Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Intelektinis turtas


Ferrero Rocher“ įveikė „Roshen“ 
Rima Rutkauskaitė, Verslo žinios, 2015 01 28 
Valstybinis patentų biuras patenkino „Ferrero Rocher“ protestą ir nesuteikė apsaugos Lietuvoje prekių ženklo „Roshen“ tarptautinei registracijai.

Tai reiškia, kad italai gali uždrausti ukrainiečiams Lietuvoje prekiauti su „Roshen“ prekių ženklu. „Sprendimas per mėnesį bus parengtas ir išsiųstas šalims. Šalys galės per 6 mėnesius sprendimą skųsti teismui“, – procedūras aiškina Asta Virbickienė, Valstybinio patentų biuro (VPB) Apeliacinio skyriaus vedėja. Ketvirtadienį priimtos rezoliucijos pagrindinis argumentas: „Ferrero Rocher“ ir „Roshen“ prekių ženklai, naudojami toms pačioms prekėms – saldainiams, yra klaidinamai panašūs. Kadangi „Roshen“ ženklui nėra suteikta apsauga Lietuvoje, spėjama, kad kitas „Ferrero Rocher“ žingsnis bus reikalauti uždrausti jo naudojimą. „Tai jau nebe mūsų sritis. Patentų biuras priima sprendimus dėl prekių ženklų registravimo. Naudojimo klausimus pagal Prekių ženklų įstatymą sprendžia teismai“, – nurodo p. Virbickienė.

Sprendimai užtruks

Marija Lenkutienė, UAB Patentinių paslaugų centro vadovė, tvirtina, kad sprendimas panaikinti „Roshen“ tarptautinę registraciją Lietuvoje, jos atstovaujamą „Ferrero Rocher“ tenkina. Žodžius „Roshen“ ir „Rocher“ Lietuvos vartotojai taria beveik vienodai. Prekių ženklai klaidinamai panašūs ne tik semantiškai ar fonetiškai, bet ir vizualiai. Be to, „Ferrero Rocher“ savo prekių ženklą Lietuvoje įregistravo daug anksčiau, 1995 m., o „Roshen“ – 2006 m. „Roshen“ prekių ženklas neturėtų būti naudojamas. Ar „Ferrero Rocher“ teiks ieškinį teismui dėl naudojimo, jeigu jis bus toliau naudojamas, šiuo metu dar anksti kalbėti. Juk dar neaišku, ar kita pusė VPB sprendimą skųs“, – svarsto p. Lenkutienė. Ar VPB sprendimas bus skundžiamas, Žilvinas Urbonas, UAB „Roshen Nord“ vadovas, teigia dar nežinantis. To reikėtų teirautis Ukrainos „Roshen“ korporacijoje. Jo žiniomis, „Ferrero Rocher“ laimėjimas smulkus – registracija panaikinta tik „Roshen“ ženklo figūrinei daliai. VPB sprendimą atsisako komentuoti ir Nijolė Viktorija Mickevičienė, patentų patikėtinė, atstovaujanti „Roshen“. Anot jos, kol kas paskelbta tik rezoliucija ir viso sprendimo dar nėra, neaišku, ar panaikinta visa registracija, ar tai taikoma tik kuriai nors prekių ženklo daliai. „Dabar net klientui negaliu pateikti sprendimo, nes jo nėra. Be to, įstatymas leidžia per šešis mėnesius jį apskųsti Vilniaus apygardos teismui“, – pabrėžia p. Mickevičienė. Erikas Saukalas, advokatės Redos Žabolienės kontoros „Metida“ advokatas, tikina iš praktikos galintis spręsti, kad maždaug 80 ar net 90% Valstybinio patentų biuro sprendimų teismuose nepavyksta nuginčyti. Tačiau kol nesibaigęs ginčas dėl ženklo, verčiau nepradėti ginčo dėl jo naudojimo. Teikiant tokį ieškinį, paprastai prašoma ir taikyti laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti sąskaitas, turtą ar pan., kad atsakovas turėtų kuo atlyginti padarytus nuostolius. Jeigu ginčas dėl ženklo baigiasi ne ieškovo naudai, tuomet šiam tenka atlyginti laikinųjų apsaugos priemonių padarytą žalą. „Tačiau akivaizdu, kad įmonės dėl prekių ženklų išregistravimo ginčijasi ne vien dėl formalios registracijos panaikinimo. Tai akivaizdi kova dėl rinkos dalies, konkurento išstūmimo ir panašiai“, – svarsto advokatas.

Bylos ne tik Lietuvoje

Tiesa, ar „Ferrero“ daug laimės, jei „Roshen“ ženklo registracija bus panaikinta, jis abejoja. Jo spėjimu, Ukrainos korporacijai gali būti draudžiama naudoti vaizdinį ženklą, tačiau „Roshen“ yra įregistravęs žodinius ženklus, kurie Lietuvoje dar galioja. Tiesa, garantijų, kad „Ferrero“ ir jų ateityje neginčys, – nėra. Be to, primena p. Saukalas, šalys dar gali susitarti taikiai. Ponios Lenkutienės žiniomis, Vokietijoje teismas jau yra priėmęs nutartį, draudžiančią „Roshen“ prekiauti saldainiais su šiuo prekių ženklu, tačiau ar nutartis yra įsigaliojusi, ar sprendimas apskųstas, patentų patikėtinė sako informacijos neturinti. „Roshen“ nėra vienintelis italų taikinys. „Ferrero Rocher“ prieš šešerius metus iš kinų kompanijos „Tresor Dore“ prisiteisė 70.000 JAV dolerių, kad Kinijoje gaminami saldainiai buvo panašūs į itališkuosius. Prieš ketverius metus „Ferrero“ panašią bylą laimėjo prieš Rusijos „Konti-rus“, o 2012 m. su rusų saldainių fabriku „Pobeda“ bylinėjosi dėl saldainių panašumo į „Ferrero Rosher“. Ginčas baigėsi taikos sutartimi.

Ne viską naudoja

„Roshen“ ir „Ferrero Rocher“ ginčas dėl prekių ženklų Lietuvoje vyksta nuo 2008 m. 2009 m. Vilniaus apygardos teismas ir 2010 m. Lietuvos apeliacinis teismas atmetė „Roshen“ skundą, kuriuo reikalauta panaikinti „Ferrero“ prekių ženklo „Rocher“ tarptautinę registraciją dėl to, kad šis ženklas neva nenaudojamas. Ukrainiečius piktino, kad Italijos koncernas ženklą „Rocher“ pagal tarptautinę registraciją, galiojančią ir Lietuvoje, užregistravęs 30-yje prekių kategorijų, tačiau realiai tiek skirtingų produktų su šiuo prekių ženklu į rinką netiekia. Tuomet prašyta tokią esą nesąžiningą registraciją panaikinti. 2013 m. Lietuvos apeliacinis teismas pakartojo, kad žodinis prekių ženklas „Rocher“, net naudojamas ženklo „Ferrero Rocher“ sudėtyje, neprarado skiriamųjų požymių, todėl jo registracija negali būti panaikinta dėl nenaudojimo.

„Roshen“ gali atitekti vadovams

* Ši Ukrainos spaudoje skelbiama, kad konditerijos korporacija „Roshen", priklausanti Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai, gali būti išsimokėtinai parduota korporacijos vadovybei.
* „Jeigu pardavimas nebus baigtas artimiausiu metu, nesant pirkėjų, būsiu priverstas parduoti išsimokėtinai „Roshen" korporacijos vadovams, nes kito būdo nėra. Tai bus padaryta skaidriai ir efektyviai", - praėjusių metų rezultatus apibūdinančioje spaudos konferencijoje kalbėjo P. Porošenka.
* Britų specializuoto žurnalo „Candy Industry" duomenimis, 2013 m. korporacija „Roshen" įėjo į pasaulio didžiausių konditerijos gamintojų dvidešimtuką. Jos pardavimo pajamos užpernai siekė apie 1 mlrd. JAV dolerių (apie 2,5 mlrd. Lt). 2013 m. korporacijos apyvarta dėl prekybinių karų su Rusija sumažėjo maždaug 0,3 mlrd. JAV dolerių.
* Įvairūs analitikai spėlioja, kad už „Roshen" akcijas, esant dabartinei padėčiai, P. Porošenka galėtų gauti apie 900 mln. JAV dolerių.


Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas