-uoju numeriu pažymėtas trijų aukštų 285 kvadratinių metrų ploto gyvenamasis namas. Iki V.Romanovo žlugimo šis pastatas ir 12 arų žemės priklausė bendrovei „Domus Altera“, nuomojančiai patalpas ir prekiaujančiai kompiuteriais. „Domus Altera“ akcijos priklausė bankininkui ir su juo susijusioms bendrovėms – Ūkio banko investicinei grupei, „Energolinijai“, „Nidos pušynui“, „Bioportus“. „Domus Altera“ skolos šiuo metu sudaro daugiau nei 10 mln. eurų, jai yra iškelta bankroto byla. Bankroto administratorius Arūnas Gedeikis „Lietuvos rytui“ tvirtino, kad Vaižganto gatvėje esantį pastatą rudenį bus mėginama parduoti jau trečią kartą. Jau buvo surengtos dvejos varžytynės, tačiau pirkėjų neatsirado. Pastaruoju metu pastato kaina buvo sumažinta iki 300 tūkst. eurų. „Domus Altera“ priklausė apie 25 nekilnojamojo turto objektus. A.Gedeikis neslėpė, kad net visus juos pardavus atsiskaityti su kreditoriais pinigų nepakaks.

Pabėgo, bet teisiasi

V.Romanovas, kaip ir kita garsi bėglė buvusi Seimo narė Neringa Venckienė, bylinėtis sugeba net ir slapstydamasis nuo teisėsaugos. Buvęs bankininkas per savo advokatus neseniai apskundė jam nepalankų Kauno apygardos teismo sprendimą priteisti iš jo bendrovei „Bankroto administravimo paslaugos“ 3 mln. litų (869 tūkst. eurų). Tai – tik nedidelė dalis skolų uodegos, besivelkančios paskui V.Romanovą ar su juo susijusias firmas. V.Romanovo skundą dėl neva neteisingai priteistos skolos rudenį turėtų nagrinėti Lietuvos apeliacinis teismas. Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG) iš viso yra skolinga kreditoriams apie 18,8 mln. eurų. „Rugsėjį mėginsime parduoti ŪBIG priklausiusį nekilnojamąjį turtą – Kongresų centrą Vilniuje ir buvusią degalinę Molėtuose“, – „Lietuvos rytui“ sakė „Bankroto administravimo paslaugų“ atstovė Irena Janulionienė.

Parduotoje viloje įsikūrė sūnus

* Įtariama, kad Romanovai su savo turtu Kaune elgiasi panašiai kaip ir pajūryje – toliau valdo savo turtą po apsimestinių sandorių, per fiktyvius pirkėjus.

* Ūkio banko turtą iššvaistęs verslininkas už milijoną litų (289 tūkst. eurų) pardavė Nidoje, Kuršių marių pakrantėje, esančią beveik 400 kvadratinių metrų ploto vilą.

* 2013 metų kovo 4 dieną brangų pastatą nusipirko buvusi V.Romanovo sekretorė O.Jachniuk, kuri vėliau ištekėjo ir tapo O.Preikšiene.

* Teisėsaugai kilo įtarimų, kad pirkėja neturėjo pakankamai lėšų šiam turtui įsigyti.

* Šiuo metu vila yra areštuota, naujoji savininkė niekam negali jos parduoti ar perleisti.

* Nors oficiali valdos savininkė – buvusi V.Romanovo įmonių darbuotoja, joje šeimininkauja bėglio artimieji.

* Šią vasarą viloje su savo šeima ilsėjosi V.Romanovo sūnus Romanas, o O.Preikšienės Nidos gyventojai nė karto nebuvo pastebėję prie šio pastato.

* Išvydęs „Lietuvos ryto“ žurnalistus, R.Romanovas liepė kuo skubiau išeiti: „Nėra čia jokio Romanovo.“

Akiratyje – ir banko vadovo turtas

* Bankrutavęs ir šiuo metu likviduojamas Ūkio bankas, iš buvusių pagrindinių akcininkų ir vadovų siekiantis atgauti dėl bankroto patirtą žalą, teisme bando panaikinti buvusio banko vadovo G.Ugianskio bei jo šeimos narių sudarytus turto perleidimo sandorius.

* Sandorius, sudarytus po 2013 metų vasario 12 dienos, kai Lietuvos bankas sustabdė Ūkio banko veiklą, siekiama pripažinti negaliojančiais ir taikyti restituciją. Ieškinį nagrinėjantis Kauno apygardos teismas rugpjūčio 28 dieną pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – areštavo sandoriais perleistą turtą.

* Ūkio banko ieškinio vertė yra 997,4 tūkst. eurų.

* „Mūsų vertinimu, siekdamas išvengti žalos išieškojimo G.Ugianskis mėgino paslėpti savo turtą. Kartu su G.Ugianskiu atsakys ir kiti buvę Ūkio banko vadovai, kiekvieno jų atsakomybės apimtis bus nustatyta ikiteisminio tyrimo metu“, – BNS sakė Ūkio banko advokatė D.Ušinskaitė-Filonovienė.

* Ūkio bankas siekia panaikinti dvi dovanojimo sutartis, kuriomis G.Ugianskis ir jo sutuoktinė A.Ugianskienė sūnui Povilui perleido poilsio patalpą su kiemo aikštele Bangų gatvėje Palangoje ir dalį žemės sklypo Vilniuje, T.Kosciuškos gatvėje. Perleisto turto vidutinė rinkos vertė yra atitinkamai 68,5 tūkst. eurų ir 334,8 tūkst. eurų.

* P.Ugianskis dalį žemės sklypo Vilniuje padovanojo žmonai A.Ugianskienei – šią dovanojimo sutartį irgi prašoma pripažinti negaliojančia.

* Taip pat prašoma panaikinti G.Ugianskio ir jo žmonos pasirašytą turto pasidalijimo sutartį, pagal kurią buvusiam Ūkio banko vadovui atiteko žemės sklypas Telšių rajone (vidutinė rinkos vertė 4,7 tūkst. eurų), sklypas Jonavos rajone (23 tūkst. eurų), kateris „Crowline“ (31,9 tūkst. eurų), trys transporto priemonės (69,5 tūkst. eurų), o jo sutuoktinei – butas ir dalis žemės sklypo Algirdo gatvėje Kaune (113,2 tūkst. eurų), sklypas Palangoje, Vingio gatvėje (42,9 tūkst. eurų), dalis gyvenamojo namo ir sklypo L.Vaineikio gatvėje Palangoje (307,6 tūkst. eurų), sklypas Šilutės rajone (1,3 tūkst. eurų).

* G.Ugianskis sklypus Telšių ir Jonavos rajonuose padovanojo seseriai M.Babarskienei, o katerį „Crowline“ pernai birželį už 14,5 tūkst. eurų pardavė M.Vazniui. Šiuos sandorius taip pat prašoma pripažinti negaliojančiais.

* Gauta informacijos, kad G.Ugianskis pardavė ir transporto priemones, todėl šiuo metu yra sprendžiama ir dėl jų perleidimo ginčijimo teisme.

* Generalinė prokuratūra 2013-ųjų lapkritį patvirtino Ūkio banką civiliniu ieškovu ikiteisminiame tyrime dėl akcininkų ir jų sprendimais skirtų vadovų veiksmų iššvaistant banko turtą. Tuomet teigta, kad, preliminariais skaičiavimais, atlygintina žala siekia apie 370 mln. eurų, o konkretūs asmenys, kurie turėtų ją atlyginti, nebuvo įvardyti.

* Iki Ūkio banko veiklos sustabdymo didžiausias banko akcininkas buvo V.Romanovas – valdė 65 proc. akcinio kapitalo. 2013 metų gegužę jis išvyko į Rusiją, buvo paskelbta jo tarptautinė paieška.

* Pernai balandį jis buvo sulaikytas Maskvoje, bet netrukus paleistas į laisvę, o pernai rugpjūtį Rusija informavo, kad jam suteiktas prieglobstis.


Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas