Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Mažeikių naftos gamykla


Milžiniškos Lietuvos įmonės darbuotojai: aišku, kas toliau  
Erika Fuks, Portalas "Delfi"", 2014 06 23 
Didžiausios šalies įmonės „Orlen Lietuva“ profsąjungos atstovai pirmadienį susitiko su premjeru Algirdu Butkevičiumi. Po susitikimo profsąjungos atstovė išvardijo, ką įmonės darbuotojai darys toliau.
Nuo kito mėnesio bendrovėje turėtų būti mažinami darbo užmokesčiai, pavyzdžiui, planuojama atsisakyti 15 proc. dydžio priedų prie algos, kurie taikyti dirbusiems tiek, kiek planuota.
„Šia priemoka darbuotojai yra motyvuojami užsidirbti pagal iškeltus veiklos rodiklius. Šiuo metu priemoka tebegalioja, darbdavys iki mėnesio pabaigos įsipareigojo ją mokėti, bet jau yra parašęs potvarkį, kad nuo liepos 1 d. jos nebemokės“, - kalbėjo “Orlen Lietuva” darbuotojams atstovaujančios Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė.
Ji sako, jog per pastaruosius 5-6 metus gamykloje 2 tūkst. sumažėjo darbuotojų, dėl to krūviai likusiems žmonėms - padidėjo. Prakalbus apie algų mažinimą, įmonėje jaučiama didelė psichologinė įtampa. Profsąjungos pirmininkė skaičiuoja, jog šiemet bendrovę paliko dar 160 darbuotojų, be to, 23 žmonės turėtų darbo netekti rudenį.
"Įmonės situacija tikrai yra sudėtinga, bet mes nesame vieni. Valdančioji įmonė Plocke dirba pelningai", - kalbėjo V. Vilimienė.
Pasak jos, susitikimo su premjeru metu susitarta, jog būtina kalbėtis trims šalims.
"Mes susitarėme, kad reikia visiems kartu susitikti, tiek su įmonės vadovybe, su ministru pirmininku, Vyriausybės atstovais, profsąjunga, kad situaciją galėtume išspręsti ir vienodai visi suprastumėme, - dėstė V. Vilimienė. - Mes norime, kad įmonei būtų taikomos vienodos rinkos sąlygos."
Ji sako, jog darbuotojų vidutiniai atlyginimai siekia 2-3,5 tūkst. Lt "į rankas" su priedais už naktinį darbą ar darbą kenksmingomis sąlygomis. Įmonėje dirba 1410 žmonių.
Premjeras išvardijo, ką pasiūlė
Premjeras A. Butkevičius dėsto, jog pagaliau su profsąjungos atstovais pavyko pasikeisti informacija, nes ne visus jo pateiktus pasiūlymus bendrovė pristatė darbuotojams.
Pasak jo, bendrovei laikinai siūloma sumažinti „Lietuvos geležinkelių“ taikomus tarifus, kol įmonėje pagerės finansinė situacija - sumažinimą pasiūlyta taikyti „nors ir rytoj“.
Taip pat „Orlen Lietuva“ siūloma dalyvauti siekiant gauti struktūrinės Europos Sąjungos paramos inovacijoms ir aplinkosauginiams sprendimams diegti.
„Dėl produktotiekio mūsų pozicija nesikeičia, tą projektą turi įgyvendinti bendrovė „Orlen“ kartu su „Klaipėdos nafta“, - sakė A. Butkevičius.
Pasak jo, tai reiškia, kad pritarimas projektui yra. Taip pat premjeras nurodė, jog reikalavimai kuro rezervui išlieka tokie patys ir „įmonė nebus skriaudžiama“.
„Sudėtinga su šiomis priemonėmis įmonei iš esmės pagerinti finansinę situaciją trumpuoju laikotarpiu, bet ilgalaikiame procese tai taip pat yra indėlis, tam tikra pagalba“, - kalbėjo premjeras.
Jis paaiškino, jog bendrovė nukentėjo dėl pasikeitusių konkurencinių sąlygų: didesnio JAV eksporto į Europą ir dėl neramumų sumažėjusio naftos eksporto į Ukrainą.
Premjeras sakė, jog darbuotojų reikalavimus išsaugoti algas supranta.
„Aš visą laiką būčiau suinteresuotas, kad atlyginimai visą laiką visiems Lietuvos žmonėms didėtų, bet, manau, kad turint finansinių problemų turi būti susitarimas, kad gal kurį laikotarpį geriau gauti mažesnį darbo užmokestį, suprantant, kad po kurio laiko įmonė vėl galės padidinti atlyginimus, kai išsispręs finansinės problemos“, - teigė A. Butkevičius.
Prieš trišalį susitikimą 2-3 savaites įmonėje dirbs taikinimo komisija. Šios komisijos darbo metu gali būti pasirašyta nauja kolektyvinė sutartis.
Žada steikuoti
Jeigu sutarimo nebus, bendrovės darbuotojai žada streiką.
Penktadienį nesusitarę dėl naujos kolektyvinės sutarties darbuotojų profsąjunga su bendrovės vadovybe pasirašė nesutarimų protokolą. Anot profsąjungos, dabar darbdaviui įteikti reikalavimai dėl darbo užmokesčio, garantijų ir kitų sąlygų užtikrinimo.
“Taip blogai Mažeikių naftos perdirbimo įmonėje dar nebuvo. Mes sutikome su darbuotojų mažinimu, sutikome su socialinių garantijų mažinimu. Tačiau įmonės vadovai užsimojo dar plačiau. Todėl pirmą kartą įmonės istorijoje nutraukta kolektyvinė sutartis. Dabar jau galimos labai įvairios protesto akcijos. Kitą penktadienį bus mitingas. Tuo pačiu metu ruošiamės streikui - šiuo metu apklausiame darbuotojus, kokios priemonės ir streiko sąlygos jiems priimtiniausios”,- pranešime cituota “Orlen Lietuva” darbuotojams atstovaujančios Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė.
Ji dėstė, jog „Orlen Lietuva“ darbuotojo darbo vieta kitose įmonėse sukuria 20-imt darbo vietų.
"Man labai malonu girdėti, kad profsąjungos išreiškia savo susirūpinimą bendrovės ekonomine situacija, kuri jau daugelį metų yra žemiau pelningumo lygio. Bendrovės valdyba ėmėsi visų priemonių, siekiant išlaikyti veikiančią gamyklą. Norėdami padidinti Mažeikių naftos produktų gamyklos šansus išlikti, turime ženkliai sumažinti savo veiklos sąnaudas. Todėl, jau seniai kreipėmės į savo verslo partnerius, kurie „Orlen Lietuvos“ ir jos darbuotojų sąskaita gauna puikius, vidurkį viršijančius, pelnus. Dėl šios priežasties, „Orlen Lietuvos“ valdyba išreiškia didelę paramą visoms savo darbuotojų pastangoms siekiant padėti įmonei", - komentare DELFI dėstė „Orlen Lietuvos“ generalinis direktorius Ireneuszas Fąfara.
Kaip anksčiau aiškino bendrovė, padėtis įmonėje – sudėtinga, tad spaustis tenka visiems.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas