Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Ar tikrai Dievas gyvena bažnyčioje?


Katalikų bažnyčią papiktino kritika  
Portalas "Delfi"", 2014 05 06 
Vatikanas jau kurį laiką speičiamas į kampą ir raginamas imtis tyrimų dėl lytinio išnaudojimo atvejų. Tai pažadėję aukštieji katalikų dvasininkai nepamiršta ir atsikirsti - esą jie pernelyg spaudžiami. Jungtinių Tautų žmogaus teisių tarybos delegacija pirmadienį atvyko į Ženevą išklausyti popiežiaus Pranciškaus atstovu. Popiežiaus įkurta patariamoji taryba dar kuria specialius protokolus, numatančius atsakomybę vyskupams ir kitiems Bažnyčios pareigūnams, nepranešantiems apie numanomus nepilnamečių lytinio išnaudojimo atvejus arba neapsaugantiems vaikų nuo kunigų pedofilų. Aštuonių narių komitetas numato, kad pagal galiojančius Bažnyčios įstatymus vyskupai gali būti patraukti atsakomybėn, jeigu neužtikrina vaikų saugumo. Tačiau to JT ekspertams, regis, negana, todėl Vatikano atstovai jau prakalbo apie JT komisijos narių išankstinį nusistatymą.
Patiria ideologinį spaudimą
Popiežiaus Pranciškaus raginamas Vatikanas neseniai pažadėjo imtis priemonių dėl lytinio išnaudojimo atvejų - skandalai pastaraisiais metais drebina Katalikų bažnyčią ir menkina jos įvaizdį. JT komiteto prieš prievartą atstovai šiomis dienomis ketina išklausyti dvasininkus, kaip jiems sekasi kovoti su vaikų lytiniu išnaudojimu. Tačiau dar nė neprasidėjus susitikimui tapo akivaizdu, kad tarp JT ekspertų ir Vatikano delegacijos tvyro įtampa. Žibalo į ugnį šliukštelėjo Vatikano atstovas Federico Lombardi. Jis perspėjo JT, kad ši organizacija nepasiduotų suinteresuotų nevyriausybinių organizacijų „ideologiniam spaudiniui". Esą dar prieš susitikimą kai kurie asmenys jau nori skelbti nutartį, kad Vatikanas nieko gera nenuveikė ir toliau dangsto iškrypėlius. „JT žmogaus teisių konvencija ir tikslai gali būti iškraipomi, ir komitetui kyla grėsmė, kad pasidavęs ideologiniam spaudimui jis praras autoritetą", - teigė F.Lombardi.
JT supeikė Vatikaną
Toks pareiškimas nuskambėjo praėjus vos 3 mėnesiams po kito JT komiteto, atsakingo už vaiko teises, ataskaitos. Joje Vatikanas sukritikuotas dėl vaikų lytinės prievartos nepažabojimo ir pedofilų dangstymo. Tada didelį vaidmenį Jungtinių Tautų ataskaitoje suvaidino nevyriausybinių organizacijų pateikti duomenys. Panašiai patarinėti JT ekspertams nevyriausybininkai veržiasi ir dabar. JT komiteto prieš prievartą atstovai ketina ypatingą dėmesį skirti pažeidimams, susijusiems su žmogaus teisių padėtimi sulaikant asmenis. Šis komitetas stebi, kaip JT narės laikosi JT konvencijos prieš prievartą ir kitą nežmonišką elgesį. Vatikanas konvenciją pasirašė 2002 metais, bet prireikė viso dešimtmečio, kad JT atstovams dvasininkai galėtų pateikti nors vieną ataskaitą. Pavyzdžiui, Reprodukcijos teisių centro - nevyriausybinės organizacijos, kovojančios už moterų teisę apsispręsti, ar jos nori gimdyti, atstovė Liliana Sepulveda tikina, kad Vatikanas iki šiol nejaučia atsakomybės už abortus pasirinkusių moterų žeminimą. Tai esą prilygsta kankinimui. O nukentėjusiųjų nuo kunigų prievartos teisėms atstovaujantis Konstitucinių teisių centras pranešė, kad Vatikanas vengia bausti pedofilus savo gretose ir atlyginti žalą aukoms. „Prieš kelis mėnesius Vatikano pareigūnai pateikė ataskaitą, kurioje iš viso neminimi prievartos, lytinio smurto ir kiti nuslėpti atvejai, kurie daro ilgalaikę žalą aukoms, nors tarptautiniai teisės aktai labai aiškiai tokius prievartos atvejus įvardija kaip kankinimą", - teigė nevyriausybinės organizacijos atstovė Pam Pees.
Nejaučia jokios atsakomybės
Vatikanas su tokiais neva nepagrįstais kaltinimais, žinoma, nesutinka. Katalikų bažnyčios atstovų teigimu, Vatikanas pastaruoju metu parodė beprecedentį skaidruma ir padėjo nusikaltimų aukoms. Popiežius Pranciškus asmeniškai atsiprašė kunigų vykdytos lytinės prievartos aukų, tačiau taip pat kalbėjo, kad Bažnyčia stengiasi iš paskutiniųjų siekdama nusiplauti juodą dėmę. Labiausiai Vatikanas purtosi atsakomybės dėl tų prievartos atvejų, kurie įvykdyti kitose šalyse. Pavyzdžiui, jei pedofilas dvasininkas nusikalto ne Vatikane, o kitoje šalyje, Šventasis Sostas nenori likti kaltųjų vietoje ir mokėti kompensacijų aukoms. O Vatikano kritikai teigia, kad net ir nusikaltę kunigai greitai atšaukiami iš tų valstybių, kuriose yra įtariami lytiniais nusikaltimais, bet tuo baudos ir baigiasi. Esą iškrypėliai išsisuka nuo realios bausmės ir gauna saugią užuovėją už Vatikano sienų. O bet kokią JT kritiką Vatikanas, regis, linkęs priimti kaip kišimąsi į Bažnyčios politiką. Tai, ko siekia JT, esą pažeistų mokymo ir religinę laisvę. Savo ruožtu katalikus ginanti nevyriausybinė organizacija „Katalikų balsai" juos kritikavusį JT vaiko teisių komitetą išvadino kengūrų komitetu ir apkaltino skleidžiant ideologinį nestabilumą. Tačiau Vatikano gynėjų purkštavimai žmogaus teisių aktyvistų neįtikina. „Jie pasirašė JT konvenciją ir turi jos laikytis. Mes gerbiame religiją, žinome jos svarbą. Pati esu iš Lotynų Amerikos ir esu praktikuojanti katalikė. Bet kankinimui negali būti pateisinimų", - griežtai nukirto L.Sepulveda. („The Guardian", LR)

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas