Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Apkaltų procesas


Pavaldiniai tapo tarnais? 
Virginija Petrauskienė, Portalas "Delfi", 2014 09 25 
„Rinkimai prasideda", - taip Panevėžio teisme savo padėtį pakomentavo antrankiais surakinta Visagino mere Dalia Štraupaitė.

Teismas leido ją suimti mėnesiui. Vakar vedama į teismo salę ir joje laukdama teisėjo 55-erių D.Štraupaitė elgėsi ramiai. Ji nevengė žurnalistų kamerų, o į klausimą, ar pripažįsta jai pateiktus įtarimus, atsakė neigiamai. „Viską pasakys teismas", - spėjo ištarti suimtoji, paskui pakluso konvojaus pareigūnų draudimui nebendrauti su žurnalistais.

Kas ir kaip sumokėdavo?

Ikiteisminį tyrimą pradėję Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai antradienį Visagino savivaldybėje D.Štraupaitės kabinete ir jos namuose atliko kratas. Po pietų jie iš savivaldybės išsivedė merę. Kabinetas buvo užplombuotas, o mere sulaikyta. D.Štraupaitei pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Įtariama, kad eidama aukštas pareigas politikė naudojosi jomis siekdama asmeninės naudos. Pirminiais duomenimis, maždaug dešimt savivaldybės darbuotojų tarnybos metu galėjo atlikti įvairius darbus merės namuose. Ar dirbusiems privačiai buvo skaičiuojamos darbo valandos savivaldybėje ir buvo mokamas atlyginimas iš savivaldybės biudžeto? Į šį ir daugiau klausimų ieškos atsakymų STT Panevėžio valdybos pareigūnai ir apygardos prokurorai.

Įtariamųjų gali daugėti

Į klausimą, ar įtariamuoju gali tapti ir administracijos direktorius Virginijus Andrius Bukauskas, STT Panevėžio valdybos vadovas Egidijus Snicorius neatsakė teigiamai. Jis patvirtino, kad kol kas įtarimai pareikšti tik Visagino merei. Tačiau neatmetė, kad įtariamųjų gali daugėti.

Gresia griežta bausmė

Ikiteisminį tyrimą kuruojanti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė sakė, jog pradėjus ikiteisminį tyrimą buvo surinkta pakankamai duomenų, kad D.Štraupaitė gali trukdyti procesui. Todėl nutarta prašyti teismo leidimo Visagino mere suimti dviem mėnesiams. Apsvarstęs surinktus pirminius duomenis, teismas leido D.Štraupaitę suimti mėnesiui. Kiek laiko mere galėjo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir išnaudoti savivaldybės darbuotojus asmeniniais tikslais? „Tai vyko sistemingai, o laikotarpis buvo tikrai netrumpas", - ištarė prokurorė. Ji pridūrė, kad už tokius nusikaltimus, kuriais įtariama D.Štraupaitė, įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki 8 metų.

Sustabdė įtariamosios narystę partijoje

∙ D.Štraupaitė į Visagino savivaldybę buvo išrinkta kaip liberalų ir centro sąjungos narė. Šiuo metu ji yra naujos partijos - Lietuvos laisvės sąjungos (liberalcentristų), į kurią įsiliejo liberalcentristai, pirmininko Artūro Zuoko pavaduotoja.
∙ Visagino savivaldybės mero postą ji užėmė 2011 metais. Prieš tai dvi kadencijas D.Štraupaitė ėjo mero pavaduotojo pareigas.
∙ Vakar Lietuvos laisvės sąjunga (liberalcentristai) pareiškė stabdanti D.Štraupaitės narystę partijoje.


Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas