Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos įtaka visuomenei


Rusijos TV siužetuose apie Ukrainą naudoja 25-ąjį kadrą  
Portalas "Delfi"", 2014 05 20 
Viename iš sulėtintų kadrų iš siužeto apie gegužės 2 d. įvykius Odesoje matosi užrašas – „Padegė „Dešinysis sektorius“.
Nemažai Rusijos kanalų rodydami siužetus apie Ukrainą naudoja 25-ojo kadro technologiją. Apie tai pareiškė Ukrainos saugumo tarnybos spaudos centro vadovė Marina Ostapenko.
Kaip praneša liga.net korespondentas, konkrečiai, žurnalistams buvo parodyti sulėtinti kadrai iš televizijos kanalo „Rossija–24“ apie gegužės 2 d. įvykius Odesoje.
Viename iš sulėtintų kadrų matyti užrašas „Padegė „Dešinysis sektorius“, o sulėtintame kadre iš Profsąjungų rūmų puikuojasi užrašas „Žmones žudė banderovcai“.
Panašūs užrašai matyti ir sulėtintuose siužetų apie įvykius Donecko bei Luhansko srityse kadruose: „Dešinysis sektorius žudo“, „Nacionalinė gvardija žudikai“.
M. Ostapenko teigimu, šiuo metu tiriamos galimos teisinės reakcijos į šiuos ir kitus manipuliavimo atvejus. Ji pažymėjo, kad Ukrainos saugumo tarnyba dėl teismo sprendimo nevykdymo iškėlė bylą transliuotojams, nepaklususiems reikalavimui nutraukti rusiškų kanalų transliaciją.
Taip pat svarstomos galimos reakcijos į 25-o kadro naudojimą. M. Ostapenko pabrėžė, kad tokių teisinių precedentų Ukrainoje dar nebuvo.
Savo ruožtu Ukrainos saugumo tarnybos psichologė Oksana Serbynenko pažymėjo, kad 25-as kadras yra gana sena technologija.
Jos teigimu, ir kiti manipuliacijos metodai, kuriuos naudoja Rusijos televizijos kanalai, neigiamai veikia susiformavusios asmenybės psichiką, o ypač stiprų neigiamą poveikį turi vaikams, kurie taip pat nemažai žiūri televizorių.
Ji atkreipė dėmesį į tai, kad manipuliacinė informacija dažniausiai turi griaunantį užtaisą, tad formuojama asmenybė su negatyviu branduoliu.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas