Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Ūkio banko viražai


„Boslitos“ vadovas – FNTT akiraty: įtaria su Romanovu iššvaisčius milijonus 
Alfa.lt, 2015 06 26 
Prieštaringai vertinamo Kauno verslininko, bendrovės „Boslita“ vadovo Gintaro Skorupsko galimai paimtos 15 mln. eurų paskolos peripetijos šiuo metu yra nagrinėjamos Lietuvos apeliaciniame teisme.

Sprendžiančiame, ar pinigus bankrutuojančiam Ūkio bankui turėtų grąžinti su į Rusiją pabėgusiu Vladimiru Romanovu siejama Bosnijoje ir Hercogovinoje esanti bendrovė „Alumina“, ar visgi ši prievolė tenka „Boslitai“. Tačiau greitai G. Skorupskui dėl šios paskolos gali tekti aiškintis ne civilinio, bet baudžiamojo proceso tvarka – kaip paaiškėjo antradienį vykusio posėdžio metu, „Boslitos“ vadovas įtariamas kartu su V. Romanovu iššvaistęs milijoninį turtą, o ikiteisminį tyrimą planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos.

Įtaria stambia afera

Alfa.lt primena, kad Lietuvos apeliacinis teismas svarsto, ar G. Skorupskas iš tiesų turėtų Ūkio bankui grąžinti 15 mln. eurų paskolą, kurią galimai paėmė ir iššvaistė su V. Romanovo pritarimu, žinia ir pagalba, ar visgi šią skolą privalo atiduoti užsienyje esantis aliuminio gamintojas, kurį, kaip manoma, netiesiogiai valdo V. Romanovas.

Kauno apygardos teismui Ūkio banko baudžiamojoje byloje įtariamojo statusą turintis kaunietis verslininkas G. Skorupskas įrodė, kad šiam bankui didelę skolą, vertinamą apie 15 mln. eurų, turi grąžinti ne jo valdoma bendrovė „Boslita“, bet Bosnijoje ir Hercogovinoje esanti bendrovė „Alumina“. Kartu su G. Skorupsku atsakovais byloje dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir skolos priteisimo, be kitų fizinių ir juridinių asmenų, yra pripažinti ir V. Romanovas su Ūkio banko investicine grupe.

Įtariama, kad 15 mln. eurų skola, kurią bendrovės „Boslita“ ir „Baltijos stiklas“ šiuo metu bando prisiteisti iš Ūkio banko, V. Romanovo ir jo sesers Olgos Gončaruk, taip pat G. Skorupsko ir jo artimųjų, galėjo būti iššvaistyta per aferą, kurią V. Romanovas vykdė kartu su G. Skorupsku.

Šios, kaip įtariama, aferos metu G. Skorupskas paėmė paskolą butelių gamybai, tačiau pinigai buvo pervesti bendrovei „Alumina“, kurią netiesiogiai kontroliuoja V. Romanovas. Paskola nebuvo grąžinta, todėl bendrovėms „Boslita“ ir „Baltijos stiklas“ teko kreiptis į teismą. Pats G. Skorupskas, naujienų portalo Alfa.lt duomenimis, už tai iš V. Romanovo galėjo gauti apie milijoną eurų.

Anot Ūkio banko administratoriaus, Kauno apygardos teismo sprendimas, kuriuo skolą turėtų grąžinti „Alumina“, padeda išvengti prievolės grąžinti paimtą paskolą. Jei šis sprendimas bus paliktas galioti, esą būtų iš esmės įteisintas kreditinis sukčiavimas, kai savo prisiimtus įgaliojimus būtų galima perkelti bet kuriam trečiajam asmeniui.

Kitais metais stos prieš teismą?

Ilgą laiką iš Ūkio banko gautos paskolos klausimą rašytinio proceso tvarka nagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas birželio 23 d. pradėjo šį klausimą aiškintis žodinio proceso tvarka – į teismo posėdžius bus kviečiami ne tik proceso šalių atstovai, bet, jei reikės, ir liudytojai.

Teismo posėdžių metu dar kartą parodymus gali tekti duoti ir G. Skorupskui, apie Ūkio banko suteiktą paskolą kalbėjusiam dar Kauno apygardos teisme. Kartu su „Boslitos“ vadovu į teismą prašoma iškviesti ir apklausti asmenis, kurių neapklausė Kauno apygardos teismas – buvusį Ūkio banko valdybos narį ir administracijos vadovą Arną Žalį, taip pat kitus banke aukštas pareigas užėmusius asmenis, kurie galimai turėtų įrodyti, kad „Boslitai“ suteikta paskola buvo duota paties banko, o ne V. Romanovo valia.

Tačiau, netgi jei Lietuvos apeliacinis teismas su šių liudytojų pagalba ir nuspręs, kad daugiamilijoninė paskola buvo išduota ne pabėgusio V. Romanovo, o paties banko valia, tiek pačiam V. Romanovui, tiek G. Skorupskui gali tekti atsakyti baudžiamojo proceso tvarka dėl didelės vertės turto iššvaistymo.

Kaip paaiškėjo, V. Romanovo aferas tirianti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) iš Bosnijos ir Hercogovinos prokurorų gavo medžiagos apie šioje šalyje taip pat vykstantį ikiteisminį tyrimą dėl į „Aluminą“ patekusios paskolos.

Nors laikoma, kad „Alumina“ yra galutinė naudos gavėja, anot prokurorų, į šią bendrovę patekusios lėšos žaibiškai buvo pervestos į kitas įmones, o iš čia galėjo sugrįžti į tą patį Ūkio banką.

Dėl FNTT atliekamo tyrimo Lietuvos apeliaciniam teismui buvo pateiktas prašymas sustabdyti civilinę bylą, kurioje sprendžiama, kas turėtų grąžinti daugiamilijoninę paskolą – anot advokatų, yra duomenų, kad ikiteisminis tyrimas dėl turto iššvaistymo turėtų būti baigtas iki šių metų galo, todėl siūloma palaukti ir, tęsiant bylos nagrinėjimą, atsižvelgti į duomenis, kuriuos bus surinkę tyrėjai.


Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas