Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo konsultantų interesai


Kauno strategijų kūrimas įsuko ginčą  
Sigitas Valadka, Dienraštis "Lietuvos žinios", 2006 06 19 
Liberalų sąjūdžiui priklausantys keturi Kauno miesto tarybos nariai nepatenkinti dėl, jų teigimu, jokiais teisės aktais nepagrįsto savivaldybės dosnumo Gedimino Petrausko vadovaujamai viešajai įmonei "Kauno Nova". Šiam tarybos nariui priekaištų turi Erikas Tamašauskas, Stasys Žirgulis, Rimantas Mikaitis ir Justinas Krėpšta.
Už įvairius projektus iš miesto biudžeto idėjų generatoriumi vadinamam buvusiam liberaldemokratui Petrauskui jau skirtos nemenkos sumos. Vien Kauno miesto ir regiono strategijos iki 2030 metų A ir C dalys atsiėjo 130 tūkst. litų. Prieš dvejus metus dėl šios strategijos rengimo buvo pasirašyta trišalė sutartis tarp Savivaldybės, Kauno apskrities viršininko administracijos ir "Kauno Novos". Nors iki šiol nuveikti darbai kai kurių miesto politikų vertinami daugiau nei kritiškai, Petrauskas jų priekaištus linkęs atmesti. Jis planuoja naujus darbus, už kuriuos tikisi nemenkų savivaldybės lėšų. Tačiau projekto daliai "Kauno metropolinio centro strategija 2030" jau pasipriešino savivaldybės administracijos vadovas. Buvusiam miesto merui Tamašauskui nerimą kelia tai, kad visi šie planai ir strategijos rengiamos ne viešųjų konkursų, o "neskelbiamų ar supaprastintų derybų" būdu. "Kodėl prie tokių svarbių Kauno miestui strategijų kūrimo neprileidžiami kiti moksliniai kolektyvai, nors nepraleidžiama proga pasigirti, kad Kaunas yra universitetinis miestas. Ar ne per brangiai kainuoja vienas valdantiesiems palankus balsas Kauno miesto taryboje? Ar ne per brangu tai mokesčių mokėtojams?" - retoriškai klausė Tamašauskas. Jis tikino, kad esant reikalui pasirengęs kreiptis ir į Specialiųjų tyrimų tarnybą, be to, aiškintis, ar nėra viešųjų ir privačių interesų konflikto. Tačiau Petrauskas jam metamus kaltinimus griežtai neigia ir tikina, kad visi jo inicijuojami projektai yra gyvybiškai svarbūs Kaunui. Petrauskas pabrėžia, kad jo įmonė yra ne pelno siekianti ir daug ką daranti net ir visai veltui. "Kiek darau aš, nedaro nė vienas tarybos narys. Taryba mano siūlymu yra sutartinai priėmusi 15 ar 16 projektų. Ir ne "vasiukinių", o tikrų", - LŽ aiškino jis. Tarp savo nuopelnų Petrauskas vardijo europinės vėžės iki Kauno projektą, intermodalinį terminalą, "Technopolį", LEZ'ą, Kauno upių uostą ir kitus. Tiesa, politikas pripažino, kad ne visi projektai sėkmingi. Pasak Petrausko, vieniems trūko teisinio pagrindo, kitiems - palaikymo ir finansų. Tai, kad miestas turi numatyti savo strategines plėtros kryptis, pripažįsta visi - ir politikai, ir mokslininkai. Kaunas turi ne vieną ateities strategiją, tačiau didingi užmojai vis dar lieka galimybėmis. Liūdnai pabrėžiama ir tai, kad savivaldybės administracijai bei jos pasamdytiems specialistams ne itin sekasi rengti paraiškas ES finansuojamiems projektams.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas