Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Neetiška arba klaidinanti reklama


Galutinis Konkurencijos tarybos verdiktas: „Labas kontrakto“ reklamose - melas 
Portalas "Delfi", 2014 11 12 
Konkurencijos taryba nustatė, kad „Bitės“ bendrovių grupei priklausančios UAB „Eurocom“ interneto internetu bei per televiziją skleistos dviejų rūšių „Labas kontraktas“ reklamos klaidino vartotojus bei galėjo paveikti jų ekonominį elgesį.
Reklamose buvę mobiliojo ryšio „Tele2“ vartotojai Ugnė, Monika bei Martynas teigė, kad pakeitę planą į “Labas kontraktas” sutaupė nuo 50 iki 70 lt. Tačiau Konkurencijos tarybos tyrimo metu UAB „Eurocom“ nepateikė duomenų, pagrindžiančių šių teiginių teisingumą. Šiose reklamose paslaugos nebuvo palygintos objektyviai, kadangi iš reklamų turinio nebuvo aišku, kokios konkrečios paslaugos bei kokios išlaidos buvo lyginamos. Konkurencijos tarybos ekspertai taip pat nustatė, kad reklamose nusifilmavę „Labas kontraktas“ vartotojai net nesinaudojo reklamuojamu mobiliojo ryšio planu.
Konkurencijos taryba, įvertinusi visas aplinkybes bei didelį pažeidimo mastą už vartotojus klaidinančių reklamų skleidimą UAB „Eurocom“ skyrė 18 600 litų baudą.
Konkurencijos taryba itin didelį dėmesį skiria informacijos apie tai, kokia reklama yra leistina sklaidai: 2013 m. patvirtino Klaidinančios ir neleidžiamos lyginamosios reklamos vertinimo gaires paruošė trumpą atmintinę, nuolat organizuoja nemokamus mokymus. Lapkričio 27 d. Konkurencijos tarybos ekspertai taip pat kviečia į nemokamus mokymus asociacijoms ”Kūrybiška reklama: ar būtinai klaidinanti?”, kuriuose bus pasakojama apie tai, kaip išlikti kūrybiškam ir nepažeisti Reklamos įstatymo.
Tokį Konkurencijos tarnybos sprendimą įmonės „Bitė Lietuva“ atstovė spaudai Žana Jakevičienė komentavo labai trumpai: „Gerbiame ir vykdysime“.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas