Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Idėjų ir darbų plagiatas LT


Shakiros hitas „Loca“ yra plagiatas 
Portalas "Delfi", 2014 08 21 
Kolumbijos popmuzikos žvaigždės Shakiros hitas „Loca“ yra vieno Dominikos muzikanto 1998 metais parašytos dainos plagiatas, trečiadienį išaiškino JAV teisėjas.

40 puslapių teismo išvadose teisėjas Alvinas Hellersteinas nurodė, kad ši daina yra kompozitoriaus Ramono Ariaso Vasquezo, dar žinomo kaip Arias, kūrinio kopija.

Liepos mėnesį 11 dienų trukusiame bylos nagrinėjime Arias sakė šią dainą parašęs laikotarpiu tarp 1996 ir 1998 metų, ir net pats atliko ją teismo salėje.

Teisme kaip įrodymas buvo pateikta į kasetę įrašyta jo dainos versija.

Ši daina tapo tikru hitu Dominikos Respublikoje, kai vėliau 2007 metais ją atliko kitas atlikėjas Eduardas Edwinas Pellou Pou, žinomas kaip El Cata. Šis su įrašų kompanija „Sony“ dirbantis atlikėjas tuo metu sakė pats sukūręs šią dainą.

Shakiros 2010 metų albume „Sale el Sol“ (The Sun Comes Out) yra įdėtos angliška ir ispaniška El Cata priskiriamo kūrinio versijos; beje, jis ir dar keli atlikėjai taip pat skamba šiame albume.

Kompanija „Mayimba Music“, kuriai priklauso teisės į Arias dainas, pateikė ieškinį kompanijai „Sony“, tiksliau keliems jos padaliniams, dėl autorinių teisių pažeidimo 2012 metais.

Tačiau teisėjas nusprendė, kad dėl autorinių teisių pažeidimo yra kalti tik du „Sony“ padaliniai: „Sony/ATV Latin“ ir „Sony/ATV Discos“.

Daina „Loca“ tapo hitu, kurio buvo parduota milijonai kopijų.


Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas